Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

فرشته های ویکتوریا سیکرت، مصنوعی یا واقعی؟!

4.49/5 (381)

یکی از مهم ترین رویداد های دنیای مد ، فشن شو ویکتوریا سیکرت است که هر ساله برگزار می شود. این فشن شو امسال با همراهی برند بسیار موفق بلمان(Balmain) در شهر شانگهای چین در روز 28 نوامبر یا همان 7 آذر ماه به روی صحنه رفت و مثل همیشه تمام توجه هارا از سراسر دنیا به خود جلب کرد. اما در این میان که همه مجذوب زیبایی این فرشته ها هستند و در رویاهایشان خود را به زیبایی این فرشتگان تصور می کنند، مدوپیا به دنبال حقایقی درباره ی این مدل ها رفته که دانستنشان حتما شما را متعجب خواهد کرد!

*توجه* مطالب این نوشته در کتاب من فرشته نیستم نوشته کایلی بیسوتی ذکر شده است و مدوپیا در اینباره مسئولیتی ندارد

مدل های ویکتوریا سیکرت

کایلی بیسوتی یکی از مدل های سابق ویکتوریا سیکرت است که در سال 2009 در رقابت «در جست‌و‌جوی مدل ویکتوریا سیکرت» شرکت کرد و در میان هزاران دختری که در آرزوی فرشته شدن بودند، در این رقابت پیروز شد. او در یکی از فشن شوهای ویکتوریا سیکرت شرکت کرد، اما طولی نکشید که از کار مدلینگ برای این برند کناره گیری کرد. او که در آن زمان متاهل بود ادعا کرد که برند ویکتوریا سیکرت از او خواسته تا ازدواج خود را از رسانه ها پنهان کند، او گفت که این برند تمام مدل های خود را مجبور به پنهان سازی روابطشان می کند چراکه مدل های ویکتوریا سیکرت باید مجرد باشند  و در افکار عمومی دخترانی خوشگذران و غیرمتعهد به نظر برسند. هرچند که ویکتوریا سیکرت این ادعای او را تکذیب کرد، اما بیسوتی اعلام کرد که همین مسئله بزرگترین دلیل او برای کنار گذاشتن قراردادهای میلیونی این برند بود. او در سال 2013 خاطرات خود را در کتابی با عنوان «من فرشته نیستم» منتشر کرد و حقایق جالبی را در این کتاب بیان کرد که ما شش مورد از آن هارا برای شما در اینجا آورده ایم.

کایلی بیسوتی
کتاب «من فرشته نیستم» نوشته کایلی بیسوتی

1.موی مصنوعی

موهای فرشته های ویکتوریا سکرت همیشه بلند، زیبا و بدون نقص است، چه زمانی که روی سن در حال کت واک هستند و چه زمانی که در زندگی روزمره ی خود در حال خرید کردن و یا خوش گذرانی اند. اما این موها، هیچکدام موهای واقعی آن ها نیست و آن ها همیشه از اکستنشن استفاده می کنند. بیسوتی در کتاب خود می گوید که قرار دادن این اکستنشن ها همیشه ساعت ها وقت می برد و از آنجایی که استفاده بیش از اندازه از این محصولات به موها آسیب وارد می کند، بیشتر مدل ها موهایی بسیار کم و آسیب دیده دارند.

2.پوست مصنوعی

پوست بدون نقص مدل های ویکتوریا سیکرت حاصل ساعت ها تلاش مدل ها و آرایشگران آن هاست! روند کار به این صورت است که ابتدا تمام پوستشان به وسیله ی کرم های پوشاننده بسیار غلیظ پوشانده می شود و سپس از نوک انگشت تا سر آن ها با تَنرها اسپری می شود که این کار ساعت ها طول می کشد.

این مطلب را از دست ندهید  تست استایل شناسی - استایل شما جزو کدام دسته قرار میگیرد؟

3.مژه های مصنوعی

در تمام عکس ها و فیلم هایی که از این مدل ها می‌بینید، چه هنگام مهمانی و فشن شو و چه هنگامی که لحظاتی از زندگی روزمره خود را به اشتراک می گذارند، این مدل ها از مژه های مصنوعی استفاده می کنند.

انجل های ویکتوریا سیکرت
کندال جنر به همراه جی جی حدید

4.عکس های مصنوعی

بیسوتی می گوید که هیچکدام از عکس های این مدل هارا نباید باور کرد. آن ها در واقعیت اصلا شبیه عکس هایشان نیستند. او می گوید که در بیشتر مواقع انحنای بدن آن ها در عکس ها اصلاح می شود و قسمتی از اندام آن هارا بزرگتر و قسمتی دیگر را کوچکتر می کنند.

5. مصرف الکل قبل از هر فشن شو

مدل های ویکتوریا سیکرت همیشه قبل از هر فشن شو باید الکل مصرف کنند! چراکه این کار باعث می شود خود را بیشتر رها کرده و اغواگرانه تر رفتار کنند.

فرشته های ویکتوریا سیکرت

6. ورزش های سنگین به همراه رژیم غذایی بسیار سخت از شرایط ویکتوریا سکرت

معیارهای انتخاب یک فرد به عنوان مدل، بسیار سخت است. هر مدل باید قدی بلندتر از 5 فوت و 9 اینچ (حدود 175.2سانتی متر) داشته باشد و دور کمرآن ها کمتر از 24 اینچ (حدود 61 سانتی متر)باشد. علاوه بر این درصد چربی بدنشان باید کمتر از 18 درصد باشد. این درحالی است که یک زن طبیعی و سالم دارای درصد چربی بدن 21 تا 24 درصد، و یک ورزشکار حرفه ای 14 تا 20 درصد است. کمتر از این حدود خطر نارسایی قلبی و مرگ ناگهانی را به دنبال دارد.

شاید این بخش تنها چیزی است که درباره ی این مدل ها اصلا مصنوعی نیست! نقل قول های بسیاری از مدل های ویکتوریا سیکرت است که می گوید گاهی این شغل چقدر می تواند سخت و طاقت فرسا باشد. این مدل ها به اندازه یک ورزشکار حرفه ای و حتی گاهی بیشتر ورزش می کنند. خصوصا در نزدیکی فشن شو، زمان و سختی ورزش ها دو تا سه برابر می شود. جی جی حدید در مصاحبه ای، ورزش های قبل از اجرا را دیوانه وار و وحشیانه توصیف کرد. ورزش هایی که مدل های ویکتوریا سیکرت می کنند تلفیقی از باله، موی تای، پیلاتس، شنا و بوکس است. رژیم غذایی آن ها بسیار کنترل شده است و میزان کالری مصرفی آن ها و نوع غذایی که مصرف می کنند هرروز توسط متخصصان تغذیه بررسی می شود.

گاهی حساسیت به قدری زیاد است که باعث می شود این مدل ها دچار استرس های شدید شوند و حتی گاهی به دلیل این فشارهای بیش از اندازه این شغل را رها کنند. ارین هیترتون پس از چهارسال از استخدام این برند خارج شد. او می گفت که در آخرین فشن شو خود در این برند، به او گفته شد وزنش زیاد است، درحالیکه او به سختی ورزش می کرده و رژیم غذایی بسیار سختی را نیز دنبال می کرده است. او در ورزش و رژیم خود تا جایی پیش رفت که به گفته ی خود بدنش شروع به مقاومت در برابر کم کردن وزن  کرد. از طرفی فشار زیادی نیز برای وزن کم کردن به او وارد می شد تا جایی که به طور کلی خوردن غذا را متوقف کرد.

ارین هیترتون
ارین هیترتون

آدریانا لیما که از سال 2000 یکی از فرشتگان ویکتوریا سیکرت است در مصاحبه ای جنجالی با مجله گرازیا (Grazia) درباره ی رژیم غذایی خود صحبت کرد. او گفت که پس از به دنیا آوردن فرزند اول خود حدود 50 پوند (حدود 22.5کیلوگرم) اضافه وزن پیدا کرده بود و تا زمان فشن شو ویکتوریا سیکرت در سال 2012، تنها دوماه برای کم کردن این وزن فرصت داشت. او به غیر از تمرینات بسیار سخت که گاهی تا دو الی سه بار در روز انجام می داد، روزی یک گالن آب (حدود 4.5 لیتر) می نوشید. او نه روز مانده به نمایش، تنها پودر پروتئین و یک گالن آب در روز مصرف می کرد و در 12 ساعت باقی مانده به نمایش، حتی نوشیدن آب را نیز متوقف کرد. او می گوید که تنها با همین کار می توان 8 پوند وزن کم کرد. اما مدوپیا از خوانندگان خود درخواست می کند که هرگز این کار را امتحان نکنند چراکه برای سلامتی بسیار مضر است.

آدرینا لیما
آدریانا لیما

با توجه به همه ی این ها باید بدانیم که مدل های ویکتوریا سیکرت نباید معیاری برای سنجش زیبایی زنان باشند چراکه فرشتگان ویکتوریا سیکرت تنها فرشتگانی مصنوعی هستند که انرژی و وقت و هزینه ی زیادی برای زیباتر نشان دادن آن ها صرف می شود که هرگز برای یک فرد عادی ممکن نیست. از طرفی دیگر باید بدانیم که مدل بودن تنها پوشیدن لباس های جذاب و عکس انداختن و مصاحبه نیست، بلکه این کار سختی های خودش را هم دارد. اما شاید با توجه به درآمد قابل توجهشان، این کار ارزش تمام این سختی هارا داشته باشد. حالا که این شش حقیقت را درباره فرشته های ویکتوریا سیکرت می دانید، دوست دارید که یک فرشته باشید؟!

این مطلب را از دست ندهید  حقایق شغل مدلینگ

منابع: ایندیپندنت، مجله اینترنتی All My Friends are Models

5/5 ( 1 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

7 دیدگاه در “فرشته های ویکتوریا سیکرت، مصنوعی یا واقعی؟!

مجله تون عالیه ،خدا قوت ،به امید پیشرفت های بسیار ،این مطلبم مثل همیشه عاالی بود^_~?

مطلبتون جالب بود منتها راجع به اون قسمتي كه گفته بود مدل ها رو مجبور ميكنن روابطشون رو پنهان كنن واقعاً اينطوري نيست چه اونايي كه ازدواج كردن چه اونايي كه نامزد يا دوست پسر دارن كاملاً عيانه و توي پيجاي شخصيشون عكساش هست
راجع به الكل هم مدل ها مصرف الكلشون بايد خيلي پايين باشه چون وحشتناك باعث چاقي ميشه حالا اينكه قبل از فشن شو هم مصرف كنن كه ديگه خيلي عجيبه
خيلي وقتا براي بيشتر ديده شدن يه حرفايي زده ميشه كه واقعيت نداره

تو شبكه هاي اجتماعي و پيج هاي شخصي اين مدل ها عكساي زيادي از دوست پسر يا شوهراشون هست و اكثرا عكس بدون آرايش هم دارند. در مورد صورتشون هم همچين فيس هاي زيبائي توي روسيه و كشوراي اروپايي فراوونه و اصلا عجيب نيست اين حجم از زيبائي وتناسب ! و حتي قد و تناسب اندام . نژادهاشون اكثرا قدبلند و لاغرن و اينا به خاطر ورزش زياد ايده آل ميشن. ولي ورزش كردناشون به نظرم واقعي بود چون تو پيجاشون هم هست ورزشاي خيلي سخت

بقیه یجوری دارن حرفای این مدل ها رو تکذیب می کنن انگار خودشون توی ویکتوریا سیکرت بودن و هستن…اتفاقا بودن توی دنیای مد فوق العاده سخته و از این شرایط هم زیاد داره که به سلامتی شخص آسیب می زنه..حتی یه بیماری های عجیبی هم آدم می گیره به خاطر همین رژیم های وحشتناک…خیلیا با یه آرایش ساده و اندام مناسب هزاران هزار برابر از اینا خوشگلترن…

معلومه که دوست دارم یکی از اون فرشته ها شم😐ولی خب شرایطشو ندارم😔😔😔😭😭😭😭😭😭😭

من بدن طبیعی یک فیت مدل یعنی یک اندام توپر و تراشیده رم به این ماهی دودیا ترجیح میدم
خودم ورزشکارم بسیاااااار راضی هستم از اندام خودم

در هر صورت بايد فرشته بود!!!
Train like an angel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب