ریزجثه ها بخوانند: راهنمای خرید ریزجثه ها

همیشه اضافه‌وزن نیست که خرید را طاقت‌فرسا می‌کند، برای افرادی با استخوان‌بندی ریز و جثه‌های کوچک که از قضا به‌راحتی و بدون خواست خودشان وزن کم می‌کنند نیز خرید کردن نه‌تنها آسان نیست، بلکه پروسه‌ای بسیار طولانی است که شامل زدن قید بعضی برندها تا کنار آمدن با هزینه اضافی خیاط می‌شود! راهنمای خرید ریزجثه ها میتواند شما را در امر خرید و استایل کردن راهنمایی کند.

به‌عنوان یک ریزجثه از زمانی که نوع پوشش برایم مهم شد و انتخاب لباس‌هایم کاملا به عهده خودم قرار گرفت، متوجه شدم این ویژگی دردسرهای خودش را دارد. برای مثال سایز بسیاری از برندها برای تاثیر گذاشتن روی روان مشتری، از حالت استاندارد بزرگترند! بگذارید کمی توضیح بدهم. فرض کنیم سایز پایین‌تنه شما 42 است، با ورود به مغازه‌ای مانند منگو ممکن است متوجه شوید که شلوارهای سایز 42 برای شما بزرگ و سایز 40 کاملا اندازه‌تان هستند؛ با توجه به استانداردهای زیبایی روز، این خرید برای شما تجربه مثبتی خواهد بود! شما در این مغازه حس می‌کنید لاغرتر هستید! این اعداد با ذهنتان بازی می‌کنند و قطعا باز شما را یرای خرید بعدی به آن مغازه خواهند کشاند.

نکات کوچکی هستند که پس از سال‌ها با غصه از مغازه‌ها بیرون‌آمدن یاد گرفته‌ام و در این مقاله قصد دارم با اشتراک‌گذاشتن آنها با شما، این پروسه را برایتان کوتاه‌تر کنم.

1-هنگام خرید، ابتدا به قسمت لباس کودک و نوجوان بروید

لباس‌های کودک و نوجوان برندهایی مانند زارا و منگو بسیار شیک است. این برندها در کنار رنگ‌های شاد، از رنگ‌های خنثی نیز بسیار استفاده می‌کنند که خود فاکتور بسیار مهمی برای بسیاری از افراد بالغ است. مهم‌ترین ویژگی لباس‌های کودک و نوجوان توجهی است که طراحان به در حال رشد بودن نوجوانان دارند. در نتیجه شلوارهایی که در این قسمت فروشگاه پیدا می‌کنید، اکثرا در ناحیه کمرشان کش و دکمه دارند؛ به این صورت که به‌راحتی می‌توانید با کشیدن کش، کمر شلوار را به اندازه دلخواهتان در بیاورید. توجه به این آپشن برای افرادی که دارای وزنی مدام در حال تغییر هستند، بسیار مهم است.

2-خیاطی ماهر و منصف پیدا کنید

حقیقت این است که همیشه نمی‌توانید مدل لباس‌هایی را که می‌خواهید، در قسمت لباس‌های بچگانه پیدا کنید! اگر خوش‌شانس باشید لباس فقط یک سایز برایتان بزرگ است که می‌توان این مشکل را به‌راحتی (البته با پرداختن هزینه‌ای اضافی به خیاط) حل کرد. از سفارش‌دادن مدل‌هایی که دوست دارید به خیاطی که بدن شما را خوب می‌شناسد، نترسید. اول با پارچه‌ای نسبتا ارزان یا حتی پارچه‌ای که مدت‌هاست در گنجه خانه‌تان خاک می‌خورد، مهارت خیاطتان را امتحان کنید و سپس سراغ پارچه‌های باکیفیت بروید. خیاط خوب یک المان مهم در راهنمای خرید ریزجثه هاست.

3-مهارت‌های اولیه خیاطی را بیاموزید

شاید شما هم در کمدتان آیتم‌هایی مانند شلوار و یا دامن‌هایی با کمر کش داشته باشید که حالا برایتان بزرگ هستند و از پوشیدن آنها محروم مانده‌اید. با شکافتن گوشه‌ای از کمر، کش را با قیچی بریده و آن را کوتاه کنید، دو سر کش و سپس آن قسمت از کمر را که شکافته‌اید، به هم بدوزید.

4-برای شناختن برندهایی که مناسب بدن شما لباس طراحی می‌کنند، وقت بگذارید

درست است که بسیاری از برندها بدون توجه به سایزبندی استاندارد جدول سایز منحصربه‌فرد خودشان را طراحی می‌کنند، اما با کمی صبر و همچنین با سر زدن به شعبه‌های هر برند و امتحان‌کردن آیتم‌های متفاوت از آن برند، می‌توانید به درک خوبی نسبت به هم‌خوانی سایزهایشان با بدن خود برسید. با وجود اینکه خرید ریزجثه ها کار آسانی نیست اما صبر کنید و بیشتر بگردید مطمئن باشید که به نتایج بهتری میرسید.

بعد از خرید موفقیت‌آمیزتان، وقت آن رسیده که نسبت به نکات مهم در استایل‌کردن لباس‌هایتان در راستای کمک به نوع اندامی که دارید، بی‌توجه نباشید. در ادامه این مطلب به نکات کوچکی اشاره خواهیم کرد که شما را در خلق‌کردن یک استایل خوب و مناسب با اندامتان یاری خواهند کرد:

  1. توجه‌ها را به سمت کمرتان بکشید!: این حقه باعث می‌شود پاهایتان بلندتر به نظر برسند! تا جایی که ممکن است لباس‌هایی را تهیه کنید که قسمت کمر آنها کاملا به بدنتان بچسبد یا لباس‌های قدیمی خود را با کمک‌گرفتن از یک کمربند و بستن آن در باریک‌ترین نقطه کمرتان استفاده کنید.
  2. دامن‌های کوتاه به همراه کفش‌های پاشنه‌دار و نوک تیز بپوشید.
  3. جین‌های ساق بلند و قد نود را ترجیح دهید: این مدل شلوارها هم باعث می‌شوند پاهایتان کشیده‌تر و بلندتر از آنچه هستند، به نظر برسند و هم نکته اول را رعایت می‌کند و بر باریک‌بودن کمرتان تاکید می‌کند.
  4. گاهی سرتاپا یک رنگ با درجه‌های مختلف رنگی بپوشید.
  5. به هیچ وجه لایه‌لایه لباس نپوشید.
  6. یک کت بلند بخرید.

از راهنمای خرید ریزجثه‌ها راضی بودید؟

0
337

گپ خودمانی با بلاگر و طراح لباس، نعیمه قدیمی

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
دتاکس را به برنامه‌ی زندگی سالم خود اضافه کنید

دتاکس را به برنامه‌ی زندگی سالم خود اضافه کنید

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
بیت نیک استایل روشنفکران ضد مد

بیت نیک استایل روشنفکران ضد مد

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
چگونه بوت‌های رویایی خود را پیدا کنیم؟

چگونه بوت‌های رویایی خود را پیدا کنیم؟

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
راهنمای داشتن مو های لَخت و ابریشمی

راهنمای داشتن مو های لَخت و ابریشمی

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش