نگاهی به میکاپ‌های هفته‌ی مد لندن 2020

این هفته لندن درمیانه ی فصل سرما شاهد حضور میکاپ آرتیست هایی بود که با آرایش و خلقِ میکاپ های جذابشان بر روی مدل ها به ران وِی ها ی برگزار شده رنگ و گرمی بخشیدند.

چشم های رنگی

Richard Quinn

درحالی که ماسک هایِ تماما ساخته شده از جواهرات نظرها را به خود جلب کرده بود مدل هایی بودند که با آرایشِ چشمِ متفاوتی ظاهر شدند. میکاپ آرتیست Isamaya Ffrench میگوید: ” برای میکاپِ چشمِ مدل ها متناسب با لباسی که میپوشند، خط چشم های رنگیِ متفاوتی انتخاب میشود.” برای آرایش چشم ها از مداد های چشمِ رنگیِ مَک مدلِ Chromagraphic و همچنین با الهام از “عروسک های روسی” برای داشتنِ پوستی مات و بی نقص از کرم پودرِاستیکیِ مک مدلِ Fix Studio Soft Matte استفاده شده بود.

Rixo

برای این شو برندِ Rixo با طراح فرانسوی، Christian Lacroix همکاریِ مشترکی را داشتند. هر دو طراح عاشق رنگ ها و بافت های روشن و جیغ هستند، بنابراین تعجبی ندارد که در میکاپ مدل ها نیز این الگو دیده شود.

میکاپ آرتیستِ برندِ نارس، Vincent Ford برای خلقِ این میکاپِ اسموکیِ رنگی از ترکیب دو رنگِ زردِ روشن برای پشت پلک و رژگونه ی سرخ و هلویی که تا بالای چشم ها کشیده میشود، و در نهایت برای گوشه های چشم از رنگِ فیروزه ایِ براقِ اکلیل دار استفاده کرده بود. این سایه ی فیروزه ای که از سری پیگمنت های اکلیلیِ برندِ NARS هستند، در آینده ی نزدیک روانه ی بازار میشوند.

Bovon

چشم ها مرکز توجه میکاپ آرتیستِ این مجموعه Miranda Joyce بوده است. او این میکاپ را از بازیگرِ زنِ آمریکایی به نامِ Cookie Mueller و بازی هایش در فیلم های John Waters الهام گرفته بود و اشاره دارد که حالتِ چشم ها و آرایشِ این بازیگر یادآورِ استایلِ پانک است. او با استفاده از لوازم آرایشِ برندِ مک سایه هایِ رنگیِ جیغ و شکلی اغراق آمیز را بر روی مدل ها اجرا کرده بود.

Ashish

باز هم مک، برندِ فعالِ این روزهای فشن ویک در به وجود آمدنِ این میکاپِ زیبا نقش داشته است. میکاپ آرتیست Daniel Sallstorm با تاثیرپذیری از جامعه ی نیویورکیِ اواخرِ دهه ی 60 و اوایلِ دهه ی 70 به خلق این میکاپِ دراماتیک دست زده است. برای چشم ها از خط چشم کاسه ایِ مک مدلِ Chromaline Gel Cream Liner استفاده شده است.

خلقِ میکاپِ جسورانه

Edern


پیش بینی میشود که استفاده از نقره ای رنگِ غالبِ جسورانه و جیغ (Accent Color) برای پاییز 2020 باشد. این مجموعه با الهام از نمایشگاهِ عکسِ Cecil Beaton سعی کرده بود در تمامیِ قسمت ها از این رنگ بهره بگیرد. حتی مویِ برخی از مدل ها متناسب با همین فضا رنگِ نقره ای داشتند. میکاپ های این شو توسط Lynsey Alexander خلق شد که بر چشم های برخی از مدل ها مانندِ فویل از رنگِ نقره ای استفاده شده بود. بعضی از مدل ها نیز با خطِ چشم نقره ای و ابروهای سفید شده ظاهر شدند. برندِ استفاده شده برای تمامیِ میکاپ ها NARS بود.


Halpern


این برند در سالهای گذشته هم در ران وِی های خود از میکاپ های جسورانه و زرق و برق دار استفاده کرده بود. اینبار نیز میکاپ آرتیستِ برندِ مک Isamaya Ffrench از کریستال های سه بعدیِ رنگی برای تزئینِ دورِ چشمِ برخی از مدل ها بهره گرفته بود. لب و گونه ی مدل ها با لیپ گلاس MAC براق شده بودند.


Simone Rocha


میکاپ آرتیستِ اصلیِ این مجموعه، Thomas De Kluyver، با الهام از ساحلِ ایرلند به خلقِ این میکاپِ زیبا برای چشم ها رسیده بود. او از ورقه های فویل مانندِ رنگیِ متالیک با اشکالی ناهموار برای پشتِ پلک ها استفاده کرده بود. برای طراحیِ ناخن ها نیز Ama Quashie با الهام از امواجِ آب و استفاده از کریستال های برندِ Swarovski دیزانی مینیمال بر روی ناخنِ مدل ها انجام داده بود.

انتزاعی و هالیوودی

Charlotte Knowles

هرچند که مدلِ ناخن ها به صورت مورب و تیز تراش داده شده بود اما در نقطه ی مقابل، آرایشِ چشم ها که توسط میکاپ آرتیست Isamaya Ffrench انجام شده بود دارای گوشه های گردِ شبیه به لوگویِ برندِ نایک طراحی شده بود.

Temperely

تمِ شویِ این برند برگرفته از هالیوودِ قدیم بود، و میکاپ آرتیست  Sofia Schwarzkopf Tilbury، خواهرزاده ی شارلوت تیلبری، متناسب با حال و هوایِ شو برای لب ها از رنگِ قرمز استفاده و چشم ها را با سایه ی طلاییِ شیمردار میکاپ کرده بود. در نهایت نیز سبکِ همیشگیِ خود در میکاپ چشم، یعنی خط چشمِ دنباله دار را اجرا کرد. او میگوید: ” برای خلقِ افکتِ هِیلو (halo effect)، سایه ی چشم در گوشه های بیرونی پررنگتر و در اواسط پشت پلک روشنتر میشود، همچنین رنگِ لب ها نیز در میانه روشنتر است”

بدون میکاپ

همانطور که در هفته ی نیویورک شاهدِ حضورِ برندهایی بودیم که کمترین میکاپ را بر روی مدل های خود انجام داده بودند، این هفته نیز دو برندِ مطرحِ Tommy Hilfiger و Emilia Wickstead با تمرکز بر تازگی و بی نقص بودنِ چهره ی مدل ها ران وِی خود را به نمایش گذاشتند.

میکاپ آرتیستِ برندِ تامی در این هفته Pat McGrath بود که با استفاده از محصولاتِ Skin Fetish پوستی تازه و طبیعی برای مدل ها خلق کرده بود و به منظورِ کامل کردنِ میکاپ ها از ماسکارا برای چشم ها و کمی هایلایتر بر روی گونه ها استفاده شده بود.

در شویِ Emilia Wickstead نیز چهره ها بسیارساده میکاپ شده بودند و این در راستای تکمیلِ آرایشِ اسپرتِ موهای مدل ها بود.

0
621
معرفی و بررسی استایل امیلی راتایکوفسکی

معرفی و بررسی استایل امیلی راتایکوفسکی

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
3 سال پیش
چگونه مرد خوش استایل جمع باشیم؟

چگونه مرد خوش استایل جمع باشیم؟

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
6 سال پیش
ترند های آرایشی سال 2000 ، الهام‌بخش‌های جدید

ترند های آرایشی سال 2000 ، الهام‌بخش‌های جدید

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
1 سال پیش
بررسی تحولات مد دهه 1970

بررسی تحولات مد دهه 1970

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
4 سال پیش
بیت نیک استایل روشنفکران ضد مد

بیت نیک استایل روشنفکران ضد مد

1674408029.jpg
تحریریه مدوپیا
5 سال پیش