Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

کیت ماس و شهرت بی پایانش

4.29/5 (214)

برای کسانی که کمی از مد و دنیای مدل ها اطلاع دارند ، کیت ماس نام غریبی نیست .مدلی که در سن 14 سالگی توسط آژانس مدلینگ کشف شد و در 16 سالگی اولین کت واکش را انجام داد. کیت ماس با قد 170 سانتی متر جز کوتاه ترین مدل هایی است که توانسته به شهرت زیادی برسد. اما علت شهرت وی که از اوایل دهه 90 تا الان با سن 43 سال ادامه داشته و در مقایسه با بقیه هم نسل‌هایش از قد و یا چهره آنچنان زیبایی برخوردار نبوده چیست؟

معرفی کیت ماس

کیت ماس متولد سال 1974 در شهر کریدون بریتانیا است. در 14 سالگی زمانی که برای تعطیلات با خانواده به آمریکا رفته بودند شخصی به نام سارا دوکاس از آژانس مدلینگ استورم او را کشف کرد . و زمینه ساز ورود او به دنیای مدلینگ شد.دو سال بعد کرین دی برای مجله “The Face” عکس های سیاه و سفیدی از کیت گرفت و باعث شد که در دنیای مد شناخته شود. به طوری که سال بعد چهره کمپین تبلیغاتی برند لیوایز شد .و در سال 1996 برند کلوین کلین از او برای تبلیغاتش عکسهای جنجال برانگیزی گرفت . که بعد از این عکس ها به او لقب”Heroin Chic” را دادند . منظور البته خود ماده مخدر نبود. بلکه صورت رنگ و رو رفته و تیرگی زیر چشمان او دلیل این اسم گذاری بود .

کیت ماس در اوایل شروع مدلینگ
کیت ماس در اوایل شروع مدلینگ

علت شهرت کیت

آنتی سوپرمدل

همانطور که در مقدمه گفتیم ، با وجود قد و اندام کوتاه و ظریفش توانست در مدت کمی شهرت زیادی بدست آورد . از او یک مجسمه به جنس طلا ساخته شده است . تصویرش روی جلد بیش از 300 مجله معروف دنیا قرار گرفته است. این موضوع چندین علت دارد . زمانی که او به دنیای مد وارد شد ، سوپر مدلهای دهه 80 ای مانندنایومی کمپل ، کریستین تورلینگتون ، کلادیا شیفر و نام هایی این چنین با قد های بلند و اندام های درشت تر از کیت بسیار معروف بودند . و حضور کیت به نوعی در تضاد تصویر عموم از مدل ها بود . و همچنین آن زمان خبر غذا نخوردن مدل هاو بیماری آناراکسیا بسیار شایع بود و اندام لاغر کیت هم به این شایعات دامن میزد . البته که خودش بار ها گفته که آناراکسیا ندارد و فقط لاغر است .

این مطلب را از دست ندهید  یک گپ خواهرانه : مصاحبه ی جی جی حدید با بلا حدید
کیت ماس
کیت ماس

چهره فتوژنیک

چهره استخوانی و فتوژنیک او ، مورد علاقه تمام میکاپ آرتیست ها و عکاس ها بود .و کار را برای آنها خیلی آسان میکرد . علاوه بر این سادگی او و اینکه هیچوقت،برعکس مدل های آن زمان ، درخواست های تجملاتی در زمان عکلاسی و کار نداشت .

کیت ماس
کیت ماس
کیت در شوی شانل 1994
کیت در شوی شنل 1994
کیت در شوی شانل 1994
کیت در شوی شنل 1994

زندگی شخصی

زندگی شخصی کیت و فراز و نشیب هایش سوژه خوبی برای پاپارتزی ها و مجلات زرد بود . افرادی که با او در رفت آمد بودند تا رستوران و کلوب رفتن هایش همگی زیر ذره بین بودند . البته کیت هم با افراد سرشناسی مانند جانی دپ در ارتباط بود و تاثیر زیادی از زندگی آنها گرفته بود . اعتیادش به کوکایین هم کمک زیادی به این حجم از معروفیت کرده است . اعتیادی که در سال 2005 دوباره به سراغ کیت آمد و سبب شد تا برند های اچ اند ام و بوربری و شنل قراردادشان را با او فسخ کنند .

کیت و جانی 1995
کیت و جانی 1995
کیت ماس
کیت ماس

 

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه در “کیت ماس و شهرت بی پایانش

مطلب خوب بود، ولی به نظرم اگر محدودیت نداشتید میشد بیشتر بنویسید از جزئیات زندگینامش. جدا ازین پیجتون به روز، غنی و سرگرم کنندست‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ