Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
6 عادتی که برای داشتن استایل پاریسی باید کنار بگذارید با Marissa Cox | مجله اینترنتی مدوپیا

6 عادتی که برای داشتن استایل پاریسی باید کنار بگذارید با Marissa Cox

4.95/5 (19)

Marissa Cox، عکاس، نویسنده و اینفلوئنسری که در پاریس زندگی می‌کند. او درباره چالشی که درباره استایل پاریسی پس از شروع زندگی در پاریس با آن روبه‌رو شد، اینگونه می‌نویسد:

 استایل پاریسی Marissa Cox
Mrissa Cox

“قبل از اینکه به پاریس نقل مکان کنم، برای خریدن آیتم‌های شبیه به هم که بسیاری از آنها حتی یک بار هم استفاده نمی‌شدند، احساس گناه می‌کردم. برای بسیاری از مناسبت‌ها مانند تولد یک دوست، از آنجایی که احساس می‌کردم هیچ لباس مناسبی برای پوشیدن ندارم، در دقیقه نود خرید می‌کردم که تقریبا بلافاصله پس از خرید، پشیمان می‌شدم.

از زمانی که شروع به زندگی در پاریس کرده‌ام، حس می‌کنم درس‌های جدیدی یاد گرفته‌ام، نه تنها درس‌هایی برای بهتر لباس‌پوشیدن، بلکه برای بهتر، درست‌تر و آگاهانه خرید کردن و سرمایه‌گذاری روی آیتم‌هایی که با وجود این همه موج دیوانه‌وار از ترندها، نجات پیدا می‌کنند و همیشه شیک هستند! قصد دارم شش درسی را که با زندگی در پاریس،داشتن استایل پاریسی که شامل درست‌تر و آگاهانه‌تر خرید کردن یاد گرفته‌ام، با شما در میان بگذارم:

1-عادتی که برای داشتن یک استایل پاریسی باید ترک کنید: خریدن آیتم‌های فریبنده/ عادتی که باید کسب کنید: سرمایه‌گذاری روی آیتم‌های اساسی

اینکه پاریسی‌ها استایلی عالی دارند، بین همه مردم جا افتاده است. آنها هم‌زمان با اینکه از کشف و امتحان‌کردن ترندها و رنگ‌های جدید واهمه‌ای ندارند، بیشتر برای سرمایه‌گذاری روی آیتم‌های کپسولی معروفند؛ آیتم‌هایی که برای خریدنشان به زمان خاصی احتیاج ندارید و می‌توان گفت به‌دلیل شیک‌بودن همیشگی‌‌شان، صفت کلاسیک را به خود اختصاص داده‌اند. در این میان مطمئن باشید برای یک استایل پاریسی هیچ‌چیز به اندازه یک بلیزر سیاه برای کمدتان ضروری نیست!

2-عادتی که باید برای داشتن یک استایل پاریسی ترک کنید: خرج‌کردن پول بسیار زیاد در حراجی‌ها/ عادتی که باید کسب کنید: درست‌کردن لیست آرزو

امسال، دخترهای پاریسی، از جمله من که دیگر اینجا زندگی می‌کنم، جمعه سیاه -black friday- را تحریم کردند. در صورتی که من از حراجی‌ها لزوما بدم نمی‌آید، اما اینگونه حراجی‌ها فقط ما را به خرید بیشتر و بیشتر و در نتیجه مصرف‌گرایی تشویق می‌کند. من ترجیح می‌دهم بسیار آگاهانه خرید کنم، به همین خاطر لیستی از تمام آیتم‌هایی که می‌دانم مدت‌ها می‌توانم ازشان استفاده کنم و در نتیجه خرید آنها منطقی است، درست می‌کنم و منتظر حراج‌های مغازه‌ها و یا سایت‌هایی می‌مانم که می‌دانم آیتم‌های موردنظر من را ارائه می‌دهند. یکی از قوانینی که من برای خرید خود مشخص کرده‌ام بدین صورت است که آیتمی را تنها برای قیمتش در حراج نخرم و خوب به این فکر کنم که اگر این آیتم را با قیمت قبل از حراجش می‌دیدم، باز هم من را به خود جذب می‌کرد یا این کشش تنها توهمی است که قیمت پایین آن ایجاد کرده است؟!

3-عادتی که باید ترک کنید: خریدن جین‌هایی با فیت معمولی/ عادتی که باید کسب کنید: پیدا کردن جینی که بهترین فیت را دارد

می‌توانستم جین را هم در قسمت آیتم‌هایی که ارزش سرمایه‌گذاری دارند، بگذارم، اما حس می‌کنم جین‌هایی با فیت خوب آنقدر مهم هستند که قسمت جداگانه خودشان را داشته باشند! خانم‌های اهل پاریس در استفاده‌کردن آیتم‌هایی که فرم بدنشان را به بهترین شکل نشان دهد، بسیار موفق هستند، به همین خاطر استفاده از جین مناسب و فیت بدن در این لیست از موارد مهم است!

4-عادتی که باید ترک کنید: خریدن کفش‌های یک بار مصرف(!)/ عادتی که باید کسب کنید خریدن کفش‌هایی که واقعا بتوانید با آنها راه بروید!

به نظر می‌آید این نکته بسیار مشخص باشد و اصلا لازم نباشد راجع به آن نوشت! اما می‌دانم شما هم تا به حال در موقعیتی قرار گرفته‌اید که آنقدر جذب ظاهر کفشی شده‌اید که خودتان را گول زده‌اید و پس از پوشیدن آن و سپری‌کردن یک شب عذاب‌آور، آن را در قسمتی از کمدتان گذاشته‌اید که جلوی چشمتان نباشد تا عذاب وجدان نگیرید!

5-عادتی که باید ترک کنید: همیشه نو خریدن/ عادتی که باید کسب کنید: خریدن آیتم‌های دست‌دوم و همچنین فروختن لباس‌های خودتان

در پاریس، خانم‌ها در خانه‌هایشان بسیار حراج می‌گذارند، آیتمی که برای شخصی دیگر جذابیتش را از دست داده، می‌تواند دقیقا آیتمی باشد که کمد شخص دیگری را تکمیل می‌کند. من شدیدا به بازیافت عقیده دارم و لباس‌ها از ساده‌ترین محصولات قابل‌بازیافت هستند. باید به این نکته توجه داشته باشیم که فشن از بزرگترین عوامل آلوده‌کننده زمین است. کاردیگانی که در این عکس تن می‌بینید هم آیتم دسته‌دومی از برند rouje است که در حراجی خانه دوستم آن را خریدم!

6-عادتی که باید ترک کنید: خریدن آیتم‌هایی که “همه می‌خرند” / عادتی که باید کسب کنید: خرید آیتم‌هایی که استایل شما را از بقیه جدا می‌کند

با اینکه دنبال‌کردن ترندها را دوست داریم، اما هیچ‌چیز بدتر از تبدیل‌شدن به یک کپی‌کار نیست! این یکی از دلایلی است که پاریسی‌ها از وینتج فروشی‌ها بسیار خرید می‌کنند، آیتم‌هایی که شاید تنها یک عدد از آن موجود باشد! من برند زارا را دوست دارم اما نکته‌ای که هنگام خرید از برندهای فست‌فشن رعایت می‌کنم و پیشنهاد می‌کنم شما هم رعایتش کنید، نخریدن آیتم‌هایی است که پترن و پرینت‌های خاصی دارند. ترجیح می‌دهم از اینگونه برندها آیتم‌های بیسیک و ساده بخرم تا شبیه بیشتر زن‌های شهر نشوم!

قوانین و عادات مهمی که شما هنگام خرید رعایت می‌کنید، چیست؟ آنها را با ما در میان بگذارید!

به این مطلب امتیاز دهید

این مطلب را از دست ندهید  شناخت و بررسی متدوال ترین یقه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب