Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری

4.82/5 (834)

ساعتی پیش مراسم عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری برگزار شد. ملکه الیزابت به نوه خود عنوان دوک ساسکس را اعطا کرده است و همسر او مگان مارکل زین پس با عنوان دوشس ساسکس شناخته می شود. از شما دعوت می کنیم برای مطلع شدن از جزئیات مراسم عروسی سلطنتی با مدوپیا همراه شوید.

تاریخ, مکان مراسم و مهمانان

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در تاریخ 19 می 2018 مصادف با 29 اردیبهشت 1397 در کلیسای سنت جورج در قصر ویندزور برگزار شد. مراسم ازدواج ساعت 12 ظهر به وقت لندن برگزار گردید. در مقایسه با عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون که یک عروسی حکومتی به شمار می رفت و در آن سران حکومتی, سیاسی و اعضای سلطنتی سایر کشور ها نیز حضور داشتند عروسی برادر او با مگان مارکل یک عروسی خانوادگی و غیر رسمی بود.  البته افراد سرشناس دنیای هنر و ورزش به این عروسی دعوت شده بودند. لازم به ذکر است برای مراسم عروسی حدود 30 میلیون پوند هزینه شده است که تقریبا 94 درصد این هزینه صرف امنیت مراسم شده است. در ادامه عکس های مهمانان را خواهیم دید.

جشن عروسی

طبق گفته کاخ کنزینگتون این زوج دوست داشتنی دو مهمانی جداگانه داشتند. مهمانی اول در سالن سنت جورج برگزار شد و تمامی 600 مهمان مراسم ازدواج به این جشن نیز دعوت شده بودند.

محل پذیرایی از 600 مهمان عروسی مگان مارکل

تالار پذیرایی عروسی مگان مارکل و پرنس هری

ایونت دوم یک مهمانی خصوصی است که به میزبانی پرنس ولز در فراگمور هاوس برگزار شد. این زوج فتوشوت های مراسم نامزدی خود را نیز در این کاخ انجام دادند. طبق گفته کاخ کنزینگتون 200 نفر به این مهمانی دعوت شده بودند.

محل برگزاری مهمانی خصوصی عروسی سلطنتی مگان و پرنس هری

 مراسم خواستگاری پرنس هری، حلقه نامزدی و فتوشوت های نامزدی

خبر نامزدی رسمی این زوج در روز دوشنبه 27 نوامبر 2017 منتشر شد. این زوج در اولین مصاحبه رسمی شان جزئیات مراسم خواستگاری را شرح دادند. این دو در آپارتمان خود در قصر کنزینگتون مشغول آماده کردن شام (پی نوشت: شام مرغ داشتند 🙂 ) بودند که پرنس هری زانو زده و از مگان تقاضای ازدواج میکند. مگان به قدری هیجان زده میشود که حتی اجازه نمی دهد هری صحبتش را تمام کند و به درخواست او پاسخ مثبت می دهد.

خواستگاری پرنس هری از مگان مارکل

حلقه نامزدی مگان مارکل توسط خود پرنس هری طراحی شده است. در وسط این حلقه یک سنگ با برش پرنسس می بینیم. این سنگ در شهر بوتسوانا، شهری در آفریقای جنوبی که این زوج سال گذشته به آنجا سفر کردند، خریداری شده است. در دو طرف این الماس دو سنگ ریزتر که متعلق به کالکشن جواهرات  پرنسس دایانا است، دیده می شود.  طبق گفته پرنس هری اینگونه مادرش در این مسیر همراه آنها خواهد بود. این حلقه توسط یک کمپانی انگلیسی ساخته شده است و طبق برآوردها یک میلیون دلار ارزش دارد.

این مطلب را از دست ندهید  طراحان تاثیر گذار سده های ۱۹ و ۲۰

حلقه نامزدی مگان مارکل

همانطور که پیش از این گفتیم  این زوج فتوشوت های مراسم نامزدی خود را در اواسط دسامبر 2017 در کاخ فراگمور انجام دادند. عکس های این مراسم توسط عکاس معروف مد و فشن, الکسی لوبومیرسکی, گرفته شد.  لازم به ذکر است که مگان در این فتوشوت ها پیراهن کوتور از برند رالف اند روسو به تن داشت که قیمت آن 75000 دلار بود و توسط خود مگان خریداری شده بود.

فتوشات های مگان مارکل و پرنس هری

کارت دعوت

کارت های عروسی توسط کمپانی برنارد اند وست وود چاپ شده بودند. در قسمت بالایی کارت مهر پرنس ولز را مشاهده می کنید و جالب است بدانید که از جوهر آمریکایی و کاغذ انگلیسی در چاپ این کارت استفاده شده است تا نمادی برای پیوند مگان و پرنس هری باشد.

کارت دعوت عروسی پرنس هری و مگان مارکل

کیک عروسی مگان و پرنس هری

مگان مارکل و پرنس هری کیک عروسی خود را به یک شیرینی پزی معروف در لندن به نام ویولت کیکس سفارش داده بودند. کیک عروسی سلطنتی میکسی از طعم لیمو و گیاه آقطی بود که با گل های بهاری و خامه تزیین شده است. طبق اخبار منتشر شده شش شیرینی پز از پنج روز گذشته مشغول تهیه آن هستند. تمامی مراحل آماده سازی این کیک در آشپزخانه کاخ باکینگهام صورت گرفته است. طبق برآورد ها حدود 50 هزار پوند برای این کیک هزینه شده است. در نظر داشته باشید که بخش اعظمی از این هزینه صرف نگه داری و ترانسپورت این کیک خواهد شد.

گل آرایی مراسم

گل آرایی مراسم ازدواج سلطنتی و مهمانی های پس از آن توسط فیلیپا کراداک, فلوریستی مشهور که دفعات متعددی با خانواده سلطنتی و برند های معتبر نظیر دیور و الکساندر مک کوئین همکاری داشته است, صورت گرفته است. کراداک در گل آرایی مراسم از سبک ساده و کلاسیک استفاده کرده است. از آنجایی که خانواده سلطنتی علاقه زیادی به گل و گل آرایی دارند, به احتمال زیاد بسیاری از این گل ها از باغ های شخصی و پارک ویندزور تهیه شده اند. طبق محاسبات انجام شده برای گل آرایی مراسم حدود 110 هزار پوند هزینه شده است.

لباس عروس

در مهم ترین مراسم عروسی سال مگان مارکل پیراهنی کوتور از برند ژیوانشی که توسط کلیر ویت کلِر طراحی شده بود به تن داشت. کلِر اولین طراح انگلیسی است که سال گذشته به عنوان مدیر هنری یک خانه مد فرانسوی انتخاب شد. لباس عروس در عین سادگی و زیبایی استایل آیکانیک خانه مد ژیوانشی را به بهترین شکل نشان داده است و نماد یک همکاری مدرن بین دوشس ساسکس و دیزاینر آن به شمار می رود. پیش از این حدس زده می شد که مارکل برند انگلیسی رالف اند روسو یا اِردِم را انتخاب کند ولی او همگان را با انتخاب خود سورپرایز کرد.

همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید کلِر تلاش کرده بود با طراحی یقه قایقی روی شانه ها و کمر باریک مارکل تمرکز کند. این در حالیست که تور عروس به گونه ای دیزاین شده بود که در آن تمامی گل هایی که نماد 53 کشور مشترک المنافع هستند, دیده می شد. 

مگان برای تکمیل استایل خود تاجی که متعلق به کویین ماری, مادربزرگ ملکه الیزابت, به سر گذاشته بود و از گوشواره و دستبند برند کارتیر به عنوان اکسسوری استفاده کرده بود.

آرایش عروس

دوشس ساسکس در چندماه گذشته دفعات متعددی با مو های بسته در ایونت های مختلف ظاهر شده بود. او برای مراسم عروسی خود نیز این مدل مو را انتخاب کرده بود. میکاپ او نیز ساده و طبیعی بود با پوستی براق, سایه اسموکیِ کلاسیک و یک رژ کمرنگ صورتی. مگان دوست قدیمی خود دنیل مارتین که میکاپ آرتیست برند دیور است را به عنوان میکاپ آرتیست خود انتخاب کرده بود.

این مطلب را از دست ندهید  شش دلیل برای شباهت استایل مگان مارکل به ویکتوریا بکهام

خانواده مارکل

روز گذشته دوریا رگلند, مادر مگان مارکل, برای اولین بار با ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ ملاقات کرد. دوریا امروز دخترش را از هتل تا لوکیشن مراسم در قلعه ویندزور همراهی نمود. او تنها عضو خانواده مگان بود که در این مراسم حضور داشت. در طی مراسم دوربین ها چشمان پر از اشکِ دوریا را چندین بار نشان دادند. به وضوح می شد حس کرد که او به دخترش افتخار می کند. پیش از این قرار بود توماس مارکل, پدر مگان, دخترش را در مراسم عروسی همراهی کند. اما او به علت جراحی قلب موفق نشد به لندن سفر کند و این نقش را پرنس چارلز بر عهده گرفت. البته لازم به ذکر است که پرنس ولز مگان را برای قسمتی کوتاه از راهرو کلیسای سنت جورج همراهی کرد و دست او را در دست پسرش, پرنس هری, گذاشت.

عکس های مراسم

0/5 ( 0 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه در “عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری

هیچ دیدگاه و نظری ندارم به نظرم واقعا یک سری مسیله بی ارزش و بی اهمیت چرت و پرت این همه در رسانه ها بازتاب داره خداوکیلی رک و راست نظرم و میگم خیلی مسیله مضخرفیه این همه مردم هم صف کشیدن…
فک کنم پرنس هری هر از گاهی خوبه به این فک کنه که مادربزرگش یه روز شاگرد مکانیک بوده حالا…
به حق چیزای چرت و پرت ندیده و نشنیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب