چند روش جدید استفاده از رُز واتِر (گلاب)

رز های سرخ و آب زلال هنگامی که با هم ترکیب شوند محلول زیبایی می سازند که خواص فراوانی نظیر مرطوب کردن, التیام دادن و تنظیم PH پوست از جمله آنهاست. همانطور که می دانید رز واتر از اِلِمان های مهم در ادبیات به شمار می رود, اما این محلول صدها سال پیش برای بار اول توسط رومیان جهت ارتباط با خدای عشق, ونوس, استفاده می شد. هم چنین گفته می شود که ملکه کلئوپاترا در شیر, عسل و گل رز حمام می کرده است. امروزه ویژگی های رز واتر در زمینه زیبایی و سلامتی توسط متخصصین پوست تایید شده است. در مقاله امروز از مجله مدوپیا قصد داریم چند روش جدید استفاده از گلاب را به شما معرفی کنیم.

گلاب می تواند پوست شما را آرام کند

یکی از ویژگی های گلاب خاصیت آرام بخش بودن آن و آنتی اکسیداسیون در برابر رادیکال های آزاد است. اگر شما مشکلات پوستی مانند آکنه داشته باشید و دنبال یک ماده طبیعی برای درمان آن هستید می توانید از گلاب استفاده کنید.

 از رز واتر به عنوان یک جایگزین برای دهانشویه استفاده کنید

گلاب خاصیت ضد میکروب و آرام بخش بودن دارد. از این جهت می توان آن را به عنوان دهانشویه استفاده کرد. طبق تحقیقات انجام شده دهانشویه گیاهی که در آن از رز واتر استفاده شده است می تواند درد را تسکین دهد. بنابراین افرادی که مشکلاتی نظیر زخم معده دارند یا برای درمان کردن تب خال می توان از رُز واتِر استفاده کرد.

شما می توانید از گلاب برای خوش بو کردن لباس ها استفاده کنید

شما می توانید هنگام اتو کردن چند قطره گلاب را با آب مخلوط کنید و سپس لباس ها را اتو کنید. حتی می توانید هنگام شست و شوی لباس ها چند قطره گلاب به شوینده خود اضافه کنید. مطمئن باشید که از نتیجه راضی خواهید بود.

از رز واتر برای تهیه ماسک های خانگی استفاده کنید

از آنجایی که گلاب خواص اکسیری دارد می توان از آن برای آرام کردن پوست های حساس استفاده کرد. شما می توانید آرد نخود,  پودر صندل سفید, کمی زرد چوبه را با رز واتر ترکیب کنید و یک ماسک خانگی تهیه کنید.

از گلاب جهت مراقبت از مو ها استفاده کنید

شما می توانید چند قطره گلاب به شامپو یا نرم کننده خود جهت مرطوب کردن و آبرسانی استفاده کنید.

از رز واتر می توانید به عنوان یک جایگزین برای عطر استفاده کنید

از آنجایی که رز عطر بسیار دلنشینی دارد, می توان از رز واتر به عنوان بیس پرفیوم استفاده کرد. گلاب بوی مست کننده و آرام بخشی دارد. بنابراین می توان روغن گل رز را با سایر اسنشیال اویل ها ترکیب کرد و از آن به عنوان یک عطر استفاده کرد.

می توانید از رز واتر برای پاک کردن آرایش استفاده کنید

شما می توانید چند قطره روغن نارگیل را با گلاب مخلوط کنید و با این ترکیب آرایش خود را پاک کنید. اگر شما برای پیدا کردن محصول مناسبی برای پاک کردن آرایش خود با مشکل مواجه هستید استفاده از این ترکیب را به شما توصیه می کنیم. ضمن اینکه این ترکیب علاوه بر پاک کردن آرایش همزمان پوستتان را نیز مرطوب می کند.

گلاب خاصیت ضد استرس دارد

شما می توانید کمی رز واتر به بالشت خود اسپری کنید تا خواب آرامی داشته باشید. به شما قول می دهیم با انرژی بیشتری از خواب بیدار خواهید شد و در نتیجه احساس بهتری خواهید داشت.

4.56/5 (170)

به این مطلب امتیاز دهید

0 1 2 3 4 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
error: محتوای محافظت شده