Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

9 راهکار ساده برای داشتن زندگی مینیمال‌تر

4.72/5 (191)

زندگی مینیمال برای هرکسی مناسب نیست اما در دنیای پرتکاپوی این روزها، خیلی از ما تمایل به داشتن، انجام و پرداختن به هرچه کمتر داریم.

روی صحبت ما با افراد تازه‌واردی است که پا در مسیر زندگی ساده‌تر و سبک زندگی مینیمالیستی می‌گذارند. هیچ راهکار فوری و معجزه‌واری شما را یک شبه تبدیل به فرد مینیمالیست نمی‌کند، اما این ایده‌ها برای شروع، خوب هستند.

برای خودتان هدف مشخص و شخصی در نظر بگیرید!

تعریف شخصی شما از خانه‌ و زندگی مینیمال چیست؟ به معنی داشتن کمترین مقدار اشیا است؟ یا به معنی خلاص‌شدن از دست کوه وسایلی است که ماه‌هاست به آن نگاه هم نیانداخته‌اید؟ به معنی یادگیری زندگی‌کردن با وسایل کمتر و نخریدن چیزهایی است که نیازی به آنها ندارید؟ حقیقت این است که راهی فوری برای مینیمال‌شدن وجود ندارد. هر کسی می‌تواند تعریف شخصی خود را از زندگی ساده و بدون استرس داشته باشد. سعی کنید به تعریف شخصی خود از زندگی مینیمال برسید. آیا نمی‌دانید چطور مشخص کنید که چه چیزهایی برایتان بی‌مورد است؟ روی چیزهایی که نیازشان دارید تمرکز کنید، چه چیزی به شما احساس زنده‌بودن می‌دهد؟ بیشترین اشتیاق را به چه چیزی دارید؟ و سپس سعی کنید عواملی را که سر راه شما در انجام علایقتان قرار می‌گیرند، حذف کنید.

هدف مشخصی داشته باشید و مراحل رسیدن به آن را خرد کنید(چیزهایی که در این مسیر نیاز دارید را یادداشت کنید) و سپس برای رسیدن به هر مرحله بازه‌ی زمانی در نظر بگیرید. علاوه‌بر هدف خود، بنویسید که دلیلتان برای مینیمال زندگی‌کردن چیست؟ (استرس کمتر، پول بیشتر، حمل اثاثیه کمتر در اسباب‌کشی، هدف می‌تواند هر چیزی که برای شما باارزش است، باشد.)

این مطلب را از دست ندهید  راه و روش‌های برنزه شدن

داشتن زندگی مینیمال‌تر

در نظر بگیرید که چیدمان خانه، به سبک زندگی مینیمال شما کمک می‌کند!

تلاش برای رسیدن به سبک زندگی مینیمال ممکن است شما را به سمت داشتن خانه‌ای کوچک‌تر یا ساده‌تر سوق دهد. این مرحله‌ بسیار بزرگی است. اگر مطمئن نیستید که چه می‌خواهید، ابتدا سفر کنید و در طول سفر در خانه‌هایی که به نظر برایتان خوب است، بمانید تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

داشتن زندگی مینیمال‌تر

 از شر وسایل اضافی خود خلاص شوید!

این مورد به نظر بسیار واضح است اما می‌تواند یکی از سخت‌ترین مراحل برای افرادی که به وسایل خود وابستگی دارند، باشد. با هدف و آرام پیش بروید. وسایلی را که نیاز ندارید دور بیاندازید یا به خیریه اهدا کنید. در مرحله‌ی بعد وسایلی را که به نظرتان اضافی است، برای چند ماه دور از دسترس خود قرار دهید تا رهایی از آنها برایتان راحت‌تر شود. مدام به خود یادآوری کنید که رهایی از این اشیای اضافی به داشتن زندگی ساده و آزادی بیشتر کمک می‌کند. البته که مجبور نیستید تنها با یک تخت و یک لپ‌تاپ سر کنید، باید مشخص کنید که زندگی مینیمال برایتان چه معنایی دارد.

داشتن زندگی مینیمال‌تر

یاد بگیرید که با وسایل کمتری زندگی کنید!

اگر مدتی طولانی است که به اسباب و امکانات رفاهی عادت دارید، آماده‌ شیرجه‌زدن در زندگی مینیمال نیستید. در ابتدا در آخر هفته یا ماه بدون این لوازم رفاهی سر کنید و سپس کم‌کم وسایل آسایش لوکس را حذف کنید (این موارد حتی شامل کوتاهی موی گران‌قیمت و قرار هفتگی سینما هم می‌شود.) و ببینید از دست‌دادن چه چیزی برایتان مشکلی ایجاد نمی‌کند و داشتن چه چیزهایی به بهای از دست‌دادن شادی‌تان تمام می‌شود.

داشتن زندگی مینیمال‌تر

 همیشه از خود بپرسید” آیا واقعا به این وسیله نیاز دارم؟”

همیشه قبل از بیرون‌آوردن کارت اعتباری، از خود بپرسید که آیا واقعا به این وسیله نیاز دارم؟ در ابتدا ممکن است طبق عادت تسلیم شوید اما به‌مرور زمان متوجه می‌شوید به بسیاری از وسایلی که بدون اراده می‌خرید، نیاز ندارید.

این مطلب را از دست ندهید  خانوادگی یک زندگی سالم را شروع کنیم!

داشتن زندگی مینیمال‌تر

 از وسایل خود چندین باره استفاده کنید!

این عادتی است که می‌تواند به پیشرفت در مسیر مینیمالیستی بسیار کمکتان کند. بسته‌بندی‌ها را برای استفاده دوباره نگه دارید. یاد بگیرید که وسایل‌هایی را که خراب می‌شوند، تعمیر کنید تا دوباره نخریدشان. خلاقیت به خرج بدهید تا از چیزی که دارید بهترین استفاده را بکنید.

داشتن زندگی مینیمال‌تر

 باکیفیت خرید کنید!

وقتی نیاز به خرید چیزی جدید دارید، روی اجناس باکیفیت که به دردتان می‌خورد، سرمایه‌گذاری کنید. به یاد داشته باشید که داشتن خانه‌ای خلوت با طراحی‌ای که عاشقش هستید، بسیار بهتر از خانه‌ای پر از اشیاست که تنها از آنها بدتان نمی‌آید. اما همچنان باید برای این کار، درک خود را از مینیمالیستی مشخص کنید.

شاپینگ بگ داشتن زندگی مینیمال‌تر

 در مور هدف خود از زندگی مینیمال شفاف باشید!

مدام به مرحله اول برگردید، به‌خصوص وقتی اوضاع سخت می‌شود. تا به یاد بیاورید چرا در ابتدا این سبک زندگی را انتخاب کرده‌اید.

 خودتان را ببخشید و به تلاش ادامه دهید!

این طبیعت انسان است. ما دوست داریم که با سرعت زایدالوصفی صاحب اشیا شویم و قراردادهای کاری ببندیم اما ناامید نشوید. اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و وسایل‌های بی‌مصرف بسیاری را دیدید، از ابتدا همه‌چیز را شروع کنید. نفس عمیق بکشید و از شر چیزهای اضافی خلاص شوید و به تلاش خود ادامه دهید.

داشتن زندگی مینیمال‌تر

5/5 ( 1 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه در “9 راهکار ساده برای داشتن زندگی مینیمال‌تر

مطلب واسه استایل مینیمالیسم هم مجدد بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب