اشتباهات رایج آرایشی

شنیده‌ها حاکی از آن است که ایران از کشورهای پرمصرف در زمینه‌ی لوازم آرایشی است. بنابر گزارش یورومونیتور کل مصرف فرآورده‌های آرایشی در خاورمیانه در سال 2008 حدود 2/7 میلیارد دلار بوده است که در میان کشورهای منطقه، ایران با 1/ 2 میلیارد دلار با فاصله کمی از عربستان(2/2 میلیارد دلار) و در رده هفتم دنیا قرار دارد. با توجه به میزان مصرف، قصد داریم به اهمیت داشتن یک آرایش صحیح و اشتباهات رایج آرایشی بپردازیم.

آرایشی متناسب با موقعیت:

به یاد داشته باشید که قرار نیست در همه‌ی موقعیت ها یک میکاپ ثابت داشته باشید. اگر شاغل یا محصل هستید یک روتین روزانه‌ی سبک برای خودتان تنظیم کنید. این روتین نباید وقتگیر و گران قیمت باشد. چون صبح ها وقت زیادی برای میکاپ ندارید و به دلیل تداوم روزانه‌ی این روتین، سعی کنید از آیتم‌هایی استفاده کنید که همیشه و در هر شرایطی قدرت خرید مجدد آن را داشته باشید. ضد آفتاب، کرم دور چشم و آبرسان، از اجزای مهم و ثابت روتینتان باشد. سابقا یک مقاله‌ درمورد انتخاب آیتم‌های میکاپ روزانه در وبسایت آپلود شده است.

مداد داخل پلک بالا فراموش نشود

چه در میکاپ روزانه و چه در میکاپ‌های خاص و شب، مداد مشکی داخل پلک بالا را فراموش نکنید. این کار مژه‌هایتان را پرتر نشان می‌دهد. حتی اگر دوست ندارید آرایش زیادی داشته باشید، این کار ساده به چشم‌های شما جلوه‌ی بهتری می‌دهد بدون اینکه به نظر برسد که آرایش دارید.

اهمیت استفاده از پرایمر صورت:

قبل از زدن کرم‌پودر از یک پرایمر متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید تا پوستتان یک دست شود و کرم‌پودر روی پوستتان به‌صورت یکنواخت پخش شود. پرایمر علاوه بر ظاهر بهتر، باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شود. پرایمرهای رنگی هر یک کار خاصی را انجام می‌دهند.اما پرایمرهای بی‌رنگ یا بیس تمام رنگدانه‌های مناسب برای پوشاندن قرمزی و زردی پوست را به میزان یکسان دارند. دقت کنید که اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، حتما از پرایمرهای مخصوص پوست چرب استفاده کنید.

کانتور غیر اصولی:

کانتور نمی‌تواند جزو روتین روزانه‌ی شما باشد. برای کانتورکردن به لایه‌های ضخیم کرم‌پودر احتیاج دارید که استفاده از کرم‌پودر زیاد همراه با کاوربالا برای میکاپ روزانه، کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. البته استفاده از پلت‌های دارای برنزر صورت، می‌تواند یک کانتور لایت و ملایم برای روتین روزانه‌ی شما فرام کند. اما آیتم‌های دارای بافت کرمی، برای میکاپ شب مناسبت‌ترند. کانتور صورت الگوی ثابتی ندارد و برای انواع شیپ‌های صورت یک الگوی ویژه دارد. توجه کنید که در سنین بالا به دلیل وجود چروک‌های عمیق پوستی و شل‌شدگی پوست، کانتور غلیظ، سن را بالاتر از حد عادی نشان می‌دهد. بلندینگ صحیح (محو کردن خطوط) مهمترین جزو کانتور صورت است. اگر مرزبندی خطوط تیره و روشن، بیش از حد مشخص باشد، میکاپ مصنوعی و غیر اصولی به نظر می‌رسد.

رژگونه و هایلایتر جای خاص خود را در صورت دارند.

در استفاده از رژگونه و هایلایتر افراط نکنید. رژگونه‌ی زیاد از حد تناسب صورت شما را بهم می‌ریزد.بهتر است رژگونه‌تان را متناسب با ته‌رنگ پوستتان انتخاب کنید تا فقط یک هاله‌ی رنگی لایت روی برجستگی گونه ایجاد کند. جای رژگونه دقیقا بالای خط کانتور است. می‌توانید کمی هم رژگونه روی تیغه‌ی بینی، اطراف شقیقه‌ها و روی چانه بزنید تا رنگ کلی صورتتان تعدیل شود. هایلایتر در روتین روزانه چایی ندارد و مختص میکاپ شب است. اگر دوست دارید میکاپ روزانه‌ی شما درخشنده‌تر بنظر بیاید می‌توانید از رژگونه‌های شاین‌دار استفاده کنید. هایلایترهای هلویی و سیلور برای پوست‌های روشن مناسبترند. پوست‌های برنز انتخاب گسترده‌تری دارند مثل : طلایی، شامپاینی، و .. . رنگ‌های فانتزی مثل یاسی و هفت رنگ برای انواع پوست و میکاپ‌های فانتزی مناسبند.استخوان زیر چشم شما محلی ست که باید براش آغشته به هایلایتر را روی آن بگذارید و کمی به طرف پایین و بیشتر گوش همان سمت، پخش کنید. نوک بینی، روی چانه، برجستگی بالای لب بالا، استخوان زیر ابرو، گوشه‌ی خارجی پلک سوم و گاها روی لب، جاهایی هستند که میتوانید روی آن‌ها هایلایتر بزنید.

ابروهای کادربندی شده!

مداد ابرو ، مداد نقاشی نیست! فرم و تراکم ابروهایتان را با مداد یا ریمل ابرو تا حد زیادی می‌توانید اصلاح کنید. توجه کنید که اسفاده نادرست و بیش از حد از مداد ابرو، ابروهایتان را غیرطبیعی نشان می‌دهد. با استفاده از یک مداد ابروی متناسب با رنگ ابروهایتان ( یک تا دو درجه روشن تر از رنگ ابرو با حفظ تناژ) ابتدا اطراف ابرو را با یک خط ملایم مشخص و در ادامه محو کنید سپس به صورت رندوم داخل ابروهایتان را هاشور ملایم بزنید. تاج ابروهایتان را پر نکنید و اجازه دهید فرم طبیعی خود را حفظ کنند.

“رژ‌لب و حومه”یا “کانتور لب”؟

برای درشت تر نشان دادن لب‌هایتان به جای اینکه اطراف لب‌هایتان رژ بزنید، از کانتورلب استفاده کنید. از یک مداد لب که دو تا سه درجه از رژلبتان تیره‌تر باشد، برای کانتور استفاده کنید. کانتور، لب‌هایتان را پرتر نشان می‌دهد.

(نکته‌ی آخر)

اشتباهات آرایشی بسیار زیاد هستند. در این مقاله سعی کردیم، اشتباهات رایج را با شما مرور کنیم. فراموش نکنید یک میکاپ خوب از چهره‌ی شما یک چهره‌ی جدید نمی‌سازد، بلکه زیبایی‌های چهره‌تان را بیشتر جلوه می‌دهد.

0
334
بهترین تغذیه برای داشتن پوست صاف و شفاف

بهترین تغذیه برای داشتن پوست صاف و شفاف

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
چقدر درباره پرنسس بئاتریس،عروس سلطنتی بعدی می‌دانید؟

چقدر درباره پرنسس بئاتریس،عروس سلطنتی بعدی می‌دانید؟

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
چطور با کفش های پاشنه دار به راحتی راه برویم ؟

چطور با کفش های پاشنه دار به راحتی راه برویم ؟

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
7 سال پیش
معرفی و بررسی استایل امیلی راتایکوفسکی

معرفی و بررسی استایل امیلی راتایکوفسکی

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 سال پیش
لباس “پرنسس بل” دیزنی چقدر به واقعیت زمان خود نزدیک است؟!

لباس “پرنسس بل” دیزنی چقدر به واقعیت زمان خود نزدیک است؟!

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش