Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رویداد ابریشم و حضور طراحان جوان ایرانی

4.64/5 (11)

در آخرین روز های شهریور ، اتفاقات هیجان انگیزی در سطح تهران در حال رخ دادن است . یکی از همین اتفاقات که مخصوصا مدوپیا خیلی از آن لذت برد ، ایونت ابریشم و گردهمایی طراحان جوان و هنرمند ایرانی بود .این ایونت که از تاریخ 21 تا 27 شهریور برگزار شد ، علاقه مندان به مد را دعوت به بازدید و خرید از آثار کرد .و استقبال خوبی هم از این رویداد به عمل آمد . مدوپیا هم از این فرصت استفاده کرد و سری به این ایونت جذاب زد .مانتو ها ، شال ها و روسری ها رنگارنگ و اکسسوری ها ظریف و زیبا همگی جز این ایونت بودند .در حالی که از کارهای این طراحان با استعداد بازدید میکردیم ، با تعدادی از آنها هم مصاحبه ای انجام دادیم و خواستیم که برای ما و خواننده های عزیز طرح هایشان را شرح دهند .

سودا مهدی زاده عزیز ، طراحی که از شروع کارش یکسال میگذرد و دانشجوی رشته حقوق است و رشته طراحی لباس را در مجتمع فنی تهران آموخته است .زمانی که به دنبال پیدا کردن هدف و دستیابی به تجربه های جدید بود ، به سراغ دغدغه اصلیش ، یعنی طراحی لباس میرود .سودا که استایلیست هم هست سعی دارد افراد را تشویق به” دوست داشتن خود” کند. ( حتی با وجود عیب و ایرادهای ظاهری که بعضا ممکن است در وجود هر شخصی باشد .).در ادامه از تجربه شخصی خودش میگوید و زمانی که لباس پوشیدنش را تغییر داد با تعریف و تمجید اطرافیانش رو به رو شد و ایرادهایی که سابقا در خودش احساس میکرد دیگر برای او مساله ای نبودند .

این مطلب را از دست ندهید  7 طراح برتر ایرانی به نقل از مجله Savoir Flair
نام طراح مانتو : سودا مهدی زاده نام طراح شال و روسری : نیلوفر جورابچی
نام طراح مانتو : سودا مهدی زاده
نام طراح شال و روسری : نیلوفر جورابچی

از سودا درباره زنی که مانتو ها و لباس های او میپوشد سوال کردیم و در پاسخ به ما گفت که برش های شارپ و مستقیمی که در کارهایش وجود دارد ، این لباس ها را برای زنان قدرتمند مناسب میسازد . زنانی که خودشان را پذیرفته اند و ضمنا زیبا و عاشق سادگی هستند .لباس های سودا هم از زنانی که آن را میپوشند خیلی دور نیستند و علاوه بر سادگی ، زیبا و اغلب تک رنگ هستند و برای موقعیت های مختلف ( قرار های کاری و دوستانه و…) مناسب هستند .

ستی از لباس های طراحی سودا مهدی زاده
ستی از لباس های طراحی سودا مهدی زاده

عسل ناصرالدین ، طراح خوش ذوق برند خلعت است .روسری هایی که این روز ها بر سر خیلی از بلاگر ها و دختران خوش استایل و خوشپوش دیده میشود .گپ کوچکی با عسل داشتیم و از او خواستیم تا خودش و کارهایش را برای ما معرفی کند .

برند خلعت - عسل ناصرالدین
برند خلعت – عسل ناصرالدین

عسل متولد 73 و دانشجوی رشته نقاشی است .این ششمین کالکشنی هست که عسل انجام داده است.و برای هر فصلی کانسپت مشخصی دارد و این هدف در همه کارهایش دیده میشود. برای پاییز کانسپت پر را انتخاب کرده تا تداعی سبکی  و بی وزنی باشد .و این کانسپت را با اشعار ایرانی در آمیخته است . عسل میگوید زنی این روسری ها را انتخاب میکند که عاشق هنر و زیبایی ایرانی و قدر دان این هنر باشد .

برند خلعت - عسل ناصرالدین
برند خلعت – عسل ناصرالدین

در آخر هم با طراح “چَم” هم صحبت شدیم . نگین نراقی و مهدیه هنر دو طراح این برند هستند .راحت و  کژوال بودن لباس های این برند در نگاه اول توجه ما را  به خود جلب کرد . مانتو هایی که در عین زیبایی بسیار راحت و مناسب هر موقعیت در هر زمانی هستند .نگین برای ما از معنای چم گفت . که به معنای خرامیدن و یکی از اسم های اصیل ایرانی است . لباس هایی طراحی کردند که در وهله اول لباس هایی باشد که خودشان حاضر باشند بپوشند و احساس راحتی کنند . لباسهایی که برش ندارند و مناسب هر فرم بدنی هستند .

این مطلب را از دست ندهید  black friday یا جمعه سیاه
مانتو برند چم
مانتو طراحی برند چم
مانتو برند چم
مانتو طراحی برند چم
0/5 ( 0 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب