کت‌ های خنک و جذاب تابستانی

قطعا برای ما پوشیدن کت و بلیزر در فصول گرم دور از ذهن و عجیب نیست اما باید این را بدانید که در خیلی از کشور‌های دیگر هم با توجه به شرایط آب‌وهوایی یا ترند یا به‌خاطر مناسبت‌هایی در فصل تابستان، کت یا ژاکت می‌پوشند که البته مناسب این فصل و از نظر پارچه و دوخت کاملا تابستانی هستند. پس در این مطلب با ما همراه شوید تا مدل‌های مختلفی از این کت‌ها و ژاکت‌ها را به شما نشان دهیم.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، برای ما پوشیدن بلیزر و کت در فصل تابستان امری طبیعی و قطعا عادی است ولی این که چه نوع ژاکت‌ها و کت‌هایی را می‌توان برای این فصل پوشید، بدون اینکه جنس پارچه یا فرم دوخت آن باعث عرق‌کردن ما شود، نکته‌ای بسیار مهم و ضروری‌ به حساب می‌آید. در ادامه ما مدل‌های مختلفی از کت را به شما معرفی می‌کنیم که برای پوشیدن در فصل گرم مناسب هستند و می‌توانید آنها را حتی برای مهمانی‌های شب‌های تابستانی خود نیز بپوشید.

کت‌ دنیم نازک

قرار نیست هر کت یا شلواری که با پارچه‌ جین و دنیم دوخته شده است، ضخیم باشد! بعضی از کت‌های دنیم با توجه به جنس پارچه و دوختشان برای فصول گرم هم مناسب هستند؛ به‌خصوص اگر در مناطقی با آب‌وهوای نسبتا سرد زندگی می‌کنید. این کت‌ها به سلیقه‌ شما می‌توانند بلند یا کوتاه باشند و نوع دوخت آنها و جزئیاتشان نسبت به ترند‌های موجود در دنیای مد و فشن باشد ولی نکته‌ مهم این مسئله است که شما می‌توانید این کت‌ها را در تابستان با تی‌شرت‌های سفید پرینت‌دار ست کنید یا بعضاً با پیراهن‌های بلند گل‌گلی بپوشید. (این مورد برای شب‌های کنار ساحل مناسب و حتی در روز‌های تابستان هم کمی خنک است، مگر نه؟)

بادگیر‌هایی با رنگ پاستلی

تابستان و گرمایی که دارد همیشه به این معنا نیست که بارانی نمی‌بارد و قرار نیست ابر‌های تیره آسمان را بپوشانند! بعضی روز‌ها در تابستان شما احتیاج به یک بادگیر با رنگ روشن و پاستلی دارید که آن را با دامن‌های بلند یا حتی شلوار جین ست کنید. این بادگیر‌ها بسیار خنک هستند و به‌هیچ‌وجه باعث نمی‌شوند که شما عرق کنید یا اگر ناگهان هوا گرم شد، اذیت شوید. این بادگیر‌ها برای افرادی که صبح‌های زود به کوهنوردی می‌روند هم می‌تواند مناسب و کاربردی باشد.

بلیزر‌های شیک با جنسی خنک

بلیزر‌ها از آن دسته آیتم‌هایی هستند که با توجه به جنس پارچه و نوع دوختشان در فصل‌های مختلف پوشیده می‌شوند. اگر بخواهیم به ترند‌ها توجه داشته باشیم و از آنها پیروی کنیم، می‌توانیم برای این بلیزر‌ها کمربند‌های بزرگ و پر‌جزئیات بخریم و با آنها ست کنیم. این بلیزر‌ها برای استایل شیک و ویمسیکال یا حتی کلاسیک و مینیمال مناسب هستند.

کت‌های اُور ابریشمی یا ساتن

داشتن یک کت با پارچه‌های سبک‌وزن مانند حریر، ساتن‌های لخت و سبک یک لایه و یا ابریشم برای فصل تابستان ضروری است. این آیتم با خیلی از آیتم‌‌های دیگر کمد لباس شما هماهنگ می‌شود و به‌راحتی می‌توانید آن را ست کنید. بهتر است سعی کنید این آیتم‌ را به رنگ‌های روشن یا حتی جیغ مانند زرد، نارنجی، صورتی و… بخرید.

کت کوتاه اسپُرت

در بعضی شب‌های اوایل تابستان یا اواخر آن، نسیم خنکی را حس می‌کنید که کمی باعث حس سرما در وجودتان می‌شود. در چنین مواقعی هم باز انتخاب هوشمندانه در نوع و سبک پوشش به کمک شما می‌آید! کت‌های اسپرت که جنس آنچنان ضخیمی ندارند و کوتاه هستند، به‌راحتی با پیراهن‌های حریر گل‌گلی یا رنگ‌های پاستلی، ترکیب خاص و جالبی را به‌ وجود می‌آورند.

کت کراپ جین (کت نیم‌تنه)

کت‌های کراپ یا نیم‌تنه، به‌دلیل کوتاه‌بودنشان، قطعا خیلی برای فصول سرد مناسب نیستند و بیشتر با آیتم‌های دیگر و برای تابستان و بهار پوشیده می‌شوند. بهترین موقعیت برای پوشیدن این کت‌های کراپ، در مهمانی‌های تابستانی و مجالس مختلف این‌چنینی است. اگر می‌خواهید این کت‌ها را برای بیرون از خانه و خیابان‌ها بپوشید، پیشنهاد می‌شود که آنها را با پیراهن‌های بسیار بلند و پوشیده یا دامن‌ها و تی‌شرت‌های اورسایز ست کنید.

کت چرم با جزئیات فلزی

اگر استایل شما گوتیک، هوی متال یا گرانژ است و در این فکر هستید که با آمدن فصل تابستان چگونه لباس بپوشید، برای شما هم پیشنهاد‌ی داریم! پوشیدن کت چرم نازک با جزئیات فلزی مانند زیپ، پین یا اسپایک می‌تواند گزینه‌ مناسبی باشد. این کت‌ها را با شلوار‌های جین مشکی لوله تفنگی و تی‌شرت‌هایی با پرینت بند‌های موسیقی هوی متال می‌توانید ست و هماهنگ کنید.

ژاکت‌های بامبر با المان‌های شرقی

ژاکت‌های بامبر بسیار سبک و راحت هستند و برای هوای خنک و روز‌های بارانی در اواخر تابستان می‌توانند مناسب باشد. این ژاکت‌ها معمولا قد بلندی ندارند و حالت اسپرتی دارند که پوشیدن آنها با دامن‌های بلند و حریر می‌تواند ترکیبی بانمک و دوست‌داشتنی‌ را به‌ وجود آورد. منظور از المان‌های شرقی برای این ژاکت‌ها این است که ژاکت‌های بامبر ژاپنی رنگ‌های تیز و بسیار شاد یا در بعضی مواقع پاستلی دارند و پشت این ژاکت‌های بامبر طرح اژدها، شکوفه‌های درخت گیلاس و حروف الفبای ژاپنی دیده می‌شود.

کت‌های رسمی

اگر به مجالس و مراسم رسمی در فصول گرم دعوت می‌شوید یا دنبال کت‌هایی می‌گردید که در تابستان برای محل کار بپوشید، کت‌های رسمی برای شما مناسب و کاربردی است. این کت‌ها را می‌توانید با شلوار خود کت که با همان پارچه دوخته شده است، بپوشید یا حتی با شلوار‌های جین بوی‌فرند ست کنید، تا بتوانید حالت رسمی و در عین حال راحتی را داشته باشید. پارچه‌های این کت‌ها بهتر است پترن‌های ساده داشته باشد و خیلی شلوغ نباشد.

کت‌های ترنسپرنت

کت‌های ترنسپرنت و شیشه‌ای مانند، یکی از آیتم‌هایی هستند که برای فصل تابستان مناسب و کاربردی هستند. این کت‌ها که به‌هیچ‌وجه با پوشیدنشان احساس گرما نمی‌کنید، ظاهر زیبا و جذابی هم دارند. جنس آنها خنک است و از نظر وزنی بسیار سبک هستند. این آیتم به دلیل فانتزی بودن برای استایل ویمسیکال هم مناسب است.

کت سفید جین

چه چیزی بهتر از داشتن یک کت سفید کوتاه جین که سبک و سیاق کلاسیک دارد؟ این آیتم را تقریبا در همه‌ فصل‌ها می‌توانید به‌ کار بگیرید و با پیراهن‌های پترن‌دار یا شلوار‌های جین اسکینی یا حتی با دامن‌ها بپوشید. رنگ سفید با تمامی رنگ‌ها ست و هماهنگ می‌شود، پس پوشیدن آن با تمامی آیتم‌های پترن‌دار و رنگی به‌راحتی ممکن است.

ژاکت کُچ (Coach)

یک سری ژاکت‌ها هستند که با نام ژاکت‌های کُچ آنها را می‌شناسیم. این ژاکت‌ها برای تمامی کسانی که تمایل دارند استایل اسپرت، کژوال، تام‌بوی یا حتی گرانژ داشته باشند، مناسب است. فقط کافیست این کت‌ها را با تی‌شرت مورد‌علاقه‌ خود بپوشید یا اگر می‌خواهید کمی حس و حال شیک به استایلتان بدهید، پوشیدن تاپ اُور ساده با آن گزینه‌ مناسبی می‌تواند باشد.

اُور‌های کیمونویی

اگر از آن دسته افرادی هستید که به کیمونو علاقه دارید، در فصول گرم سال می‌توانید اور‌های کیمونویی بپوشید که رنگ‌ها و پترن‌های شاد و پر از گل دارند. این اور‌ها به‌دلیل جنس نازک و ترکیب‌بندی رنگشان برای فصل تابستان مناسب هستند. لازم به ذکر است که این اُور‌ها برای کنار ساحل هم کاربردی هستند.

0
308
الکساندر مک‌کوئين : شماره‌ی ۱۳

الکساندر مک‌کوئين : شماره‌ی ۱۳

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
معرفی کامل الیزابت تیلور ستاره ای با چشمان جادویی!

معرفی کامل الیزابت تیلور ستاره ای با چشمان جادویی!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 سال پیش
معرفی کارا دلوین و گوشه هایی از زندگی حرفه ای او

معرفی کارا دلوین و گوشه هایی از زندگی حرفه ای او

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
6 سال پیش
زندگینامه جی جی حدید و آشنایی با استایل جذاب این مدل 23 ساله

زندگینامه جی جی حدید و آشنایی با استایل جذاب این مدل 23 ساله

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
آشنایی با انواع کلاه‌ها و هرآنچه از تاریخچه‌شان باید بدانیم!

آشنایی با انواع کلاه‌ها و هرآنچه از تاریخچه‌شان باید بدانیم!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش