Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

کیف، این اکسسوری دوست‌ داشتنی!

4.87/5 (106)

یکی از اکسسوری‌هایی که در کمد لباس همه‌ خانم‌ها پیدا می‌شود، کیف است. کیف، این اکسسوری کاربردی و دوست‌داشتنی می‌تواند تمام وسایل و آیتم‌هایی را که در طول روز احتیاج داریم، در خود جای دهد. اما هنوز وظایف کیف تمام نشده است؛ کیف‌ها با تنوع رنگ، شکل، اندازه و جنسی که دارند می‌توانند در جذاب به‌نظررسیدن استایل ما موثر باشند. در این مطلب با مدوپیا همراه شوید تا با انواع و اقسام این آیتم بیشتر آشنا شوید تا کیف مناسب خود را به‌درستی انتخاب کنید.

کیف این آیتم دوست‌داشتنی

کیف‌ها در شکل‌ها، اندازه و رنگ‌های متفاوتی توسط طراحان، طراحی، تولید و عرضه می‌شوند. کیف‌ها را با توجه به استایل شخصی و سبک پوشش خود می‌توانید انتخاب کنید. حتی گاهی وقت‌ها انتخاب کیف با توجه به محتویات درون آن شکل می‌گیرد. لازمه‌ انتخاب درست این اکسسوری برای استایل خود، شناختن کیف‌های مختلف موجود در بازار است.

کیف‌های کراس بادی:

یکی از کیف‌هایی که در کمد لباس و اکسسوری هر خانمی پیدا می‌شود، کیف‌های کراس بادی است. این کیف‌ها معمولا در سایز‌های متوسط تا کوچک طراحی و تولید می‌شوند؛ به‌دلیل اینکه روی دوش با بند بلند قرار می‌گیرند و اگر سایز بسیار بزرگی داشته باشند، با بافت و شکل محکم، نما و شکل ظاهری خوبی نخواهند داشت. شکل ظاهری و رنگ این کیف‌ها با عوض‌شدن ترند‌ها تغییر می‌کند اما نکته‌ مهم این است که بدانید از چه کیفی برای چه استایل و در چه مکانی استفاده می‌کنید. به‌عنوان مثال از آنجایی که کیف‌های کراس بادی کوچک یا متوسط هستند، بهتر است از آن برای مهمانی‌های غیررسمی یا دورهمی‌های دوستانه در کافه استفاده کنید. کیف‌های کراس‌ بادی با هر استایلی هماهنگ هستند، فقط دقت کنید که با توجه به آیتم‌های مورداستفاده‌ خود، آن را با رنگ درستی انتخاب کنید.

کیف‌های بزرگ:

بعضی خانم‌ها وقتی تصمیم می‌گیرند که بیرون بروند، آیتم‌های زیادی را با خود به همراه می‌برند. حتی سوزن و نخ هم در کیف‌ آنها پیدا می‌شود! به هر حال هر کسی ایده‌ خود را دارد و بر این اساس بعضی افراد محض احتیاط آیتم‌های زیادی را با خود حمل می‌کنند. اگر شما از آن دسته افراد هستید، این کیف مناسب شماست. کیف‌های بزرگ این کار را برای شما انجام می‌دهند. البته لازم است نکاتی را درباره‌ این کیف‌ها به یاد داشته باشید. کیف‌های بزرگ را از جنس و شکلی انتخاب کنید که خود کیف سنگین نباشد چون شما قرار است محتویات زیادی را درون آن جا دهید. دسته‌ یا بند این کیف‌ها نه خیلی بلند باشد و نه کوتاه که به سرشانه‌ شما فشار وارد نکند. هر چند شما برحسب احتیاج خود این کیف را انتخاب کرده‌اید اما توجه کنید که رنگ آن با استایل شما هماهنگ باشد. این کیف‌ها مناسب محل کار، دانشگاه و اماکنی است که شما مدت زیادی را در آنجا هستید.

کیف‌های دستی یا کلاچ:

کیف‌های دستی یا کلاچ را معمولا به کیف‌های مهمانی یا دیسکویی می‌شناسند. این کیف‌ها معمولا کوچک هستند و در شکل‌های مختلفی دیده می‌شوند. این کیف‌ها از نظر جا بسیار محدود هستند و ظرفیت آن‌چنانی برای آیتم‌های زیاد ندارند. این کیف‌ها می‌توانند در جنس‌ها و شکل‌های مختلف و حتی بسیار فانتزی باشند. نکاتی که در مورد استفاده از این کیف‌ها باید رعایت کنید این است که کیف‌های کلاچ به‌دلیل کوچک‌بودن، برای بیرون‌ماندن، آن هم به مدت طولانی مناسب نیستند. کلاچ‌ها فقط برای مهمانی، دیسکو و حتی قرار‌های دو نفره رمانتیک شام مناسب هستند.

کیف‌های شفاف:

کیف‌های شفاف که به‌تازگی ترند شده، یکی از انواع کیف‌های دوست‌داشتنی است که در این روز‌ها مشاهده می‌کنید. این کیف‌ها با توجه به شکل و نوعی که طراحی و تولید شده‌اند، به کار گرفته می‌شوند. به‌عنوان مثال کیف‌های شفاف برند ولنتینو، کراس بادی هستند و برای مهمانی‌های غیررسمی مناسب هستند یا کیف شفاف سلین می‌تواند برای خرید و قدم‌زدن‌های روزانه مناسب باشد. پس نکته‌ مهمی که در مورد استفاده از این کیف‌ها وجود دارد این است که با توجه به شکل ظاهری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته‌ قابل توجه دیگر این است که این کیف‌ها به‌دلیل شفاف‌بودن، تمام محتویات درون خود را آشکار می‌سازند؛ پس در انتخاب رنگ، شکل و منظم‌بودن آیتم‌های درون کیف دقت کنید.

کیف‌های ویمسیکال:

اگر استایل فانتزی و ویمسکالی دارید، قطعا کیف‌هایی با ظاهر و شکل جالب، غیرمعمول و فانتزی برای شما مناسب است. این نوع کیف‌ها برای استایل‌های مشخصی طراحی و تولید می‌شوند، پس محدود به استفاده در مکان خاصی نیستند. این کیف‌ها می‌توانند شبیه یک بطری نوشابه، پر از پولک، خز، انیمال پرینت، پترن یا حتی هولوگرافیکی باشند.

کیف کمری:

این کیف‌ها از نظر ابعاد، کوچک و بسیار راحت هستند. آیتم‌های محدودی درون این کیف‌ها جا می‌گیرد ولی به‌دلیل حمل راحت آن که با بند بلند دور کمر یا روی دوش به‌صورت یک‌طرفه بسته می‌شود، بسیار محبوب است. این کیف‌ها مخصوص پیاده‌روی، خرید و در کل مکان‌هایی هستند که شما احتیاج دارید راحت و کژوال باشید. استایل مناسب این کیف، ورزشی، اسپرت و حتی در بعضی زمان‌ها بسته به جنس آن، استایل شیک هم می‌تواند مناسب باشد.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی استایل دنیل فاکس، مدل، بلاگر و ورزشکار محبوب اینستاگرامی

کیف کمری

کیف‌ کوله:

کوله را قطعا زمانی که به مدرسه یا دانشگاه می‌رفتید، استفاده می‌کردید. این کیف ظرفیت و جای بسیار زیادی برای آیتم‌های مورد‌استفاده شما دارد. تنوع این آیتم در جنس‌ها و رنگ‌های مختلف زیاد است. این کیف‌ها برای استایل‌های گرانژ یا شیک هم استفاده می‌شود اما بیشترین کاربرد آن برای اماکنی مانند مدرسه، دانشگاه، کلاس‌های آموزشی محل کار یا در کل مکان‌هایی است که شما احتیاج به حمل لپ‌تاپ یا کتاب و وسایل سنگین دارید.

کیف‌های کلاسیک چرمی:

اگر از استایل کلاسیک خوشتان می‌آید و مشاغلی دارید که نیاز به حمل‌کردن کیفی جادار و رسمی دارید، این نوع کیف‌ها برای شما مناسب است. کیف‌هایی در ابعاد متوسط و بزرگ که جنس آن چرم طبیعی یا مصنوعی است. این کیف‌ها دسته‌های بلند و شکل مستطیلی یا مربعی دارند. لازم است نکته‌ای را درباره‌ این کیف‌ها بدانید؛ شما حتما لازم نیست که به مدرسه، دانشگاه یا سرکار بروید تا از آن استفاده کنید، بلکه می‌توانید با استایل کلاسیک و رسمی به‌عنوان مثال کت‌وشلوار یا کت‌ودامن آن را ست کنید.

کیف کلاسیک چرمی

کیف‌های سبدی:

یکی از کیف‌هایی که به‌تازگی ترند شده، کیف سبدی است. این کیف‌ها معمولا برای فصول گرم استفاده می‌شوند. این کیف‌ها برای استایل‌های شیک، پاریسی و حتی ویمسیکال مناسب است. این کیف علاوه‌بر جادادن آیتم‌های شما، به زیبا به‌نظررسیدن استایلتان نیز کمک می‌کند. این کیف‌ها در شکل و ابعاد مختلفی موجود هستند.

کیف‌های خرید:

آراستگی و یکدست‌بودن استایل، از ویژگی‌های داشتن استایلی شیک است. وقتی شما برای خرید مواد‌غذایی یا هر چیزی به بیرون از خانه می‌روید، به‌اجبار از کیسه‌های پلاستیکی یا پاکت‌های خرید استفاده می‌کنید که ممکن است استایل شما را کمی نامنظم کند. خبر خوب این است که شما می‌توانید از کیف‌های خریدی استفاده کنید که با استایل شما هماهنگ باشد و تمام آیتم‌ها و وسایلی را که خریداری کرده‌اید، در خود جای دهد. این کیف‌ها دسته‌های محکمی دارند و به شکل‌های مختلفی دیده می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید  معرفی استایل یونیفرم و کاربرد آن

کیف خرید

0/5 ( 0 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب