Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

مت گالا 2018

4.7/5 (276)

اگر شما هم مانند ما از علاقمندان و دنبال کنندگان دنیای مد و فشن باشید حتما با ایونت مت گالا آشنایی دارید. در مقاله امروز مجله مدوپیا قصد داریم به جزئیات این ایونت از تاریخ مراسم گرفته تا تم مورد نظر آن بپردازیم. خانم ها و آقایان این همه‌ی آن چیزیست که باید در مورد اسکار دنیای مد، مت گالا 2018، بدانید.

تاریخچه‌‌ی مت گالا

مراسم مت گالا هر ساله در موزه‌ی هنر متروپولیتن نیویورک برگزار می شود و مهم‌ترین ایونت فشن سال به شمار می‌رود. مت گالا برای بار اول در سال 1948 توسط یک پابلیسیت به نام الینور لمبرت جهت تشویق طبقه مرفه نیویورک برای جمع‌آوری اعانه برای انستیتو طراحی لباس برگزار شد.

تاریخچه مت گالا

امروزه چهره‌های شناخته شده در زمینه‌های مختلف از دنیای مد و فشن گرفته تا ستاره‌های هالیوودی که در عرصه‌ی فیلم و موسیقی فعالیت می‌کنند جهت رونمایی از آخرین نمایشگاه انستیتو طراحی لباس در این مراسم شرکت می‌کنند. تمرکز اصلی مراسم مت گالا روی تم نمایشگاه جدید است. در سال های گذشته شاهد تم‌های مختلف نظیر Manus x Machina (فشن در عصر تکنولوژی) و China: Through the Looking Glass (چین؛ از ماورای آینه) بودیم.

لباس های مت گالا

لباس های مت گالا

امسال شاهد تم  Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination (بدن‌های آسمانی؛ فشن و اندیشه‌ی فرقه‌ی کاتولیک) خواهیم بود. مراسم مت گالا از سال 1995 تحت نظر سردبیر مجله ووگ آنا وینتور برگزار می‌گردد. وینتور هر ساله افراد مشهور را جهت میزبانی این مراسم انتخاب می‌کند. بیانسه، تیلور سویفت، کیتی پری و مارک جیکوبز از جمله میزبانان مراسم مت در گذشته بودند. مت گالا 2018 که در واقع هفتادمین سالگرد این مراسم است، به میزبانی امل کلونی، ریحانا و دوناتلا ورساچه برگزار خواهد شد.

تم مت گالا 2018

مت گالا 2018

تاریخ و مکان مراسم مت گالا 2018

مراسم مت در اولین دوشنبه‌ی ماه می برگزار می‌شود . امسال این مراسم در تاریخ 7 می مصادف با 17 اردیبهشت 1397 برگزار شد. مراسم فرش قرمز ساعت 7 شب به وقت محلی شروع شد.

این مطلب را از دست ندهید  اولین تولد مگان مارکل به عنوان عضو خانواده سلطنتی! (به روز رسانی)

همانطور که پیش از این گفتیم مراسم مت در موزه‌ی هنر متروپولیتن نیویورک برگزار می‌شود. مهمانان قبل از اینکه شام سرو شود این فرصت را دارند که از نمایشگاه جدید دیدن کنند. نمایشگاه امسال در سه تالار جداگانه برگزار می شود, مرکز لباس آنا وینتور, گالری های قرون وسطی در لوکیشن اصلی مراسم مت گالا و صومعه در بالای شهر.

محل برگزاری مت گالا

تم مراسم مت گالا 2018

بدن های آسمانی؛ فشن و اندیشه فرقه کاتولیک شامل 40 لباس رسمی اُسقُف‌های واتیکان و اکسسوری‌های مخصوصی می‌باشد که 15 پاپ تا به امروز پوشیده اند. خود رئیس موزه‌ی مت، اندرو بولتن، شخصا بیش از ده بار از آن‌ها دیدن کرده تا مطمئن شود این آیتم‌ها تا به حال از مالکیت واتیکان خارج نشده باشند. در میان این آیتم ها شِنِل سفید پاپ بندیکت پانزدهم که با جزئیات طلایی تزیین شده، کلاه پاپ لئو سیزدهم و آیتم‌هایی که توسط کوکو شنل -که خود توسط راهبه ها تربیت شده بود- جان گالیانو، بلنسیاگا و دوناتلا ورساچه (که اسپانسر نمایشگاه امسال است) طراحی شده است دیده می شوند.

تم مت گالا 2018 به علت قرار گرفتن آیتم‌های دیزاینر در کنار آثاری که ارزش روحانی دارند جنجالی‌ترین تم این مراسم تا به امروز بوده است. این درحالیست که بولتن در یک جلسه مطبوعاتی در رُم از تصمیم خود برای برگزاری این نمایشگاه این‌گونه دفاع می کند: «ممکن است برخی از افراد احساس کنند فشن ابزار مناسبی برای به تصویر کشیدن تصور و اندیشه‌ی مقدس و الهی نباشد؛ اما در واقع هرگاه بحث دین می شود، لباس به ویژه پیراهن مرکز اصلی آن است. لباس تابعیت از یک مذهب را نشان می دهد و در تعریف گسترده‌تر، پرده از تفاوت‌های مذهبی برمی‌دارد.»

وینتور نیز در دفاع از تصمیم بولتن برای برگزاری این نمایشگاه این‌گونه می‌گوید: «فشن بازتابی از دنیای اطراف ماست و هیچ کس نیست که بهتر از اندرو بر این قضیه واقف باشد. من هرگاه از نمایشگاه‌های لباس دیدن می‌کنم از حضور مردمان ملیت های مختلف از سراسر دنیا حیرت زده می‌شوم. آنها به خوبی می دانند فشن در یک فضای بسته عمل نمی کند.»

این مطلب را از دست ندهید  همه چیز درباره‌ی هفته مد استکهلم- کالکشن پاییز 2018

مهمانان چگونه در مراسم حاضر می‌شوند

همانطور که از تم امسال پیداست انتظار می‌رود مهمانان برای انتخاب لباس با مشکلاتی رو به رو باشند. طبق گفته الیزابت سالتزمن استایلیست و ادیتور مجله ووگ انتظار می‌رود سلبریتی هایی مانند ریحانا، مدونا و کیتی پری با لباس پاپ در مراسم حضور پیدا کنند در حالی که بقیه مهمانان برای ادای احترام به تم انتخاب شده به احتمال زیاد از رنگ‌های قرمز، سفید و طلایی و جواهرات به شکل صلیب استفاده خواهند کرد.

اما پیش از شروع تهیه مودبورد لباس ها سلسله مراتبی باید طی شود که روند کار را از آنچه که فکرش را می‌کنید پیچیده تر می کند. پروسه‌ی مچ کردن سلبریتی و دیزاینر ممکن است ماه‌ها به طول انجامد. هر دو طرف بارها و بارها در مورد اخذ قرارداد و توافقنامه‌های مالی بحث می‌کنند تا تصمیم نهایی گرفته شود. به یاد داشته باشید که یک دیزاینر باید در نظر بگیرد چه افرادی سر میز آن برند حضور دارند. در این شرایط تنها یکی از مهمان‌ها می‌تواند به عنوان مثال رنگ سفید یا قرمز بپوشد.

آنا وینتور مت گالا 2018

این وظیفه ی استایلیست‌هاست که لباس مورد نظر را طوری استایل کنند تا نه تنها مشتری آنها روی فرش قرمز احساس اعتماد به نفس کند بلکه برند مورد نظر از طرز به نمایش گذاشتن لباس نیز راضی باشد. اما به عقیده‌ی سالتزمن زیبایی لباس از تم مراسم مهم‌تر است زیرا که عکس ها از جشن‌ها ماندگارترند: «مردم تم را فراموش می‌کنند. آنچه در خاطرات ثبت می‌شود خود لباس است. بنابراین این وظیفه من است لباس را طوری استایل کنم تا شخصی که با او کار می کنم در مراسم بدرخشد. اگر امکانش باشد تلاشم را می‌کنم تا تم نیز رعایت شود.»

بررسی لباس های سلبریتی ها در مت گالا 2018:

آنا وینتور در لباسی از شنل مت گالا 2018
آنا وینتور در لباسی از شنل
سارا جسیکا پارکر در لباسی از دلچه اند گابانا مت گالا 2018
سارا جسیکا پارکر در لباسی از دلچه اند گابانا
بلا حدید در لباسی از کروم هارتس مت گالا 2018
بلا حدید در لباسی از کروم هارتس
فرانسس مک‌دورمند در لباسی از ولنتینو مت گالا 2018
فرانسس مک‌دورمند در لباسی از ولنتینو
کندال جنر در لباسی از ویوین وست‌وود
کندال جنر در لباسی از ویوین وست‌وود
کیتی پری در لباسی از ورساچه
کیتی پری در لباسی از ورساچه
کری واشنگتون در لباسی از رلف لورن
کری واشنگتون در لباسی از رلف لورن
مدونا در لباسی از ژان پل گوتیه مت گالا 2018
مدونا در لباسی از ژان پل گوتیه
آلیسیا ویکاندر در لباسی از لویی ویتان مت گالا 2018
آلیسیا ویکاندر در لباسی از لویی ویتان
گرتا گرویگ در لباسی از The Row مت گالا 2018
گرتا گرویگ در لباسی از The Row
سیه‌نا میلر در لباسی از لویی ویتان مت گالا 2018
سیه‌نا میلر در لباسی از لویی ویتان
ویرجیل ابلو مت گالا 2018
ویرجیل ابلو
جیمی فالن و استفان کلبرت مت گالا 2018
جیمی فالن و استفان کلبرت
جرمی اسکات مت گالا 2018
جرمی اسکات
لانا دل ری در لباسی از گوچی مت گالا 2018
لانا دل ری در لباسی از گوچی
اوان ریچل وود در لباسی از آلتوزارا مت گالا 2018
اوان ریچل وود در لباسی از آلتوزارا
ورا ونگ مت گالا 2018
ورا ونگ
کریس جنر در لباسی از تامی هیلفیگر مت گالا 2018
کریس جنر در لباسی از تامی هیلفیگر
پرنسس بئاتریس یورک مت گالا 2018
پرنسس بئاتریس یورک
لوییس همیلتون مت گالا 2018
لوییس همیلتون
4/5 ( 1 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

6 دیدگاه در “مت گالا 2018

عکس کلینتون رو زیر نویس کردید ژاکلین کندی

با سلام – ژاکلین کندی منبع الهام و تم مراسم اون سال بوده و در انتهاش نوشته شده که عکس هیلاری کلینتون هست

ممنون از این که درباره این مراسم نوشتید!

اه اه کارداشیان و جنرا افتضاح بودن با این لباسای مسخرشون :/

مدونا تو این مراسم ی میکس از چندتا از اهنگاش اجرا کرد قشنگه ببینیدش

عالیی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب