Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

معرفی عکاسان شرق آسیا

4.51/5 (89)

تا به حال شما را با عکاسان محبوب و معروفی آشنا کردیم در این مطلب نیز با مدوپیا همراه باشید تا مقداری با دنیای رمز آلود و جذاب عکاسان آسیای شرق(چین و کره جنوبی) آشنا شوید.

سُون جُون عکاس وفادار به سنت

Sun jun که امروزه به عنوان یکی از عکاسان برجسته چین شناخته شده لقب عکاس شاعر چین را نیز دنبال نام خود دارد!

سُون جون SUN JUN
Sun jun

حتما تا به حال نقاشی های هنرمندان چینی را مشاهده کرده اید! نقاشی در چین پس از خطاطی مهم ترین هنر محسوب میشود شاید برای ما در نگاه اول چیزی جز حرکت قلم وکشیدن انواع گل، بامبو و… نباشند اما هنر برای چینی ها ارزشی والا تر از چیزی که فکر میکنید به همراه خود دارد و هنرمندان با قلب و روح خود برای نقاشی ها و البته خطاطی هایشان وقت میگذارند

عکس برداری شده توسط Sun jun با موضوع چای سنتی چین لباس ها طراحی شده توسط برندچینی La vie
عکس برداری شده توسط Sun jun با موضوع چای سنتی چین لباس ها طراحی شده توسط برندچینی La vie
عکس برداری شده توسط Sun jun

سون جون از ۷ سالگی شروع به آموختن هنر نقاشی کرد و سالها بعد پس از فارق التحصیل شدن و گرفتن مدرک عکاسی از آکادمی هنرهای چین سعی در تلفیق دنیای عکاسی مدرن با دنیای کلاسیک و المان های سنتی موجود در چشم اندازهای نقاشی های چینی داشت. تلفیق دنیای مدرن به همراه دنیای سنتی چین و وفادار بودن او به این تلفیق او را یکی از برترین های عکاسی چین ساخت.

کاور مجله هارپرز بازار عکس برداری شده توسط Sun jun
کاور مجله هارپرز بازار عکس برداری شده توسط Sun jun
عکس برداری شده توسط Sun jun

داستان ماه کامل 

داستان ماه کامل در تاریخ اکتبر ۲۰۰۷ در ووگ کره توسط کیم کیونگ سو Kim kyung soo عکاس متولد ۱۹۷۵ ساکن سئول کره جنوبی به تصویر کشیده شده است!

داستان ماه کامل Full moon
Full moon

در سری تصاویر داستان ماه کامل مدل ها دارای ژست جذاب و دارای موهای کوتاه هستند و چیزی که این تصاویر را شاخص و زیبا کرده هانبوک های زیبا بر تن مدل ها می باشد. هانبوک یکی از لباس های به شدت معروف مردم کره است که در طول بسیاری از جشن های سنتی کره مانند چوسوک (Chuseok) که از ۲۳ سپتامبر آغاز شده و تا ۲۵ سپتامبر پایان می یابد به تن مردم دیده میشود. هانبوک ها بیشتر دارای رنگ های روشن و سرزنده و خطوط ساده هستند و رنگ قسمت بالا همیشه متفاوت از قسمت پایین هانبوک می باشد.

این مطلب را از دست ندهید  اصول و راز های ست کردن رنگ ها در لباس
Full moon
Full moon
Full moon

مقصد اصلی Kim kyung soo عکاس ایجاد صحنه ای طبیعی و در عین حال خنثی بوده که با استفاده از رنگ ها و چهره مدلها، تن سرد موجود و نور لایت تا حدی توانسته حس سورئالی را در مخاطب ایجاد کند.

ترکیب سبک آوانگارد و سنتی

Koo bohn chang عکاس هنرمند دیگری است که در سری عکس های خود با نام زن در میان نقاشی های عامیانه برای مجله Libertine در تاریخ ژانویه ۲۰۱۳ موفق به ترکیب سبک آوانگارد با سبک سنتی شده است.

Libertine 2013 مجله
Libertine 2013 مجله
Libertine 2013 مجله

Koo bohn chang این بار برای مجله ووگ کره ۲۰۱۴ عکس هایی رویایی به همراه پالت پاستیلی رنگی برای این مجله خلق کرد که به همراه میکاپ مدل تصاویر تداعی کننده قرن ۱۸ می باشند.

ووگ کره
ووگ کره ۲۰۱۴

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ