Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

معرفی برند محبوب اسپانیایی، دلپوزو

4.82/5 (34)

معرفی

جیسوس دلپوزو Jesus Del Pozo طراح اسپانیایی متولد 1946 در مادرید است. جیسوس اولین بوتیک خود را در سال 1974 افتتاح کرد. او در ابتدا کار خود را با طراحی و ارائه لباس های مردانه شروع کرد و بعدها در زمینه لباس های زنانه ،لباس عروس و البته عطر به فعالیت پرداخت. جیسوس دلپوزو که تا سال 2011 کالکشن های زیادی را ارائه داد و تنها در اسپانیا شناخته شده بود در سال 2011 درگذشت. پس از درگذشت جیسوس میراث او در واقع دلپوزو به جوزپ فونت رسید.

جیسوس دلپوزو
جیسوس دلپوزو

آشنایی با مدیر خلاق برند دلپوزو

جوزپ فونت Josep Font متولد 1967 در اسپانیا می باشد که از سال 2012 تا به حال به عنوان مدیر خلاق دلپوزو در این برند فعالیت می کند. جوزپ معماری و طراحی لباس را در اسپانیا فراخواند و برای شروع فعالیت در حرفه طراحی لباس به پاریس نقل مکان کرد ؛ او پس از منصوب شدن به مدیریت برند دلپوزو در سال 2012 برای آشنایی و درگیر شدن بیشتر با برند دلپوزو به مادرید مکانی که پایه و اساس این برند بود نقل مکان کرد. اولین هدف او برای این برند که تا به حال توسط جیسوس دلپوزو تنها در اسپانیا شناخته شده بود تبدیل شدن به یک برند لاکچری جهانی بود که در حال حاضر او به این هدف دست یافته و توسط او این برند در سراسر دنیا محبوب شناخته شده و کالکشن های ارائه شده دلپوزو مورد بحث در مجلاتی مانند ووگ و… قرار گرفته اند.

جوزپ فونت مدیر خلاق برند دلپوزو
Josep Font

 بررسی کالکشن های ارائه شده توسط جوزپ فونت 

لباس های ارائه شده برند دلپوزو توسط مدیر خلاق خود، جوزپ فونت دارای دیتیل های بسیار جذاب در طرح پارچه و برش ها و دوخت های خاص در لباس و همین طور دارای اکسسوری های خاص و منحصر به فرد مانند کلاه ،گوشواره و… هستند که در ادامه به بررسی کالکشن های ارائه شده توسط فونت از زمان حضور او در این برند تا به حال می پردازیم.

جوزپ فونت و کالکشن F/W 2017
Josep font F/W 2017

کالکشن بهار تابستانه 2013 S/S

کاپریکو (The Capricho) اولین کالکشن اوت کوتور ارائه شده توسط جوزپ فونت است. این کالکشن در پارکی با قدمت دو قرن به نام کاپریکو در شهر مادرید برگزار شد که شامل کلاه هایی حصیری در رنگ های متفاوت و لباس هایی که بیشتر با پایه رنگ سفید و کرم و استفاده از رنگ های متنوع مانند زرد، آبی، صورتی و… در برخی قسمت های لباس و برخی دارای پترن از انواع گل ها بودند.

کالکشن پاییز زمستانه 2013 F/W

جوزپ فونت برای ارائه کالکشن خود از رشته معماری که پیش از حضور در دنیای مد در اسپانیا مطالعه میکرد استفاده کرد. در این کالکشن از پارچه های کرپ، ارگانزا ،ژاکارد و موهر به همراه فرم های هندسی ارگانیک و باز هم پترن هایی از گل و…استفاده شده است. در واقع این کالکشن مجموعه ای است که موفق به پیوند خوبی از تناقض میان دورانِ زنانگیِ ویکتوریایی با معماری های ارگانیک و مستحکم هندسی است. جوزپ فونت از این تناقض به خوبی در ارائه سایر کالکشن های خود نیز استفاده کرده است.

کالکشن های 2013 S/S و F/W 2013 برند دلپوزو
کالکشن های 2013 S/S و F/W 2013 برند دلپوزو

کالکشن بهار تابستانه 2014 S/S

این کالکشن الهام گرفته از یک نقاشی پرتره اثر هنرمند فرانسوی کامیل کورو با نام زن جیپسی با طبل است. کالکشن نیز شامل پارچه های ارگانزا و… و طرح انواع گل ها مانند آفتابگردان و یاس بنفش و… به صورت پرینت بر پارچه ها استفاده شده است.

کالکشن پاییز زمستانه 2014 F/W

این کالکشن با الهام از دو موضوع می باشد؛

  1. موضوع اول مورد الهام، آثار به جا مانده از هنرمند Duilio Barnabé که در سبک کوبیسم فعالیت میکرده می باشد. در این نقاشی ها از اشکال هندسی و سبک کوبیسم به طور متفاوتی برای نشان دادن فیگورهای بانوان استفاده شده است.فونت علاوه بر فرم آثار این هنرمند از سیلوئت ها و ترکیب بندی رنگی این آثار استفاده کرده است.
  2. موضوع دوم که مورد الهام قرار گرفته کتاب Logans run می باشد که از روی این کتاب علاوه بر سریال تلویزیونی، فیلم نیز ساخته شده است و فونت نیز در طراحی کالکشن از کتاب بهره گرفته است.
کالکشن S/S 2014 و کالکشن F/W 2014 برند دلپوزو
کالکشن های S/S 2014 و F/W 2014 برند دلپوزو

کالکشن بهار تابستانه 2015 S/S

از شاخصه های کالکشن بهار تابستانه ۲۰۱۵ درک و استفاده درست و خوب رنگ توسط جوزپ فونت والبته تیم برند دلپوزو است.موضوعات مورد الهام در این کالکشن

  1. آثار جوزف آلبرز Josef Alberz هنرمند سبک آبستره
  2. موجودات دریایی
  3. آثار نیلز اودو Nils Udo هنرمند سبک لند آرت

همان طور که گفته شد در این کالکشن به خوبی از رنگ و ترکیب رنگی استفاده شده و یکی از دلایل آن هم مورد الهام قرار دادن جوزف آلبرز هنرمندی که در آثارش به ترکیب بندی رنگها پرداخته است می باشد،علاوه بر جوزف آلبرز از آثار هنرمند دیگری که در سبک لند آرت فعالیت میکند در برش،طراحی پارچه هاو… استفاده شده و همین طور از موجودات دریایی مانند صدف،فلامینگو و… در برخی پارچه ها،آیتم های لباس و البته کیف استفاده شده است. رنگ های استفاده شده در این کالکشن بیشترشامل سفید،سبز چمنی ،آبی تیره ، زرد لیمویی و… است.

این مطلب را از دست ندهید  ریحانا، سلبریتی همه کاره

کالکشن پاییز زمستانه 2015 F/W

جوزپ فونت در این کالکشن هنر را به شیوه خود به نمایش می گذارد.این مجموعه ترکیبی از آثار دو هنرمند روس و استرالیایی به ترتیب Andrey Remnevs و Rhys Lee است.

در آثار  Andrey Remnevs نقش مهمی را فیگور بانوان به عهده دارند به صورتی که بخش بیشتر اثر را یک یا چندین زن تشکیل میدهند که لباس های بی نظیر و زیبایی نیز به تن دارند در برخی تصاویر حیواناتی مانند گربه ،خرگوش، پرنده و… دیده می شوند که مورد الهام فونت قرار گرفته است. در ترکیب بندی رنگ ها و استفاده به خوبی از رنگ های نئونی از آثار Rhys Lee استفاده شده است.

کالکشن های S/S 2015 و F/W 2015 برند دلپوزو
کالکشن های S/S 2015 و F/W 2015 برند دلپوزو

کالکشن بهار تابستانه 2016 S/S

این کالکشن با الهام از زن مورد علاقه گوستاو کلیمت Emilie Floge و کتاب شعر رقص کولی (Gypsy Ballads) از شاعر اسپانیایی Garcia Lorcas ارائه شد. در این کالکشن برای اولین بار دلپوزو از کیف خود با نام Doctor Bag رونمایی کرد و البته کفش هایی که روی آنها به زیبایی کار شده بود دست ساز بودند و برای ساخت هر کدامشان ۶ ساعت زمان استفاده شده بود.

کالکشن پری فال Pre Fall 2016

(این اولین کالکشن پیری فال برند دلپوزو می باشد، پیری فال در واقع کالکشن های فرعی برندها محسوب میشوند که بین دو کالکشن اصلی بهار /تابستانه و پاییز /زمستانه قرار دارند و بیشتر برای افرادی که در فصل بهار و یا تابستان به مکانی سردسیر سفر میکنند ارائه شده و نشانی از این هستند که در آینده چه مد خواهد شد و …)

جوزپ فونت، سرزندگی رنگ های موجود در این کالکشن را با الهام از آثار معمار و مهندس مکزیکی Luis Barragan و پترن های زیبای گل این مجموعه از عکس شکوفه و گل های رنگارنگ عکاس ژاپنی Nabuyoshi Araki خلق شده است. الهام از این دوموضوع سبب مدرن و قوی بودن این کالکشن شده، در این کالکشن کفش های بامزه لژدار با عنوانIndigo به همراه رنگ بندی های متنوع کیف Doktor Bag مانند شتری ،سبز،قرمز و…علاوه بر سری جدید کیف های این برند با نام Flag Bag ارائه شد.

کالکشن پاییز زمستانه 2016 F/W

کالکشن متناقض ولی در عین حال زیبای برند دلپوزو که شامل اکسسوری زیبا و جذاب دستکش ،کیف وکفش های جدید با عنوان کیف Benedetta ،Tyng، Gret ،Bo از نوع Doktor Bag که نامشان را جوزپ فونت از نام چهار معمار زن انتخاب کرده است.دلیل تناقض موجود در این کالکشن نیز الهام از فیلم مشهور Lag’s Metropolis که با صحنه های صنعتی همراه است در کنار آثار تصویرگر سورئال Daria Petrilli که دارای صحنه هایی با شاخصه ویکتوریایی است می باشد.

کالکشن های S/S2016 و Pre fall 2016 و F/W 2016 برند دلپوزو
کالکشن های S/S 2016 و Pre fall 2016 و F/W 2016 برند دلپوزو

کالکشن ریزورت 2017 Resort

(این اولین کالکشن ریزورت ارائه شده توسط برند دلپوزو است که مانند کالکشن پیری فال از کالکشن های فرعی حساب میشود و ما بین دو کالکشن اصلی پاییز/ زمستانه و بهار/ تابستانه ارائه می شود که شامل لباس هایی تابستانی ، لباس شنا و… برای افرادی که به مکان های گرم سفر میکنند می شود و نشانی از آنچه در آینده مد خواهد شد به همراه خود دارد.)

در اولین کالکشن ریزورت ارائه شده توسط جوزپ فونت برای دلپوزو از بهترین کارگردان سینمای صامت جهان George Melies  به همراه مجسمه ساز Anthony Caro الهام گرفته شده است. بهره برداری از آثار ملیس که شامل خورشید،ماه و منظومه شمسی میشود تنها در پترن لباس ها نیست بلکه در طراحی صحنه نیز استفاده شده و فونت در این کالکشن توانست منظومه شمسی را همان قدر که در آثار ملیس فانتزی و جادویی بودند در کالکشن خود نیز این جادو و دنیای فانتزی را به وجود بیاورد.

کالکشن بهار تابستانه 2017 S/S 

این کالکشن با الهام از آثار هنرمند اسپانیایی Joaquín Sorolla’s به همراه هنرمند کره ای به نام Soo Sunny Park است که الهام از آثار این هنرمند کره ای نه تنها در بخشی از آیتم های لباس ‌و رنگهای لباس ها بلکه در اکسسوری جدید این برند که گوشواره هایی بلند بودند نیز دیده می شود.جوزپ فونت با استفاده از پترن های گل ها و انتخاب زیرکانه رنگها و جنس پارچه های استفاده شده به زیبایی حال و هوای بهار و تابستان را زنده می کند.

این مطلب را از دست ندهید  در هفته مد پاییز زمستان ۲۰۱۸ نیویورک چه گذشت؟
کالکشن هایResort 2017 و S/S 2017 برند دلپوزو
کالکشن هایResort 2017 و S/S 2017 برند دلپوزو

کالکشن پری فال 2017 Pre fall 

این کالکشن نیز مانند سایر کالکشن های ارائه شده دلپوزو از دو موضوع متفاوت الهام گرفته شده است، اولین موضوع آثار معمار برزیلی Niemeyer است که بسیار مینیمال هستند و دومین موضوع هنرمند بریتانیایی قرن ۱۸ Mary Delany است که آثارش شامل انواع گلها می شود.این کالکشن نیز شامل سری جدیدی از انواع کیف های زیبا ،کفش و… است.

پاییز زمستانه 2017 F/W

تا به حال حتما متوجه این موضوع شده اید که جوزپ فونت هرگز در ارائه کالکشن های خود از رشته معماری که در اسپانیا فرا گرفته دست نکشید و به طرزهای متفاوتی در ارائه کالکشن ها استفاده کرده است! این کالکشن نیز از دنیای معماری به دور نیست،این بار فونت از آثار معمار و مجسمه ساز Max Bill بهره گرفته و به صراحت خطوط نرم و حجم آثار او را در انواع کت های ارائه شده به همراه آستین هایشان و یقه ها نشان داده است .در رنگ بندی این کالکشن نیز از پالت رنگی آثار نقاش مجارستانی Jozsef Rippl استفاده شده است.

کالکشن های Pre fall 2017 و F/W 2017 برند دلپوزو
کالکشن های Pre fall 2017 و F/W 2017 برند دلپوزو

کالکشن ریزورت 2018 Resort 

کالکشن متفاوتی که برخلاف تمامی کالکشن های ارائه شده نه از آثار هنرمندان بهره گرفته شده است نه از دنیای هندسی معماران و نه از دنیای کتاب و فیلم بلکه از طبیعت و باله الهام گرفته شده.جوزپ این بار برای رنگ بندی کالکشن از طبیعت زیبای سه دریاچه در استرالیا Hillier و ترکیه Tuz Gölu و اسپانیا Clicos الهام گرفته است و در برخی از آیتم های لباس از پولک های نئونی سبز رنگ استفاده شده که تداعی کننده جلبک ها و حتی فلس ماهی ها هستند.منبع الهام دوم نیز بالرین آمریکایی مشهور Loie Fuller می باشد که دلیل موجود بودن لباس هایی از جنس تور و رنگی در این کالکشن الهام از این بالرین است.

کالکشن بهار تابستانه 2018 S/S

کالکشن شاعرانه بهار تابستانه ۲۰۱۸ دلپوزو الهام گرفته از آهنگی به جا مانده از خواننده اسپانیایی آمریکایی Xavier Cugat به همراه عکس هایی از مجموعه Swimming pool عکاس اسلواکیایی Maria Svarbova است. اکسسوری جذاب و بانمکی که به همراه این کالکشن ارائه شد توربان های حصیری پاپیون شکل بودند.

کالکشن های Resort 2018 و S/S 2018 برند دلپوزو
کالکشن های Resort 2018 و S/S 2018 برند دلپوزو

کالکشن پری فال  Pre fall 2018 

آخرین کالکشن و جذاب ترین کالکشنی که توسط تیم دلپوزو ارائه شد بهره گرفته از تصاویر دو عکاس ایتالیایی و بریتانیایی به ترتیب Franco Fontana و Luke Stephenson می باشد . در تصاویر ارائه شده این کالکشن توسط سایت این برند پرندگان زیادی را اطراف و حتی روی شونه و یا دست مدل ها میبینیم که نشان الهام از یکی از مجموعه های عکاس بریتانیایی Luke است که تنها شامل انواع پرنده ها و رنگبندی زیبا و طبیعی آنها می شود.

کالکشن Pre fall 2018 برند دلپوزو
کالکشن Pre fall 2018 برند دلپوزو

منابع الهام اصلی جوزپ فونت

جوزپ فونت مدیر خلاق برند دلپوزو از زمان حضور خود در دلپوزو تا به حال نه تنها رشته اولیه خود معماری و دنیای هندسی آن را رها نکرد بلکه به خوبی با دنیای مد آن را پیوند داد و با وجود این که هر روز این برند درحال پیشرفت است و در دنیا درحال مطرح شدن می باشد باز هم به هنرمندان و آثار باستانی و معماران اسپانیا جایی که پایه و اساس این برند و البته خود فونت بود وفادار است و به غیر از معماری از منابع الهام اصلی او اسپانیا محسوب میشود.

ارتباط سلبریتی ها با دلپوزو

لباس های این برند تا به حال توسط بلاگرها و سلبریتی های بسیاری مانند ملکه اسپانیا لتیسیا،کیارا فرانی،زندایا، ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ رئیس جمهور درحال حاضر آمریکا و … استفاده شده است.

بلاگرها و سلبریتی ها در لباس هایی از برند دلپوزو
بلاگرها و سلبریتی ها در لباس هایی از برند دلپوزو
ملانیا ترامپ در لباس هایی از برند دلپوزو
ملانیا ترامپ در لباس هایی از برند دلپوزو

به نظر میرسد که ملانیا ترامپ از طرفداران برند دلپوزو باشد. یکی از این لباس ها که از کالکشن Pre fall 2017 بود سروصدای زیادی را برای بانوی اول آمریکا به همراه داشت که دلیل آن هم تناقض بود! ملانیا ترامپ در حالی که لباسی به رنگ صورتی با قیمت حدود 3000 دلاری را به تن داشت درباره این که هیچ کودکی در سراسر دنیا نباید گرسنگی بکشد صحبت میکرد! این تناقض موضوعی شد که در بسیاری از رسانه ها و البته توییتر به تمسخر گرفته شد.

ملانیا ترامپ در لباسی از کالکشن Pre fall 2017 برند دلپوزو
ملانیا ترامپ در لباسی از کالکشن Pre fall 2017 برند دلپوزو
تصویرسازی های جوزپ فونت برای کالکشن F/W 2016
تصویرسازی های جوزپ فونت برای کالکشن F/W 2016

به این مطلب امتیاز دهید

2 دیدگاه در “معرفی برند محبوب اسپانیایی، دلپوزو

کیارا فرانی

ممنون از توجه شما، اصلاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ