نگاهی به میکاپ الیزابت تیلور

“تنها زنی که آنقدر خوشگل بود که اصلا به آرایش احتیاج نداشت، الیزابت تیلور بود که او هم یک خروار آرایش می‌کرد!” این جمله‌ مشهور از مریل استریپ است! الیزابت تیلور با وجود زیبایی زبانزد، آرایش غلیظی داشت. هشت ازدواج، چشمان بنفش و یا جواهرات گران‌قیمت؟ الیزابت تیلور را با کدام یک می‌شناسید؟ الیزابت رزموند تیلور یکی از زیباترین ستاره‌های هالیوود بود. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به میکاپ الیزابت تیلور دوست‌داشتنی داشته باشیم و راز زیبایی او را کشف کنیم.


چشم‌های بنفش

آیا اصلا امکان دارد که چشم‌های کسی به‌طور طبیعی بنفش باشد؟ پاسخ قطعا منفی‌ است. تا به حال هیچ انسانی با چشم‌های بنفش متولد نشده است. پس چگونه در برخی عکس‌های الیزابت تیلور هاله‌ای بنفش رنگ در چشمانش دیده می‌شود؟ آیا ممکن است او از لنزهای رنگی استفاده کرده باشد؟ پاسخ این سوال هم منفی است. اولین لنزهای رنگی در سال 1983 به بازار آمدند. برای یافتن پاسخ این سوال باید به نحوه‌ ایجاد رنگ چشم در انسان توجه کنیم. رنگ چشم کمیتی کیفی است و طیف‌های نسبتا گسترده را در بر می‌گیرد. بسته به میزان ساخته‌شدن رنگدانه‌ ملانین (که یک صفت ژنتیکی است) رنگ چشم ما از روشن تا تیره تغییر می‌کند. هر چه ملانین کمتر ساخته شود، چشم روشن‌تر خواهد شد. رنگ غالب چشم‌های الیزابت تیلور آبی تیره بوده است اما گاهی رگه‌هایی از بنفش هم در آن دیده می‌شد که دلیل اصلی آن میکاپ هوشمندانه و بولد کردن هاله‌ ضعیف بنفش در چشم‌هایش بوده است.

جهش ژنتیکی نه‌چندان زیبا!

احتمالا شما هم شنیده‌اید که الیزابت تیلور به‌دلیل یک جهش ژنتیکی نادر به‌جای یک ردیف مژه، دارای چند ردیف مژه بوده است. بله، درست است اما این جهش ژنتیکی منجر به ایجاد یک سندرم نادر می‌شود و جز مژه‌ها اتفاقات دیگری نیز در بدن رقم می‌زند که از جمله می‌توان به بیماری‌های قلبی و ورم پاها اشاره کرد. الیزابت تیلور بارها به‌دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شده بود و در نهایت نیز به‌دلیل نارسایی قلبی از دنیا رفت. مگان فاکس نیز به این سندرم مبتلاست. (تنها هفت درصد افرادی که مبتلا به این سندرم هستند، نشانه‌هایی از بیماری قلبی دارند.)

چهره‌ای آیکونیک

الیزابت تیلور معمولا تغییرات زیادی در میکاپ خود ایجاد نمی‌کرد و می‌توان گفت که تنها جزئی که در میکاپ او گاهی تغییر می‌کرد، آرایش چشم‌ها بود. انتخاب رنگ سایه، در جلوه‌ چشم‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد و الیزابت به‌خوبی به این مورد توجه داشت. Ida Gal Csiszar شیمیدان و میکاپ‌آرتیست در مصاحبه‌ای با مجله‌ ماری کلر گفته است که الیزابت تیلور علاقه‌مند بود تا با میکاپ چشم، سفیدی چشمش را بیشتر نشان دهد تا ار این طریق چشم‌هایش زیباتر به نظر برسند. او به این منظور عمدتا از سایه‌ آبی و دودی استفاده می‌کرد و همین موضوع باعث می‌شد تا رگه‌های بنفش در چشم‌هایش خود را نشان دهند.

خط چشم مشکی همیشگی در میکاپ الیزابت تیلور

الیزابت تیلور برای ایجاد یک کنتراست زیبا بین رنگ آبی چشم‌ها و سایه‌ آبی، از خط چشم ضخیم مشکی استفاده می‌کرد. این کار به چشم‌ها جلوه‌ای دوباره می‌دهد. علاوه بر این، داشتن چند ردیف مژه هم به زیباتر شدن میکاپ چشم‌هایش کمک می‌کرد.

رژلب قرمز و ابروهای پر و تیره

این ترکیب، از ترکیب‌های پرتکرار ستاره‌های سینمای کلاسیک است. آدری هپبورن نیز طرفدار سرسخت این ترکیب بود. ابروها قاب چشم‌ها هستند و هرچه تیره‌تر باشند، چهره شاداب‌تر به نظر می‌رسد. رژلبی که محبوب الیزابت بود، قرمز گرم (قرمز مرجانی= قرمز+نارنجی) بود. این رنگ در کنار سردی رنگ آبی، بهترین مکمل است

میکاپ کلئوپاترا

بدون شک یکی از الهام‌بخش‌ترین میکاپ‌های تاریخ، این میکاپ الیزابت تیلور است.این شاهکار اثر البرتو د روسی، میکاپ‌آرتیست خلاق ایتالیایی بود. سایه‌ آبی همراه با جزئیات طلایی درخشان و خط چشم ضخیم با الهام از آرایش در مصر باستان یکی از محبوب‌ترین میکاپ‌های تاریخ را ساختند. پس از گذشت سال‌ها هنوز هم این میکاپ منبع الهام بسیاری از یوتیوبرها و بلاگرها در نقاط مختلف دنیاست. طراحی این میکاپ بسیار هوشمندانه و بی‌نقص بوده است. بازی رنگ‌های آبی، طلایی و هلویی که صورت زیبای این ستاره‌ی هالیوود را هرچه بیشتر در معرض توجه قرار می‌دهد، اهمیت انتخاب درست رنگ‌ها را در میکاپ را به ما یادآوری می‌کنند.

موهای کوتاه و تیره

در اکثر عکس‌های این ستاره‌ی هالیوود، موهای او همان استایل همیشگی خود را دارند. الیزابت در استایل بسیار جسور و خلاق بود و از ترندهای آن زمان نیز پیروی می‌کرد اما در مدل مو و میکاپ به‌ندرت تغییرات ایجاد می‌کرد و دقیقا می‌دانست که چه چیزی برای او مناسب‌تر است. موهای کوتاه و تیره‌ حالت‌دار، مثل یک قاب، صورت را در مرکز توجه قرار می‌داد.

0
304
معرفی کارا دلوین و گوشه هایی از زندگی حرفه ای او

معرفی کارا دلوین و گوشه هایی از زندگی حرفه ای او

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
6 سال پیش
نگاهی به میکاپ‌های هفته‌ی مد لندن 2020

نگاهی به میکاپ‌های هفته‌ی مد لندن 2020

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
پنج فشن بلاگر تازه کار با استایل فرانسوی که بد نیست دنبالشان کنید!

پنج فشن بلاگر تازه کار با استایل فرانسوی که بد نیست دنبالشان کنید!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
آشنایی با انواع کلاه‌ها و هرآنچه از تاریخچه‌شان باید بدانیم!

آشنایی با انواع کلاه‌ها و هرآنچه از تاریخچه‌شان باید بدانیم!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
نگاهی به میکاپ سوفیا لورن

نگاهی به میکاپ سوفیا لورن

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش