قوانینی که خانواده سلطنتی باید رعایت کنند

4.88/5 (123)

در طول تاریخ، همیشه توجه زیادی به خانواده سلطنتی می‌شده و رفتار و پوشش آنها زیر ذره‌بین بوده است. لذا در مورد نحوه پوشش و رفتارشان در عموم، قوانینی وجود دارد که موظف هستند رعایت کنند. اما در این مطلب بیشتر روی نکات آرایشی و زیبایی تمرکز کرده‌ایم. البته این قوانین می‌تواند برای سیاستمداران و بانوان اول هر کشوری صدق کند زیرا که نقش آنها کمتر از نقش خانواده‌های سلطنتی نیست!

قانون اول: کلاه اجباری!

تقریبا در تمامی مراسم‌های رسمی، کلاه باید جزئی از استایل زنان باشد؛ مخصوصا در عروسی‌ها و جشن‌های کریسمس. ملکه نیز در رویدادهای بسیار خاص به سراغ تاج‌های بزرگ می‌رود. زنان دیگر دربار، زمانی که ازدواج کرده باشند، می‌توانند از تاج استفاده کنند ولی تاج باید به‌خوبی روی سر بنشیند و زاویه تقریبی 45 درجه ایجاد کند.

خانواده سلطنتی بریتانیا
خانواده سلطنتی بریتانیا

قانون دوم: پوشیدن لباس باز ممنوع!

در دربار از زنان انتظار می‌رود که لباس‌هایشان علاوه بر زیبایی، دوخت و کیفیت بالایی داشته باشد و همچنین زیادی کوتاه و یا عریان نباشد. گرچه پرنسس دایانا زمانی علاقه خاصی به شکستن این قانون داشت و گاهی به سراغ پیراهن‌هایی با یقه بازتر می‌رفت ولی همانطور که در استایل کیت، مگان و البته دیگر زنان دربار دنیا مشهود است، لباس‌های باز، تنگ و کوتاه جایی در کمد لباس سلطنتی ندارند. حتی پوشیدن کفش‌ها و صندل‌هایی که جلوباز هستند، فقط در رویدادها و فرش قرمزهایی که در شب برگزار می‌شود و همراه با لباس شب هستند، مجاز است.

پرنس هری،مگان مارکل، کیت میدلتون، پرنس ویلیامز و چارلز در یک قاب
پرنس هری،مگان مارکل، کیت میدلتون، پرنس ویلیامز و چارلز در یک قاب

قانون سوم: موهای همیشه مرتب

یکی از دیگر از پروتکل‌های دربار برای خانم‌ها این است که باید تحت هر شرایطی موهایشان سالم و مرتب به نظر برسد. به همین خاطر بازدید هفتگی از سالن‌های زیبایی برایشان اهمیت دارد و برای رویدادها و مراسم‌ها باید موها مانند همیشه مرتب و حالت‌دار به نظر برسد. خیلی از مراسم‌ها در هوای آزاد برگزار می‌شود و ممکن است همراه باران و یا باد باشد که در این زمان هیراستایلیست‌ها و تیمشان، زمان زیادی صرف آماده‌سازی موها می‌کنند.

پادشاه و ملکه هلند
پادشاه و ملکه هلند

قانون چهارم: لاک جیغ ممنوع!

گفته شده که خانم‌های خانواده سلطنتی نباید از رنگ‌هایی جز کرم، نود، صورتی کمرنگ و ملایم برای رنگ ناخن استفاده کنند و اگر غیر از این پیش بیاید، بی‌سلیقگی محسوب می‌شود؛ مخصوصا ملکه الیزابت رنگ‌های جیغ و پررنگ را برای زنان دربار نمی‌پسندد. البته در جشن مراسم جوایز فشن بریتانیا دیدیم که دوشس ساسکس، مگان مارکل از لاک تیره استفاده کرده بود و بارها دیده‌ایم که کیت از لاک زرشکی برای ناخن‌های پاهایش استفاده کرده است.

این مطلب را از دست ندهید  محبوب‌ترین پالت‌های سایه‌ دراگ استوری

اما سوال اینجاست که آیا قانون‌شکنی مگان از نظر دربار قابل قبول بوده است؟ یکی از خبرنگاران دربار به مجله بازار گفته که دقیقا چنین پروتکلی وجود ندارد ولی از زنان انتظار می‌رود که از چنین رنگ‌هایی استفاده نکنند و رنگ تیره لاک مگان نیز خیلی مشکل ایجاد نکرده است؛ در هر صورت آن شب، شب جوایز فشن بوده و دربار درمورد انتخاب لباس و رنگ لاک انعطاف بیشتری نشان می‌دهد.

مگان مارکل، دوشس ساسکس
مگان مارکل، دوشس ساسکس

قانون پنجم: تجدید آرایش در عموم ممنوع!

شاید خیلی از ماها به کمک یک پلت رژگونه ساده بتوانیم ایرادهای آرایشمان را برطرف و یا آن را تجدید کنیم اما خانم‌های خانواده سلطنتی از انجام چنین کاری در دید عموم منع شده‌اند. پس باید آرایششان به قدری کامل و بدون عیب باشد که نیازی به رفع ایرادها و یا تجدید آن نباشد. رژ لب نباید به اطراف لب پس بدهد و سایه و ماسکارا نباید پای چشم را تیره کند.

قانون ششم: آرایش بادوام

خانم‌های خانواده‌های سلطنتی به رویداد‌ها و مراسم‌های زیادی دعوت می‌شوند. خیلی از این مراسم‌ها در هوای آزاد و گاهی همراه با باد و باران تشکیل می‌شوند که باید اغلب زمان زیادی را در چنین هوایی سپری کنند؛ پس آرایش ثابت خیلی اهمیت دارد. به همین خاطر استفاده از پودر و اسپری فیکس در روتین میکاپشان خیلی اهمیت دارد.

مگان مارکل در دیدار با طرفداران خانواده سلطنتی
مگان مارکل در دیدار با طرفداران خانواده سلطنتی

قانون هفتم: آرایش سنگین چشم ممنوع!

زنان خانواده‌های سلطنتی هیچ‌وقت به سراغ آرایش‌های سنگین چشم مانند مژه‌های مصنوعی به‌همراه خط چشم‌های بلند نمی‌روند و کمتر می‌بینیم که شخصی از این خانواده‌ها آرایش اسموکی غلیظ داشته باشد؛ زیرا که آرایش سنگین چشم را نشان کم‌سلیقگی می‌دانند. تنها استثنا این قانون ملکه رانیا جردن است که او نیز به نسبت فرهنگ آرایش رایج کشورهای عربی، آرایش چشم بسیار سبکی دارد.

ملکه رانیا جردن
ملکه رانیا جردن

قانون هشتم: کانتور سنگین ممنوع!

در دوره‌ای که آرایش خواننده‌ها، بازیگران و… اغلب شامل کانتورهای سنگین است، خانم‌های خانواده سلطنتی سعی می‌کنند از این ترند پیروی نکنند. آرایش‌ آنها باید تا حد امکان طبیعی باشد و صرفا جهت سرزنده نشان‌دادن صورت، بیشتر از رژگونه استفاده می‌کنند.

کیت میدلتون همراه با ملکه کشور بوتان
کیت میدلتون همراه با ملکه کشور بوتان

قانون نهم: رژ قرمز ممنوع!

شما هیچ‌زمان شخصی از خانواده سلطنتی را نمی‌بینید که رژ قرمز یا آلبالویی یا از چنین رنگ‌هایی استفاده کند. مگان و کیت همواره از رنگ‌های صورتی ملایم و یا نود استفاده می‌کنند. البته یکی از خوبی‌های این قانون این است که هیچ زمانی رد رژ روی دندان‌ها و یا صورتشان نمی‌افتد. تنها استثنا این قانون ملکه الیزابت است که همیشه صورتی روشن و گاهی هم قرمز بر لبانش است و شاید دلیلش کهولت سن او باشد که رژهای کمرنگ با رنگ پوستش خیلی هماهنگ نیستند و نمایی ندارند؛ گرچه در تصاویر زمانی جوانی‌اش نیز رژهای روشن بر لب دارد.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی استایل سیروان خسروی،خواننده محبوب پاپ

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب