همه چیز در مورد کرم‌ پودر

4.87/5 (295)

در این مطلب با مدوپیا همراه شوید تا پاسخ تمام سوالات خود، درباره‌ی یکی از اعضای مهم خانواده‌ی لوازم آرایشی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، یعنی کرم پودر را بگیرید. مدوپیا در این مطلب به تمامی سوالات شما پاسخی جامع و کامل می‌دهد.

انواع کرم پودر

چطور نوع پوستم را تشخیص بدهم؟

تشخیص نوع پوست، گامی بسیار مهم در جهت خرید محصولات زیبایی و مراقبت پوستی است. اما چگونه باید نوع پوستمان را تشخیص بدهیم؟ به طور کلی چهار تیپ پوست وجود دارد: 1. نرمال 2.چرب 3.خشک 4.مختلط . این طبقه بندی بر اساس میزان ترشح سبوم یا همان چربی پوست است. اگر پوست صورت شما سفت و مات است، پوست شما خشک است و باید مرتبا رطوبت رسانی کنید. اگر تمام صورتتان برق می‌زند و وقتی روی آن دست می‌کشید، دستتان چرب و مرطوب می‌شود، پوست چربی دارید و باید از محصولات کنترل کننده‌ی سبوم یا فاقد چربی (oil free) استفاده کنید. اگر روی گونه‌هایتان خشک است و گاهی پوسته ریزی دارد و بقیه‌ی نواحی صورت به خصوص خط T( پیشانی، روی بینی و طرفین، و گاهی چانه) چرب تر‌ از بقیه نقاط است، پوست شما مختلط است.

تشخیص ته رنگ پوست

تشخیص ته‌رنگ پوست، مخصوصا برای افرادی که رنگ پوست  روشنی دارند در جهت خرید یک کرم پودر مناسب گامی بسیار مهم است . اکثر برندها کرم‌پودرهای خود را در سه تناژ عاجی، زرد و صورتی طراحی می‌کنند. اکثر زنان آسیا زرد پوست هستند به همین دلیل کرم‌پودرهای بژ بسیار محبوبند. برای تشخیص ته رنگ پوستتان مچ دستتان را زیر نور سفید نگاه کنید، اگر رگ‌هایتان آبی یا بنفش بود، پوست شما سرد است و ته رنگ پوستتان صورتی است، پس سراغ کرم‌پودرهایی با تن صورتی بروید و اگر رگ‌هایتان سبز است، پس پوست گرمی دارید و بهتر است سراغ کرم پودرهای تن زرد بروید. اگر سفید پوست هستید و ته رنگ پوست مشخصی ندارید، رنگ عاجی برای شما بهترین انتخاب است.

انواع صورت

کرم پودرهای فاقد چربی (oil free)

هدف از ساخت این کرم پودرها، جذب افرادی بود که به دلیل داشتن پوست چرب و مستعد آکنه نمی‌توانستند از کرم پودر استفاده کنند. اینکه کرم‌پودری کاملا فاقد چربی باشد، یک ادعای نادرست است، اصطلاح ” خوابیدن روی پوست” زمانی محقق خواهد شد که در کرم، روغن یا چربی وجود داشته باشد. اما دقیقا چه نوع چربی؟ چربی یک نام عمومی است. در ساخت کرم پودرها از انواع مختلف چربی استفاده می‌شود. رایج ترین چربی مورد استفاده در کرم‌پودر، ” اسید چرب” است. اما اسید چرب توانایی مسدود کردن منافذ پوست و در نهایت بروز آکنه را دارد، بنابراین در کرم‌پودرهای فاقد چربی، اسید چرب از فرمولاسیون حذف شده و “استر” جایگزین آن می‌شود.

کدام کرم‌پودر برای استفاده‌ی روزانه؟

برای استفاده‌ی روزانه بهتر است کرم‌پودرهای سبک و دارای SPF بروید تا طی روز از پوستتان در برابر افتاب حفاظت کند. بهترین انتخاب برای استفاده‌ی روزانه بی‌بی کرم‌ها هستند. (bb =belmish bulm)  بی‌بی کرم‌ها دارای فاکتورهای متعددی از قبیل : مرطوب کننده ، پرایمر، ضد افتاب ، ترکیبات ضد پیری یا آنتی کسیدان‌ها و … هستند. بی‌بی کرم، طی روز از پوست حفاظت کرده و با داشتن مقداری رنگدانه، عیوب صورت را تا حدی کاور می‌کند. اگر جای جوش یا لک‌های عمیق پوستی دارید، می‌توانید سراغ سی‌سی کرم‌ها بروید. سی‌سی کرم‌ها تمام فاکتورهای موجود در بی‌بی کرم‌ها را دارند و تفاوتشان با بی‌بی کرم‌ها در انواع و میزان رنگدانه‌هاست. در نتیجه سی‌سی کرم، کاور بیشتری نسبت به بی‌بی کرم دارد.

مشکل همیشگی نخوابیدن کرم پودر روی صورت!

زیرسازی آرایش را فراموش نکنید! حتما از پرایمر مناسب نوع پوستتان، قبل از زدن کرم پودر استفاده کنید. پرایمر سطح ناهموار پوست را هموار و یکنواخت می‌کند و دوام آرایش شما را بسیار بالا می‌برد. یکی از مهم‌ترین دلایل نخوابیدن کرم پودر روی صورت، عدم زیرسازی و استفاده از پرایمر است.

این مطلب را از دست ندهید  نکاتی برای شستن و آبکشی درست مو

آیا می‌توان از مرطوب‌کننده به جای کرم‌پودر استفاده کرد؟

بستگی به نوع کرم پودر و نوع مرطوب کننده‌ی شما دارد. اگر بیس یا پایه‌ی شیمیایی این دو محصول باهم مشابه باشد، بله . اما اگر مشابه نباشند، کرم‌پودر روی صورتتان نمی‌خوابد و به اصطلاح دلمه می‌شود. ( پایه‌ی مرطوب‌کننده می‌تواند روغن یا آب باشد.)

بیس‌های شیمیایی کرم‌پودر

کرم پودرها از نظر اصلی‌ترین ماده‌ی اولیه‌ی به کار برده شده به طور عمده به 9 زیر بخش تقسیم می‌شوند: برپایه‌ی روغن و نرم کننده( امولینت) ، بر پایه‌ی روغن ، بر پایه‌ی الکل، بر پایه‌ی پودر (عمدتا تالک)، بر پایه‌ی مواد معدنی( مثل میکا) ، بر پایه‌ی آب با بافت کرمی، برپایه‌ی آب و فاقد چربی، بر پایه‌ی آب مقاوم به انتقال، و بر پایه‌ی سیلیکون.

آیا می‌توان دو کرم‌پودر از دو برند متفاوت را با هم میکس کرد؟

اگر این دو کرم‌پودر دارای بیس یا پایه‌ی مشابه باشند، می‌توان به راحتی آن‌ها را باهم میکس کرد. برای فهمیدن بیس کرم پودر می‌توانید به برچسب روی کالا و لیست محتویات آن نگاه کنید و اطلاعات مورد نیازتان را از گوگل پیدا کنید.

بهترین کرم پودر متعلق به کدام برند است؟

یکی از سوال‌های پر‌تکراری که درباره‌ی کرم‌پودر پرسیده شد، این بود که بهترین برند کرم پودر کدام است؟ خب بهتر است در جواب این سوال بگویم که اصلا بهترین کرم پودر وجود خارجی ندارد به این دلیل که هر نوع پوستی با توجه به جنس و رنگ آن ، کرم پودر‌های مختلفی با آن سازگار هستند و برای پی‌ بردن به این مسئله باید نوع پوست خود را به طور کامل شناسایی کنید و در خرید کرم پودری که با پوست شما سازگار است، دقت کنید. ما برای کرم پودر‌های پرفروش را معرفی می‌کنیم تا بتوانید با توجه به اطلاعاتی که درباره‌ی نوع پوستتان می‌دهیم، کرم پودر مناسب خود را پیدا کنید.

با جای جوش چه کنیم؟

به جای اینکه به دنبال کاور کردن اسکار حاصل از جوش باشید، بهتر است سراغ درمان آن بروید. با افزودن دو فاکتور مهم به رژیم غذاییتان، جای جوش‌هایتان را درمان کنید. این دو فاکتور جادویی آهن و ویتامین دی هستند. کمبود این دو فاکتور حیاتی در بدن، باعث دیرتر التیام یافتن زخم‌ها و جای جوش می‌شود. (نکته: اگر قصد مصرف مکمل دارید، حتما با دستور پزشک باشد.)

توضیح آهن

توضیح آهن و جای جوش

کرم پودر  کرولتی فری چیست؟

محصولات کرولتی فری با شعارعدم آسیب به حیوانات، طراحی می‌شوند. در این محصولات از هیچ فراورده‌ی حیوانی ای استفاده نشده و در انتها هم روی حیوانات تست نمی‌شوند. بسیاری از برندها به طور کامل کرولتی فری هستند و تمام محصولاتشان بدین صورت تهیه می‌شوند و تعدادی از برندها هم برای تحقق این شعار تعدادی از محصولاتشان را به صورت کرولتی فری تولید می‌کنند. در برندهای دراگ استوری برند نوت ، صد در صد وگان می‌باشد وبین برندهای لوکس، پروداکت‌های اربن دیکی نیز کاملا کرولتی فری طراحی می‌شود.

کرم پودر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

کرم‌پودر‌ مایع،کرم پودر استیکی،موس،کوشن،BB کرم،CCکرم،کرم‌پودر فومی

کرم پودر‌های پرفروش:

کرم پودر‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم از پرفروش‌ترین‌های سال ۲۰۱۸ هستند و البته باید به این نکته اشاره کنم که کرم پودر‌ها انواع مختلفی دارند و این پرفروش‌ترین‌ها بدون در نظر گرفتن نوع و دسته‌بندی کرم‌پودر است. برای فهمیدن نام برند کرم پودر‌ها روی عکس مورد نظر کلیک کنید.

آیا کرم پودر‌هایی که به شکل موس هستند بهتر از کرم‌پودر‌های مایع برای پوست چرب عمل می‌کنند؟

خیر، در واقع هیچ ربطی به نوع کرم‌پودر ندارد که در کدام دسته قرار بگیرد. این مسئله کاملا سلیقه‌ای هست. به عنوان مثال بعضی افراد از استفاده کردن کرم‌پودر‌هایی با پوشانندگی بالا نفرت دارند، چون پوست آن‌ها را سنگین می‌کند و با گذر زمان باعث جوش زدن پوست آن‌ها می‌شود، بنابراین ترجیح آن‌ها استفاده از کرم‌پودر‌های سبک و گاها با اس پی اف مناسب هست، به همین دلیل به کوشن و بی بی کرم و سی سی کرم روی می‌آورند. نتیجه می‌گیریم که با هر کرم پودری که پوستتان احساس راحتی بیشتری می‌کند، آرایش کنید.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی لباس های سریال بازی تاج و تخت

چگونه می‌توانیم کرم پودر را بدون برق افتادن و چرب شدن به مدت طولانی‌تری روی پوست خود نگه‌داریم؟

یکی از سوال‌هایی که بیشتر دوستان پرسیده بودند، این بود که چگونه می‌توانیم کرم‌پودر را بدون این که برق بیفتد روی پوست خود نگه داریم؟ در جواب این سوال باید شما را با چهار محصول آشنا کنیم.پرایمر (بیس آرایش)،پودر فیکس، اسپری فیکس،پنکک این چهار محصول هستند. این محصولات به شما کمک می‌کند که به مدت طولانی‌تری کرم پودر را روی صورت خود فیکس نگه دارید.

پرایمر (بیس آرایش):

شکل معمول و متداول پرایمر (حالت کرمی دارد). شما می‌توانید بر اساس نوع پوست خود که خشک،چرب،مختلط یا حساس هست، انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارید و دوست دارید که پوست شما حالت شفاف و براقی داشته باشد، نمی‌توانید از پرایمری که پوست را مات می‌کند و منافذ را می‌بندد استفاده کنید. پرایمر را خیلی کم روی قسمت‌هایی که فکر می‌کنید لازم است و بیشتر برق می‌افتد، بزنید.

پرایمر‌ها

پودر فیکس:

این محصول همانطور که از اسمش پیداست به شکل پودر می‌باشد و بافتی شبیه به پودر بچه دارد. این محصول را باید زمانی استفاده کنید که کرم پودر و کانسیر را روی صورت خود پخش کردید. طریقه‌ی استفاده پودر فیکس به این صورت هست که با براش بزرگ کمی از پودر را بر می‌داریم و زیر چشم (جایی که کانسیر زدیم)، تی زون و در کل قسمت‌هایی که بیشتر برق می‌افتند، می‌زنیم.

پودر فیکس

اسپری فیکس (فیکساتور):

اگر از استفاده کردن پودر فیکس روی صورت خود خوشتان نمی‌آید،گزینه‌ی دیگر استفاده از اسپری فیکس است که نه تنها کرم پودر بلکه کل آرایش شما را می‌تواند فیکس کند. فقط کافیست بعد از آرایش فیکساتور را روی صورت خود اسپری کنید.

اسپری فیکس

پنکک:

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی  که در میان عموم مردم در آرایش کردن دیده می‌شود، استفاده از پنکک به جای کرم پودر است. کاربرد پنکک پوشاندن عیب و ایراد‌های صورت شما نیست که به هیچ نمی‌تواند به جای کرم پودر استفاده شود. تنها کاربرد اصلی پنکک این است که بعد از زدن کرم پودر و کانسیلر با یک براش روی پوست شما برای مات کردن کرم پودر استفاده شود.

پنکک‌های لوکس

با چه وسیله‌ای کرم پودر را روی صورت خود پخش کنیم؟

اسپانج‌های بیوتی بلندر،براش‌های مخصوص کرم‌پودر،براش‌های مسواکی یا انگشتان دست کدام یک برای پخش کردن کرم پودر روی صورت بهتر هستند؟ بسته به نوع کرم پودر و موادی که در آن استفاده شده است فرق دارد. شما برای فهمیدن این مسئله یک‌بار با هر کدام کرم پودر خود را پخش کنید تا ببینید با چه وسیله‌ای راحت تر روی صورت شما می‌نشیند و پخش می‌شود.

براش و بیوتی بلندر

یک پیشنهاد جذاب!

اگر به میکاپ های براق علاقه دارید و کرم پودر شما بافت مایع دارد، می‌توانید قبل از استفاده کمی از کرم پودرتان را با یک تا چند قطره هایلایتر مایع، روی دستتان مخلوط کنید و بعد آن را به پوستتان بزنید.

 

امیدواریم اولین مطلب از سری از مدوپیا بپرسید برای شما مفید بوده باشد. ما سعی میکنیم در این مطالب پرتکرارترین سوالات را پاسخ دهیم.

سوالی دارید که بی پاسخ مانده است؟ در کامنت ها از ما بپرسید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

10 دیدگاه در “همه چیز در مورد کرم‌ پودر

راجع به جای عینک توضیح ندادین

سلام دوست عزیز، این سوال خیلی جزئی هست و خب باید بگیم که هیچ کرم پودری وجود نداره که اگر دست به صورتتون بزنید یا عینک بذارید پاک نشه به همین دلیل بهترین پیشنهادی که میشه داد این هستش که از پودر فیکس ، اسپری فیکس و … استفاده کنید تا کرم پودرتون تا حدودی رو صورتتون ثابت بمونه.

خیلی مفید و کاربردی بود.👌ممنون مدوپیا😙

سلام من دوس دارم ارایش مات باشه اما شنیدم پنکیک و پودرای مات بیشترشون پودر تالک دارن ک مضره میشه چنتا محصول مثه پنکیک و پودر مات کننده معرفی کنید ک پودر تالک نداشته باشه و قیمتشم زیاد نباشه

مطالبتون عالیه، واقعا بینظرید موفق باشید

سپاس از لطف شما و همراهیتون

سلام برای پوست چرب چه کرمی خوبه؟میشه ی کرم معرفی کنید

سلام عزیزم. برندش مهم نیست فقط دقت کنید که حتما فاقد چربی یا اصطلاحا اویل فری ( oil free) باشه.

من پوستم خشکه به نظرتون چه کرم پودری برای من مناسب تره؟

میشه لطفا کرم پودرهایی که برای فیلم برداری و عکاسی مناسب هستند رو معرفی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب