نگاهی به میکاپ سوفیا لورن

سوفیا لورن، مشهورترین بازیگر ایتالیایی و یکی از زیباترین بازیگران سینمای کلاسیک است.او یکی از ایکون‌های میکاپ در هالیوود است. این ستاره‌ی 84 ساله در این مطلب سوژه‌ی تیم زیبایی مدوپیا شده است. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به میکاپ و ترفندهای او در این باره داشته باشیم.

ترندهای جذاب دهه‌ی هفتاد

سوفیای زیبا از همان دوران جوانی، پیرو جدی ترندهای دهه‌ی هفتاد بود. او هنوز هم با همان موهای مواج و حجیم حالت دار دیده می‌شود. ابروهای سوفیا بلند، نازک و کاملا منحنی بود. البته او در میانسالی، کمی فرم ابروهای خود را تغییر داد. رژلب صورتی مرواریدی براق نود و مژه‌های اغراق امیز و مداد سفید داخل چشم که آدری هپبورن هم طرفدار آن بود، در میکاپ سوفیا لورن بسیار دیده می‌شد.

چشم‌های گربه‌ای (cat eye makeup)

بدون شک چشم‌های گربه‌ای امضای سوفیا لورن است. آرایش چشم گربه‌ای بین زیبارویان سینمای کلاسیک بسیار رایج بود اما چیزی که میکاپ سوفیا را خاص می‌کرد، شیوه‌ی خاص سوفیا برای اجرای آن بود. سوفیا با این که ذاتا چشم‌های کشیده‌ای داشت، اما با ترفندی این کشیدگی را بیشتر می‌کرد. او انتهای خط چشم پلک بالا را کمی از خط روش مژه دور می‌کرد و خط چشم پلک پایین را با خطی نامحسوس به خط چشم بالایی متصل می‌کرد.

گونه‌های برنز

گونه‌های برنز که از ترندهای ارایشی دهه‌ی هفتاد بود، از عادات همیشگی سوفیا بود. او پوست گندم گونی داشت و استفاده از رژگونه‌ی برنز، بهترین انتخاب برای رنگ پوست او بود. یکی از مهم‌ترین دلایل زیبایی میکاپ این ستاره‌ی دوست داشتنی، رعایت تناسب در انتخاب رنگ‌ها بود. او به دلیل استفاده از رژگونه‌ی تیره و داشتن آرایش چشم غلیظ، همیشه از رنگ‌های لایت برای رژلب استفاده می‌کرد.

ابروهایی متفاوت

سوفیا برای پر کردن ابروهایش از یک مداد ابرو که کمی از ابروهای خودش تیره‌تر بود استفاده می‌کرد.(هر چند که این کار کمی عجیب به نظر می‌رسد!) او خط‌های عمودی و واضح در ابروهایش می‌کشید. نتیجه‌ی این کار چیزی شبیه به لیفت ابروی امروزی می‌شود!ابروهای باریک، بلند و رو به بالا.

مژه‌های اغراق آمیز

در دهه‌ی هفتاد، مژه‌های طبیعی جای مژه‌های مصنوعی اغراق آمیزدهه‌ی شصت را گرفتند. اما درعوض استفاده از ماسکارا به اوج خود رسید.به نظر می‌رسد سوفیا این ترند دهه‌ی شصت را هرگز از میکاپ خود حذف نکرده باشد. او هم برای مژه‌های پلک بالا و هم پلک پایین از مژه‌های مصنوعی استفاده می‌کرد. درست مثل مریلین، او نیز مژه‌های انتهای پلک بالا را بلندتر انتخاب می‌کرد. اجرای این تکنیک در ارایش چشم گربه‌ای رایج است.

خط چشم کشیدن به شیوه‌ی سوفیا لورن

پت مک گرث، میکاپ آرتیست مشهور که میکاپ آرتیست شوی پاییزو زمستان(2014) برند دلچه اند گابانا نیز بود، برای خط چشم مدل‌ها ازمیکاپ سوفیا لورن الهام گرفت و برای اجرای این خط چشم ترفندی جالب دارد. او می‌گوید :” با این که خط چشم مایع بسیار زیباست ولی کشیدن آن کمی سخت است. من توصیه می‌کنم برای کشیدن خط چشم های ضخیم و دراماتیک، اول طرحی که مدنظر دارید را با یک مداد مشکی بکشید و سپس روی مداد را با خط چشم مایع پر کنید.”

سایه‌‌های خاص

سوفیا به ندرت سراغ سایه‌های تند می‌رفت. او تلاش می‌کرد با رنگ‌های خنثی تنا یک بیس سایه ایجاد کند و تمرکزش عمدتا روی خط چشم و مژه‌ها بود. سایه‌های مورد علاقه‌ی سوفیا تناژ دودی تا زیتونی داشتند و در هماهنگی با خط چشمش، در گوشه‌ی انتهایی چشم تیره‌تر بودند تا کشیدگی چشم را بیشتر کنند. وجود یک خشم چشم ضخیم در پلک بالا و دیگری در پلک پایین، کمی چشم‌ها را کوچکتر از حد عادی جلوه می‌دهد، سوفیا برای از بین بردن این تاثیر، داخل پلک پایینش را با مداد سفید پر می‌کرد.

یک زخم زیبا

حتما متوجه فرورفتگی روی چانه‌ی سوفیا لورن شده‌اید. جالب است بدانید که این فرو رفتگی روی چانه‌ی او، به دلیل برخورد یک گلوله طی حملات هوایی در جنگ جهانی دوم ایجاد شده است. در سال‌های اولیه شروع فعالیت حرفه‌ای او، بسیاری معتقد بودند او باید چانه‌ی خود را جراحی کند و این زخم از زیبایی او کاسته است. اما سوفیا قبول نکرد و ما فکر می‌کنیم اتفاقا این زخم به زیبایی او افزوده است! نظر شما چیست؟

0
669
15 گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان

15 گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
زنان در طول تاریخ چگونه از صنعت مد برای پیشبرد فمینیسم استفاده کرده‌اند؟

زنان در طول تاریخ چگونه از صنعت مد برای پیشبرد فمینیسم استفاده کرده‌ان...

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 سال پیش

بیز آیز، خلقت نسیم صحت

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
6 سال پیش
معرفی کامل الیزابت تیلور ستاره ای با چشمان جادویی!

معرفی کامل الیزابت تیلور ستاره ای با چشمان جادویی!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 سال پیش
بهترین ماسک های صورت خانگی

بهترین ماسک های صورت خانگی

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش