7 کاری که بهتر است پیش از سال 97 انجام دهید

تا فرا رسیدن سال جدید فقط چند روز دیگر باقیست. در مقاله امروز از مجله مدوپیا به شرح هفت کاری که بهتر است در روزهای پایانی سال 96 انجام دهید می پردازیم. برای دوستان و همراهان مدوپیا بهترین هارا در سال جدید آرزو مندیم.

برای سال جدید اهداف جدیدی مشخص کنید

سال جدید, اهداف جدید! بهتر است پایان هر سال زمانی را برای بازتاب سالی که پشت سر گذاشتید در نظر بگیرید. چه قدر در تحقق اهدافی که مد نظر داشتید موفق بوده اید؟ هر فردی با توجه به شرایط و علایق شخصی ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشد اعمم از بهبود وضعیت کاری و اقتصادی , تغییر لایف استایل, پیشرفت تحصیلی, تشکیل خانواده و … . ضمن ارزیابی سال گذشته به اهداف خود در سال جدید فکر کنید. آنها را یادداشت کنید و برای تحقق آنها برنامه ریزی کنید.

morabbak@

یک غذای جدید امتحان کنید

شاید برایتان پیش آمده باشد که توسط دوستان و آشنایانتان برای امتحان کردن یک غذای جدید در فلان رستوران ترغیب شده باشید اما به دلیل مشغله های روزانه تان فرصت نکرده اید این کار را انجام دهید. شاید هم به دلیل ناآشنایی و جدید بودن در امتحان کردن آن تردید کرده اید. در هرصورت بهتر است کمی ریسک پذیر باشید و در این روزهای آخر سال یک غذای جدید را امتحان کنید. نتیجه هرچه که باشد دست کم شما یک تجربه ی جدید را رقم زده اید.

katie.one@

برنامه ای برای مدیریت درآمد ماهانه خود در نظر بگیرید

شاید خیلی عجیب نباشد که عده زیادی از ما خصوصا نسل جوان تجربه زیادی در خصوص مدیریت پولی که برای آن زحمت می کشیم نداشته باشیم. قوانین زیادی در این باره وجود دارد اما یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها پس انداز کردن ده درصد از درآمد ماهانه تان است. پس انداز در شرایط اضطراری شما را از بحران نجات خواهد داد. به یاد داشته باشید آنچه در این سال ها انجام می دهید توشه آینده شما خواهد بود پس ولخرجی های اضافه را حذف کنید و نسبت به درآمدتان آگاهانه رفتار کنید.

برای چند روز از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

این مورد شاید یکی از سخت ترین ها باشد. بیشتر ما از شبکه های اجتماعی به منظور ارتباط با خانواده, دوستان و یا حتی همکاران خود استفاده می کنیم. خیلی از ما آخرین کاری که قبل از خواب و اولین کاری که پس از بیدار شدن در صبح انجام می دهیم چک کردن سوشال مدیا ست. در این روز های آخر سال بهتر است از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید. باور کنید وقت بیشتری خواهید داشت که به کارهای مهم و عقب افتاده تان برسید. شاید هم فرصت مناسبی باشد تا کمی ریلکس کنید. در لحظه باشید و از این تجربه لذت ببرید.

shaymitchell@

کتاب بخوانید

یکی از کارهایی که می توانید زمانیکه از شبکه های اجتماعی فاصله گرفته اید انجام دهید کتاب خواندن است. از آنجایی که سرانه مطالعه کتاب در کشور ما بسیار پایین است از این فرصت جهت تغییر عادت استفاده کنید. کتابی در دست بگیرید و تا رسیدن سال جدید تمامش کنید.

frassyaudrey@

برای خودتان عیدی بگیرید

بدون شک عیدی دادن و عیدی گرفتن یکی از رسوم دوست داشتنی است. پس چرا این رسم را درمورد خودمان به کار نگیریم؟ شما یکسال برای تحقق اهدافتان تلاش کرده اید. پس خودتان را با یک هدیه کوچک خوشحال کنید.

iamchouquette@

خیریه های شهر را فراموش نکنید

همانگونه که به شما توصیه کردیم خودتان را به یک هدیه کوچک مهمان کنید بهتر است در این روزهای آخر سال سری به خیریه های شهرتان بزنید. افراد زیادی هستند که در این وقت از سال به کمک شما نیاز دارند. می توانید هدایایی به عنوان عیدی برای آنها تهیه کنید و از طریق این خیریه ها به دست آنها برسانید. زندگی زیباست وقتی همه باهم هستیم.

 

4.84/5 (100)

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پانزده =

Scroll Up