Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

جمع آوری لباس های زمستانی در سه مرحله

4.15/5 (13)

جمع آوری لباس های زمستانی در سه مرحله

در پایان هر فصل و با تغییر آب و هوا ما هم نیاز به جمع آوری لباس های فصل قبلی داریم. بسیاری از افراد انبارها و کمد های بزرگ برای نگه داری مرتب از لباس هایشان ندارند، پس آنها را به بهترین نحو بسته بندی کنید تا آسیب نبینند.

 

شستشو، تعمیر و جمع آوری لباس های اضافی

-همه ی لباس هایتان را با دست و یا ماشین لباسشویی بشویید. آنها را به خوبی خشک کنید تا نم نگیرند. در صورتی که لازم است کاپشن ها و لباس های حساس را به خشکشویی بدهید.

-کفش هایتان را بشویید. اگر قابل شستن نیستند به خوبی دستمال بکشید و واکس بزنید. فراموش نکید کفش های چرمی را خوب تمیز کنید و واکس بزنید.

-لباس هایی که آسیب دیده اند را تعمیر کنید. زیپ خراب، دکمه ی کنده شده و یا لباسش که نیاز به مواد شویی دارد، همگی جزو موارد تعمیراتی اند.

-لباس هایی که قابل تعمیر نیستند را دور بریزید. لباس های سالمی را که نمیخواهید به افرادی که نیاز دارند ببخشید یا به دوست یا عضوی از خانواده بدهید. فراموش نکنید قبل از دادن لباس به شخصی دیگر آن را هم بشویید و مرتب و تمییز تحویل دهید.

 

بسته بندی لباس ها

جمع آوری لباس های زمستانی به نحو درست و بسته بندی صحیح مهمترین بخش است. هیچ کس دلش نمیخواهد در زمستان بعدی با لباس هایی کپک زده، چروک و یا نمدار مواجه شود.

-لباس هایی که ظریف و حساس نیستند را در جهبه های پلاستیکی بگذارید. شلوار های جین، سوییشرت ها و لباس های سنگین را در در بسته های پلاستیکی قرار دهید. اگر فکر میکنید بیشتر از دو فصل آنها را استفاده نمیکنید بهتر است سراغ جعبه های کاغذی بروید که احتمال نم گرفتن لباس ها به حداقل برسد.

این مطلب را از دست ندهید  مارگو رابی و روتین زیبایی او

-لباس های حساس را در کاغذ های پارچه ای بپیچید. اگر آنها را به خشکشویی داده اید، آن ها را از بسته های پلاستیکی خارج کنید و داخل کاغذ های پارچه ای قرار دهید.

-بافتنی ها را آ ویزان نکنید. در این صورت آنها شل میشوند. برای جمع آوری لباس های بافتنی آنها را تا کنید و از سنگین به سبک در یک جعبه ی غیر پلاستیکی قرار دهید.

-جیب های کت یا کاپشن را خالی کنید. آن را بشویید و خوب خشک کنید. میتوانید آن ها را در جعبه های محکم پلاستیکی یا مقوایی بگذارید.

-لباس های خزدار و پیراهن های زمستانی را به چوب لباسی بزنید. روی آنها کاور لباس محکم بکشید. حالا میتوانید آنها را تا کنید و در یک جعبه ی بزرگ بگذارید.

-در آخر میتوانید همه ی جعبه ها را در یک جعبه ی بزرگتر قرار دهید. یا همان جعبه های کوچک را در انبار یا کمد بگذارید. لباس هایی را که چوب لباسی دارند را آویزان کنید. فراموش نکید محل نگهداری لباس هایتان مرطوب نباشد و دمایی متعادل داسته باشد.

-بسته بندی اکسسوری ها و کفش ها

-بوت های بلند خود را تا نکنید. آنها را با پارچه یا مقوا پر کنید. در جعبه ی بزرگ قرار دهید یا کاور پلاستیکی روی آنها بکشید. بوت های چرمی را واکس بزنید. داخل همه ی کفش ها را حتما پر کنید تا فرم خود را از دست ندهند.

-شال گردن، دستکش، کلاه و سایر اکسسوری ها را در یک جعبه ی محکم بگذارید. میتوانید بعضی از آن ها را از چوب لباسی آویزان کنید و در کمد بگذارید.

این مطلب را از دست ندهید  چطور استایل خود را پیدا کنیم ؟

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب