اکسسوری ها برای آقایان (بخش دوم)

اکسسوری ها برای آقایان

-اکسسوری چیست؟

اکسسوری ها اجزایی جدا از قسمت های اصلی لباس هستند که برای کامل کردن هر تیپ و لباسی لازم اند. این اجزا شامل : ساعت، کمربند، دستکش، کلاه، شال گردن، جواهرات، عینک، کراوات، پاپیون و … میباشد.

در بخش قبل تعدادی از اکسسوری ها را معرفی کردیم. حالا به ادامه ی آن میپردازیم.

 

-شال گردن :

شال گردن های نخی در تابستان و بهار و شال گردن های پشمی و بافت در پاییز و زمستان علاوه ب تیپ خوب شما را بسیار گرم نگه میدارند.

چگونه و با کدام تیپ ست کنیم؟

شال های نخی طرحدار و یا پر رنگ با تیشرت ساده و شلوار جین و شاید کلاه و عینک ترکیب خوبی دارند.

شال نخی

شال های پشمی و چهار خانه برای استایل کلاسیک و به جای کراوات میتوانند استفاده شوند.

سال پشمی

 

شال های بافتنی با اکثر تیپ ها ست میشوند ولی بیشتر مناسب تیپ های کژوال و اسپرت است.

شال بافتنی

 

-جواهرات:

تا چندی پیش استفاده از جواهرات و بدلیجات در میان آقایان مرسوم نبود اما این روزه بیشتر آقایان از دست بند و گردنبند وتعداد کمی از گوشواره هم استفاده میکنند. توصیهی ما به شما آن است که حداقل چند دستبند در کمد خود داشته باشید.

کدام جواهرات و بدلیجات با کدام لباس؟

دستبند :

این روز ها بسیاری از آقایان از دستبند های چرمی با قطعاتی از طلا روی آن استفاده میکنند. جلوه ی این دستبند ها در کنار یک ساعت کلاسیک و کژوال بهتر است. بهتر است این دستبند های چرمی را با لباس های اسپرت استفاده نکنید.

دستبند

دستبند های مهره ای اگرساده و تک رنگ باشند و یا قطعات طلا داشته باشند با بیشتر تیپ ها ست میشوند. اگر از دستبند هایمهره ای چند رنگ استفاده میکنید بهتر است با تیپ های اسپرت و کژوال آن ها را بیاندازید. تنوع جنس و مدل این دستبند ها بسیار زیاد است و داشتن چند عدد از آنها هر تیپ و استایلی که داشته باشید را کامل میکند.

دستبند

دستبند های بافتنی مختص تیپ های اسپرت هستند. در تابستان این دستبند ها را با تیشرت ساده ی خود ست کنید. حی میتوانید به هنگام ورزش هم این دستبند ها را به دست کنید.

دستبند بافتنی

گردنبند:

در تیپ های کلاسیک تقریبا هیچ جایی ندارد زیرا معمولا از کراوات، پاپیون، دستمال گردن و یا شال گردن استفاده میشود و جایی برای گردنبند باقی نمیماند. اگر هم یک گردنبند خاص دارید که همواره گردن شماست در تیپ کلاسیک و رسمی آن را زیر پیراهنتان بپوشانید.

اما در تیپ های کژوال گردنبند جایگاه خاصی دارد. بهتر است آقایان از انداختن گردنبندهای طلا و زنجیر خودداری کنند. اگر میخواهید میتوانید یک گردنبند با بند چرم و آویز طلا یا فلز استفاده کنید.

گردنبند

این سبک از گردنبند ها را میتوانید با یک تیشرت و یا یک پیراهن مردانه ی کژوال استفاده کنید. اگر یک تیشرت و یک پیراهن مردانه روی آن میپوشید و دکمه هایش را باز میگذارید حتما یک عدد از این گردنبند های بلند به تیپ خود اضافه کنید تا کامل شود.

گردنبند های زنجیری اگر از نوع ظریف تر و با طراحی مناسب باشند در تیپ های کژوال جایگاهی پیدا میکنند.

مثلا یک کت تک، شلوار جین ساده و یک پیراهن مردانه که یقه ی آن کامل بسته نشده نیاز به یک زنجیر ظریف دور گردن شما دارد.

اکسسوری

گردن بند های چوبی که معمولا فرم مهره ای دارند هم در استایل کژوال و گاها رسمی استفاده میشوند. که بهتر است آن را با دستبندش ست کنید.

 

-کراوات و پاپیون :

این اکسسوری جزِیی از استایل کلاسیک هستند و در سایر استایل هل استفاده از آنها نا به جاست. به جز قوانینی که برای بستن آنها وجود دارد. قوانین دیگری در ست کردن آنها هست.

کراوات : توصیه میکنیم یک کراوات قرمز حتما اشته باشید زیرا با چهار رنگ اصلی کت و شلوار (مشکی، طوسی،سورمه ای و کرم قهوه ای) به خوبی ست میشود.

کراوات قرمز

از کراواتهای طرحدار تنها در صورتی استفاده کنید که پیراهن شما ساده باشد. تا طرح خود ر به خوبی جلوه دهد.

کراوات

 

مهمترین قانون در کراوات آن است که آقایان لاغر اندام از کراوات پهن و آقایان درشت هیکل از کراوات باریک استفاده کنند. البته افرادی با اندام متوسط میتوانند از هر دو نوع کراوات استفاده کنند.

نکته ی دیگر آن است که هنگامی که کراوات را میبندید انتهای آن باید در وسط کمربند شما قرار گیرد. بالاتر (روی پیراهن) و پایین تر (روی شلوار) غلط و نا به جاست.

پاپیون : اگر برای بار اول میخواهید از پاپیون استفاده کنید رنگ مشکی را به شما توصیه میکنیم.

پاپیون

استفاده از پاپیون تنها در استایل های مهمانی مجاز است و در محل کار و قرار های رسمی از کراوات استفاده کنید. همچنین گزینه ی بسیار مناسبی برای مراسم عروسی است.

پاپیون هم مانند کراوات اگر طرحدار باشد باید با پیراهن ساده ست شود.

4.5/5 (10)

به این مطلب امتیاز دهید

0 1 2 3 4 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
error: محتوای محافظت شده