Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

پیروی از ترند ها، درست یا غلط

4.71/5 (35)

زمانی که ترند های جدید هر فصل را معرفی می کنیم، نظر هایی مانند، چه کسی این لباس را می پوشد، یا دلیل نمی شود هر آن چه ترند می شود را بپوشیم را می شنویم. اما این که پیروی از ترند ها درست است یا نه را در این مطلب کاملا توضیح می دهیم.

ترند چیست

تفاوت معنای ترند، فشن و استایل را در مطالب گذشته توضیح داده ایم و همچنین به تاثیر برند های فست فشن بر محیط زیست اشاره کردیم. این که چطور ترند ها به وجود می آیند و بعد از مدتی پوشیده و دیده نمی شوند، اصلی ترین عامل جاودانگی صنعت مد است.

مانتو چرم

ترند، آن سبک پوششی است که در جامعه، در یک بازه زمانی خاص پوشیده و استفاده می شود. اگر فکر می کنید شما آن چه ترند می شود (به اصطلاح مد می شود) را نمی پوشید، سخت در اشتباه هستید، در آن صورت شما باید به سبک دهه های گذشته لباس می پوشیدید.

ترند ها چگونه به وجود می آیند

در دنیای مد برند ها به دو دسته تقسیم می شوند. فشن سطح بالا (High Fashion) و فست فشن (Fast Fashion). طراحان برند های فشن سطح بالا، یک سال قبل از فشن شو ها با بررسی تاریخ مد و لباس، ترند های سال های گذشته و واکنش جامعه به ترند ها، ترند های قبلی را تبدیل به ترند های جدید می کنند. برخی از ترند ها چند سال دوام می آورند و برخی دیگر تغییر می کنند یا دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

این مطلب را از دست ندهید  برترین ترندهای کیف در پاییز و زمستان 2018

طراحان باید توجه زیادی داشته باشند، تا ترند جدیدی که طراحی کردند، بیش از اندازه جلو تر از زمانه نباشد و از طرف جامعه قابل قبول باشد. اما این امر جلوی نوآوری طراحان را نمیگیرد و گاها شاهد ریسک ها و نوآوری هایی از سوی طراحان برند های های فشن هستیم.

اما نقش برند های فست فشن چیست؟ برند های فست فشن تقریبا هر ۱۴ روز یک بار ترند های جدید را در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می کنند تا با ترند پوشیدن با هزینه کمتر (و کیفیت پایین تر!) امکان پذیر باشد.

پیروی از ترند ها ، درست یا غلط

ترند پوشیدن در اصل اشتباه نیست و تقریبا همه ما ترند می پوشیم. و این ترند آن چیزی است که در جامعه معمول است. اما پیروی از ترند های جدید مد که حتی ممکن است ۶ ماه در صنعت مد دوام نیاورد و خریدن هر آن چه که ترند می شود، می تواند باعث خرج بیهوده و آلودگی های محیط زیست شود.

با خود صادق باشید، چند با لباسی را به دلیل آن که تقریبا همه می پوشند خریده اید و پشیمان شدید؟

 

0/5 ( 0 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب