Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

نکاتی برای نو کردن مانتو های قدیمی

4.47/5 (283)

حقیقت این است که ما هر ماه احتیاجی به خریدن لباس های جدید برای خوش پوش بودن نداریم. کافیست شما هنر ترکیب کردن لباس ها با هم و هنر تغییر دادن لباس های قدیمی که مدت هاست از آنها استفاده نمیکنید را بیاموزید؛ به خاطر داشته باشید که جلوه یک لباس بسته به دفعاتی که آن را میپوشید کم نمیشود و زیبایی آن کاملا بستگی به طرز پوشیدن شما و ترکیب کردن آن با لباس های درست دارد. برای مثال مانتو های قدیمی ما که در گوشه ای از کمد است را باید چه کار کنیم و چگونه به کار ببریم؟ در این مقاله از مجله مد و لباس مدوپیا پنج ایده کم هزینه برای نوسازی مانتو هایتان به شما پیشنهاد میدهیم.

 

رنگ های مکمل:

یکی از قوانین مطرح شده راجع به چگونگی استفاده از رنگ ها،به کار بردن سه رنگ در استایل است؛اما شما با توجه به استایل اتخابیتان میتوانید جسارت به خرج داده و رنگ های بیشتری را وارد استایل خود کنید.یکی از پیشنهاد های ما تقریبا همرنگ بودن کیف و مانتو،در صورت استفاده از مانتو های جلو باز،تیشرت یا پیراهنی با رنگ خنثی و پوشیدن کفش با رنگی که مکمل رنگ کیف و مانتوتان است؛میتوانید با توجه به لباس هایی که دارید و سلیقه خود این فرمول را عوض کنید.به این صورت جلوه ای جدید به مانتو قدیمی خود خواهید داد.

  • نارنجی و بنفش

چهل تکه:

در صورت داشتن لباس هایی که دیگر قابل استفاده نیستند -لباس های از مد افتاده یا کوچک شده- از پارچه آنها استفاده کرده و مانتو های چهل تیکه بدوزید یا سفارش دهید.در کنار هم گذاشتن این پارچه ها جسور اما محتاط باشید؛به این معنی که بهتر است برای چشم نوازتر بودن مانتو از رنگ های مکمل کنار هم استفاده کنید.مطمئن شوید که مخصوصا قسمت جلوی مانتو شامل همه رنگ های اصلی باشد تا پوشیدن این مانتو با هرشال و کفشی برایتان راحت شود.

 

تکه دوزی:

در صورتی که از مانتو ساده خود خسته شده اید با تهیه کردن تکه های کوچک پارچه قسمت مورد نظرتان را تکه دوزی کنید.(برای تکه دوری کردن لزوما نیازی به داشتن استعداد در خیاطی یا داشتن ماشین خیاطی نیست.)

جواهر نشان کردن:

جواهراتی که دیگر قابل استفاده نیستند یا گردنبندهایی که پاره شده اند را دور نریزید.قسمتی از مانتوتان مانند سر آستین هارا در نظر گرفته و آن را جواهر نشان کنید(در دوختن جواهرات روی مانتو یا لباس های خود زیاده روی نکنید و قسمت کوچکی را انتخاب کنید.اگر دوختن این جواهرات برای شما سخت میباشد و یا اگر از آیتم مورد نظر کم استفاده میکنید،از چسب های قوی استفاده کنید.)

تنها از مانتو ها به عنوان مانتو استفاده نکنید!

  • پیراهن های بلند زیر مانتو:

از بهترین راه های پوشیدن مانتو در روزهای گرم تابستان پوشیدن پیراهن به جای شلوار های جین و تنگ است؛به این شکل هم به استایل جدیدی دست یافته و هم از لباس هایی که به تنهایی در بیرون از خانه قابل پوشیدن نیستند استفاده کرده اید.

  • سارافون:

از سارافون هایتان به عنوان مانتو استفاده کنید.سالهاست که استفاده از سارافون ها با لباس های آستین بلند فراموش شده است.این نوع پوشش مناسب روزهای بهاری بوده و راه خوبی برای بازی کردن با طرح و رنگ هاست.(ترجیحا از سارافون های ساده استفاده کنید نه از سارافون های چین دار)

  • پیراهن های بلند به جای مانتو:

ممکن است شما هم در کمدتان لباس های بلند ساده ای داشته باشید که تا به پوشیدن انها در فضای بیرون از خانه حتی فکر نکرده اید.پیراهن های تا روی زانو با یقه گرد از مناسب ترین پیراهن هایی با پتانسیل تبدیل شدن به مانتو را دارند.میتوانید روی این پیراهن ها کت ها جین یا پیراهن های فلنل بپوشید.همانطور که در مقاله راهنمای استایل های زمستانی به این موضوع اشاره ردیم میتوانید زیر پیراهن بلند خود پیرهن یقه دار طرح داری بپوشید یا از گردنبند های استیتمنت استفاده کنید.

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

2 دیدگاه در “نکاتی برای نو کردن مانتو های قدیمی

Awli . Mamnon😚

ممنون از شما و همراهیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب