جمع‌آوری لباس‌های زمستانی در سه مرحله

4.15/5 (13)

در پایان هر فصل و با تغییر آب‌وهوا ما هم نیاز به جمع‌آوری لباس‌های فصل قبلی داریم. بسیاری از افراد انبارها و کمدهای بزرگ برای نگهداری مرتب از لباس‌هایشان ندارند، پس آن‌ها را به بهترین نحو بسته‌بندی کنید تا آسیب نبینند.

شستشو، تعمیر و جمع‌آوری لباس‌های اضافی

1-همه‌ی لباس‌هایتان را با دست یا ماشین‌لباسشویی بشویید. آنها را به‌خوبی خشک کنید تا نم نگیرند. در صورتی که لازم است کاپشن‌ها و لباس‌های حساس را به خشکشویی بدهید.

2-کفش‌هایتان را بشویید. اگر قابل شستن نیستند به خوبی دستمال بکشید و واکس بزنید. فراموش نکنید کفش‌های چرمی را خوب تمیز کنید و واکس بزنید.

3-لباس‌هایی که آسیب دیده‌اند را تعمیر کنید. زیپ خراب، دکمه‌ی کنده‌شده و یا لباسی که نیاز به موادشویی دارد، همگی جزو موارد تعمیراتی‌اند.

4-لباس‌هایی که قابل تعمیر نیستند را دور بریزید. لباس‌های سالمی را که نمی‌خواهید به افرادی که نیاز دارند ببخشید یا به دوست یا عضوی از خانواده بدهید. فراموش نکنید قبل از دادن لباس به شخصی دیگر آن را بشویید و مرتب و تمیز تحویل دهید.

بسته‌بندی لباس‌ها

جمع‌آوری لباس‌های زمستانی به‌نحو درست و بسته‌بندی صحیح مهمترین بخش است. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد در زمستان بعدی با لباس‌هایی کپک‌زده، چروک یا نمدار مواجه شود.

1-لباس‌هایی که ظریف و حساس نیستند را در جهبه‌های پلاستیکی بگذارید. شلوارهای جین، سویشرت‌ها و لباس‌های سنگین را هم در در بسته‌های پلاستیکی قرار دهید. اگر فکر می‌کنید بیشتر از دو فصل آنها را استفاده نمی‌کنید بهتر است سراغ جعبه‌های کاغذی بروید که احتمال نم گرفتن لباس‌ها به حداقل برسد.

2-لباس‌های حساس را در کاغذ‌های پارچه‌ای بپیچید. اگر آنها را به خشکشویی داده‌اید، آنها را از بسته‌های پلاستیکی خارج کنید و داخل کاغذهای پارچه‌ای قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی استایل دنیل فاکس، مدل، بلاگر و ورزشکار محبوب اینستاگرامی

3-بافتنی‌ها را آویزان نکنید. در این صورت آنها شل می‌شوند. برای جمع‌آوری لباس‌های بافتنی آنها را تا کنید و از سنگین به سبک در یک جعبه‌ی غیرپلاستیکی قرار دهید.

4-جیب‌های کت یا کاپشن را خالی کنید. آن را بشویید و خوب خشک کنید. می‌توانید آنها را در جعبه‌های محکم پلاستیکی یا مقوایی بگذارید.

5-لباس‌های خزدار و پیراهن‌های زمستانی را به چوب‌لباسی بزنید. روی آنها کاور لباسِ محکم بکشید. حالا می‌توانید آنها را تا کنید و در یک جعبه‌‍‌ی بزرگ بگذارید.

6-در آخر می‌توانید همه‌ی جعبه‌ها را در یک جعبه‌ی بزرگتر قرار دهید یا همان جعبه‌های کوچک را در انبار یا کمد بگذارید. لباس‌هایی را که چوب‌لباسی دارند را آویزان کنید. فراموش نکنید محل نگهداری لباس‌هایتان مرطوب نباشد و دمایی متعادل داشته باشد.

بسته‌بندی اکسسوری‌ها و کفش‌ها

1-بوت‌های بلند خود را تا نکنید. آنها را با پارچه یا مقوا پر کنید. در جعبه‌ی بزرگ قرار دهید یا کاور پلاستیکی روی آنها بکشید. بوت‌های چرمی را واکس بزنید. داخل همه‌ی کفش‌ها را حتما پر کنید تا فرم خود را از دست ندهند.

2-شال‌گردن، دستکش، کلاه و سایر اکسسوری‌ها را در یک جعبه‌ی محکم بگذارید. می‌توانید بعضی از آنها را از چوب‌لباسی آویزان کنید و در کمد بگذارید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب