همکاری دیور و نایکی برای مایکل جردن

مایکل‌جردن، مرد فوق‌العاده‌ی ‌بسکتبال

کمتر کسی وجود دارد که مایکل جردن، اسطوره‌ی بسکتبال جهان را نشناسد. او به خاطر بازی فوق‌العاده‌ا‌ش در NBA مورد تشویق همگان بود. جردن مجموعاً ۱۵ فصل برای شیکاگو بولز و واشنگتن ویزاردز بازی کرد و از این میان توانست به همراه شیکاگو بولز ۶ بار فاتح جام شود. در سایت رسمی NBA در قسمت زندگی‌نامه جردن چنین نوشته شده است: «بی‌شک مایکل جردن بزرگترین بسکتبالیست تمام دوران‌هاست.»

مایکل جردن که به اختصار ام‌جِی نامیده می‌شود متولد ۱۷ فوریه سال ۱۹۶۳ در شهر نیویورک است. جردن به واسطه اِسلم دانک‌های بی‌نظیرش به اِیر جردن (Air Jordan) نیز معروف می‌باشد.

نایکی ‌برای‌ جردن

بی‌نظیر بودن جردن به حدی بود که کمپانی نایکی در سال ۱۹۸۴ برای او کفش‌های ورزشی «جردن اِیر» را تولید کرد. اواخر همان سال این کفش‌ها برای عموم نیز تولید شدند و به محوبیت زیادی دست یافتند. بعد از محبوبیت اولین سری از این کفش‌ها سری‌های بعدی یکی پس از دیگری تولید شدند و تا سال ۲۰۱۸ مجموعاً ۳۳ جفت جردن اِیر با دیزاین‌های مختلف عرضه شد. دیزاینرهای این کفش‌ها پیتر مور، تینکر هتفیلد و بروس کیلگور بودند.

لوگوی جامپ‌من (Jumpman)

در سال ۱۹۸۴ مجله‌ی لایف از جردن برای بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ عکس‌هایی گرفت که در یکی از این تصاویر جردن در حال شوت کردن توپی در سبد است. حالتی که جردن در این عکس به بدنش داده در زبان فرانسه گراند ژوته (Grand Jeté) نامیده می‌شود که نوعی پرش در رقص باله است. پُزی که جردن در عکس دارد به جامپ‌من مشهور شد.

این عکس‌ها زمانی از جردن گرفته شدند که او هنوز با نایکی قراردادی نبسته بود. اما در سال ۱۹۸۵ جردن این پُز را در حالی که کتونی‌های نایکی به پا داشت دوباره انجام داد. از این پرش او لوگوی جامپ‌من طراحی شد و توانست جایگزین لوگوی قبلی شود که دو بال را نمایش می‌داد.

نایکی و دیور برای جردن

و اما امسال برند دیور در رونمایی از کلکشن مردانه ۲۰۲۰ خود از کفش جدیدی رونمایی کرد که حاصل همکاری این برند با کمپانی نایکی است. این کفش به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تولید کفش «جردن اِیر ۱» و اولین شووی کالکشن مردانه دیور در آمریکا تولید شده است.

کیم جونز، مدیر هنری بخش مردانه دیور می‌گوید:« من عاشق میکس کردن دنیاها و ایده‌های مختلف هستم. خانه‌ی مُد دیور و برند جردن هردو نشان‌دهنده‌ی بهترین‌‌ها در حوزه‌ی خود هستند. کنار هم قرار دادنشان در این همکاری ویژه به این دلیل است که می‌خواهیم چیزی جدید و هیجان‌انگیز ارائه کنیم.»

مارتین لاتی، نائب رئیس بخش طراحی برند جردن نیز می‌گوید:« هر همکاری از ارتباطی واقعی و تمایلی برای گسترش ابعاد هردو برند و به واسطه‌ی خلاقیت و نوآوری در طراحی شروع ‌می‌شود. همکاری ما با دیور ظاهر جدیدی به استایل بسکتبال می‌دهد و لباس‌های روزمره را با فشن لوکس در هم می‌آمیزد.»

Air Dior

اِیرجردن در ایتالیا و با بالاترین استانداردهای کیفی تولید شده‌ است. این کفش از چرم بسیار مرغوبی ساخته شده و با طوسی مخصوص دیور که از ابتدای کار این برند جز مشخصه‌های برند بوده است ترکیب زیبایی را ایجاد کرده است.

در این کفش به جای لوگوی جامپ‌من از لوگوی بال‌ها استفاده شده و عبارت اِیر دیور در قسمت بالای این کفش به چشم می‌خورد. لوگوی نایکی نیز روی کفش دیده می‌شود که درونش طرح کلاسیک و معروف دیور قرار گرفته است.

این کفش‌ها که به صورت لیمیتد ادیشن ارائه خواهند شد از آپریل ۲۰۲۰ قابل سفارش هستند.

0
740
بهترین تغذیه برای داشتن پوست صاف و شفاف

بهترین تغذیه برای داشتن پوست صاف و شفاف

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
15 گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان

15 گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش

ده مدل برتر سایز بزرگ 2017

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
6 سال پیش

بهترین ماسک های صورت خانگی (سری دوم)

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش
حقایقی در مورد استایل مردان که شما را شوکه خواهد کرد

حقایقی در مورد استایل مردان که شما را شوکه خواهد کرد

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش