Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

کمد تکانی؛ ده آیتمی که باید کنار بگذارید و کمدتان را مرتب کنید

4.82/5 (76)

خانه تکانی! بدون شک هر ایرانی با این کلمه آشنایی دارد. چه خوشمان بیاید چه نیاید خانه تکانی خبر از آن میدهد که سالی کهنه رو به افول است و طولی نمیکشد تا بهار از راه برسد. هفته گذشته ترندهای فصل بهار را به شما معرفی کردیم. در مقاله امروز مجله اینترنتی مدوپیا سعی داریم با عنوان کردن چندین نکته به شما کمک کنیم در فصل خانه تکانی کمد لباس خود را کمی مرتب کنید و با آغوشی باز به استقبال سال جدید بروید.

نصف آیتم های مشابه

ممکن است شما به عنوان مثال علاقه زیادی به تیشرت های راه راه داشته باشید. مشکلی نیست. این پروسه ممکن است کمی زمان ببرد اما شما میتوانید به این شلوغی سر و سامان دهید. ورژن های مختلف از این آیتم را در نظر بگیرید. حال وقت آن است که از شر آیتم هایی که بیشترین شباهت را باهم دارند یا شما کمترین استفاده را از آنها میکنید راحت شوید. آیتم هایی با استایل متفاوت که در فصول مختلف قابل استفاده هستند را نگه دارید.

مرتب کردن و تمیز کردن کمد لباس و دور ریختن لباس های یک طرح و مشابه

آیتم هایی که اندازه شما نیستند

صادقانه بگویید آیا هنوز هم در کمدتان شلواری که چندین سال پیش زمانیکه چند کیلو لاغر تر بودید میپوشیدید را نگه داشته اید؟ بهتر است واقع بین باشید. حتی اگر دوباره به وزن ایده آل خود برسید ممکن است دیگر از پوشیدن این آیتم لذت نبرید یا آیتم دیگری که بتوان آن را با این شلوار استایل کرد را نداشته باشید. به علاوه اینکه هرروز چشمتان به این آیتم بیوفتد هم کمک چندانی به اعتماد به نفس شما نخواهد کرد.

آیتمی که هرگز نپوشیدید

شالی که عمه تان برای تولدتان به شما هدیه داد, تیشرتی که وقتی حالتان خوب نبود خریدید و … صرفا بخاطر اینکه بابت این آیتم ها پول پرداخت شده است دلیل بر این نمیشود که در گوشه کمدتان خاک بخورند. میتوانید این لباس ها را به خیریه های شهرتان اهدا کنید. مطمئن باشید افرادی هستند که از این آیتم ها استفاده خواهند کرد.

این مطلب را از دست ندهید  داستان تاریخی پوشاک ایران: پیش از تاریخ و ایلامیان

هرچیزی که شما را خوشحال نمیکند

اگر از پوشیدن آیتمی لذت نمیبرید چرا آن آیتم باید جای شما را تنگ کند؟ از شر این آیتم خلاص شوید تا بتوانید جای بیشتری برای لباس هایی که شما را خوشحال میکنند داشته باشید.

مرتب کردن و تمیز کردن کمد لباس و دور ریختن لباس هایی که دوست ندارید

کفش هایی که در آنها احساس راحتی نمیکنید

این نکته به احتمال زیاد بدیهی به نظر میرسد اما جالب است بدانید که عده زیادی از ما همچنان امیدواریم که این حقیقت روزی تغییر کند. به شما قول میدهیم که اینگونه نیست. این کفش ها تا ابدیت یا پاهایتان را زخم خواهند کرد یا باعث کمر درد حاد خواهند شد.

لباس های لکه دار

آیا شلوار جین مورد علاقه تان بعد از اینکه سال گذشته به طور تصادفی سس کچاپ روش ریخت بلا استفاده شد؟ آیا هنوز هم در کمدتان آویزان است و شما امیدوارید که این لکه به طور معجزه آسایی پاک شود؟ متاسفانه باید به شما بگوییم اگر قصد ندارید به خشکشویی سر بزنید تا شاید آنها بتوانند با توسل به سِحر و جادو(!) اثر این لکه را از بین ببرند بهتر است هرچه زودتر از شر این آیتم خلاص شوید.

تمیز کردن کمد لباس و دور ریختن لباس های لکه دار

لباس زیر های کهنه

باور کنید ما میتوانیم درک کنیم که شما قصد نداشته باشید پول زیادی برای آیتم های بیسیک خرج کنید. اما به یاد داشته باشید که شما روزانه از این آیتم ها استفاده میکنید. پس بهتر است هرچند ماه یکبار آیتم های جدیدی را با ورژن قدیمیشان جایگزین کنید.

هر آیتمی که با سایر لباس های شما همخوانی ندارد

بر فرض مثال شما در حراجی فصل گذشته شومیزی خریدید که با استایل شما متفاوت است و همین متفاوت بودن دلیل بر آن شد که شما عاشقش شوید. مشکل آنجاست که شما هیچ چیزی ندارید که بتوانید با این آیتم استایلش کنید. مگر اینکه قصد داشته باشید استایل خود را به طور کلی تغییر بدهید, سری به فروشگاه بزنید و هزینه گزافی پرداخت کنید. به شما توصیه میکنیم از خیر این آیتم بگذرید.

این مطلب را از دست ندهید  شش فرمول استایل ساده و شیک با تیشرت سفید!

مرتب کردن و تمیز کردن کمد لباس و دور ریختن لباس های نا همخوان

جوراب های کهنه که سوراخ شده اند

چه قدر این موضوع که جوراب های شما سوراخ شده اند میتواند اعصاب خرد کن باشد؟ برای اینکه اول صبحی اعصابتان بهم نریزد وقت آن است که جوراب های کهنه را با سطل زباله آشنا کنید.

مرتب کردن و تمیز کردن کمد لباس و دور ریختن جوراب های پاره

ترند های فصل گذشته

درست است که در دنیای مد ترندها تکرار میشوند اما برای اینکه کمد خود را کمی خلوت کنید بهتر است آیتم های ترندِ فصلِ گذشته را تفکیک کرده و در کمدی دیگر, چمدان قدیمی( به قول مادربزرگ ها بقچه!) یا در انباری نگهداری کنید. آیا هزینه کمی بابت خرید آیتم مورد نظر پرداخت کرده اید؟ آیا این آیتم را دفعات متعددی پوشیده اید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است به شما توصیه میکنیم که این آیتم را دور بریزید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ