چطور مانند یک پاریسی لباس بپوشیم ؟!

کارل لاگرفلد : “برای پاریسی بودن لازم نیست فرانسوی باشی!”

«پاریس!»،تا نام این شهر را میشنویم ناخودآگاه استریت استایل های شیک به ذهنمان میرسد. راز خانم های پاریسی را میتوان در دو کلمه خلاصه کرد،اعتماد به نفس و سادگی. در این مقاله استایل پاریسی را با 8 نکته کلیدی به شما معرفی خواهیم کرد.

1- از ترند ها دور بمانید و در استایل امضای خود را داشته باشید: خانم های فرانسوی معتقدند باید لباسی را بخرید که در آن احساس زیبایی میکنید، پیروی از ترند ها خلاقیت شما را کم کرده و شما را از استایل شخصیتان دور میکند؛هنگامی که استایل خود را میشناسید خرید کردن چندین مرتبه آسان تر میشود.

2-خانم های فرانسوی ترجیح میدهند موها و آرایش خود را تا حد امکان ساده نگه دارند. ضد آفتاب و مرطوب کننده از محصولات جدا نشدنی میک آپ آنهاست.روی پوستتان سرمایه گذاری کنید، بگذارید زیبا ترین قسمت صورتتان پوست شادابتان باشد. رعایت بالانس در میک آپ را فراموش نکنید، اگر برای آرایش چشمانتان اسموکی آی را انتخاب کرده اید از ماتیک با رنگ های bold صرف نظر کنید و اگر ماتیک قرمز (از امضاهای کلاسیک آرایش پاریسی) را انتخاب کرده اید آرایش چشمتان را ساده ترین شکل ممکن نگه دارید.

به آرایش به هم ریخته سلام کنید! تا حد امکان از انگشتانتان برای اعمال میک آپ استفاده کنید. از یک محصول استفاده های متعدد داشته باشید، به عنوان مثال برای دست یابی به تونالیته در صورت میتوان از ماتیک به عنوان رژ گونه و سایه نیز استفاده کرد.

3-هیچ کس به اندازه ی coco chanel استایل پاریسی را نمیشناسد. “هنگام ترک کردن خانه،خود را در آینه برنداز کنید و یکی از آیتم ها را در بیاورید. “حداکثر از سه اکسسوری استفاده کنید.در صورتی که اکسسوری مورد نظرتان یک statement piece یا اکسسوری که توجه را جلب میکند است از اکسسوری های دیگر استفاده نکنید و بگذارید همان آیتم مرکز توجه باشد.

4-برند لباستان را به رخ نکشید! تا زمانی که لیبل ها استایل شما را تعریف نکنند خرید از بهترین مارک ها مساله ای نیست. این که شما «چطور» لباسی را پوشیده اید میتواند شمارا تعریف کند نه صرفا مارکی که به تن کرده اید.

5-اکثر سلبریتی های فرانسوی فرمول مخصوص استایل خودشان را دارند. برای ساختن فرمول شخصیتان اول باید بدانید در چه آیتم هایی احساس راحتی و مهم تر از آن احساس زیبایی میکنید.

بعد از ساختن فرمولتان میتوانید مدت طولانی ای از آن استفاده کنید بدون اینکه از آن خسته شوید. به این شکل در وقت خود صرفه جویی میکنید. (به یاد داشته باشید که پیروی از یک فرمول به این معنی نیست که داعما با لباس های شبیه به هم دیده شوید.)

6-همیشه در استایلتان یک المان سورپرایز کننده داشته باشید.

Ines de la Fressange: “دائما سورپرایز نگهشان دارید. اگر انتظار دارند پاشنه بلند بپوشید شما کفش تخت بپوشید!” نگذارید لباستان شما را قابل پیشبینی کند.

7-کارین رویتفلد: “بخش مهم این است که چطور لباس ها را میکس میکنید، چطور حرکت میکنید، چطور در کیف خود را باز میکنید و …آن چیزهای کوچک هستند که در استایل شما تفاوت ایجاد میکنند، در استایل فرانسوی شما اول خانم را میبینید سپس لباس ها را!”

پس میتوان گفت که برای رسیدن به استایل پاریسی باید از درونتان شروع کنید، اعتماد به نفس خود را همه جا با خود ببرید و در وحله اول در پوستتان احساس راحتی کنید.

8-رسمی را با کژوال، هرچیزی را با متضادش ترکیب کنید! پیراهن را اسنیکرز نه با پاشنه بلند، جین را با پاشنه بلند نه با اسنیکرز، دامن راسته را با فلت های باله نه با کفش های لژدار، لباس های پرنسسی را با بوت نه با کفش های باله ست کنید.

هدف این است که شما با دنبال کردن استایل های مختلف خود واقعیتان را پیدا کنید و لزوما آن کسی نباشید که جامعه از شما میخواهد.
Caroline de Maigret
0
185
لباس “پرنسس بل” دیزنی چقدر به واقعیت زمان خود نزدیک است؟!

لباس “پرنسس بل” دیزنی چقدر به واقعیت زمان خود نزدیک است؟!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
استایل لولیتا چیست؟

استایل لولیتا چیست؟

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش

تایخچه لباس آتش نشانی

آتش نشانی یک حرفه پر خطر است که به تجهیزات تخصصی برای افزایش ایمنی در حین آتش سوزی نیاز دا...

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 ماه پیش
داستان ابروهای نخی؛ بریتیش ووگ سپتامبر 2018

داستان ابروهای نخی؛ بریتیش ووگ سپتامبر 2018

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
خرده فرهنگ MOD و نسل مدرن لندن

خرده فرهنگ MOD و نسل مدرن لندن

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش