Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
رویداد ابریشم و حضور طراحان جوان ایرانی | مجله اینترنتی مدوپیا

رویداد ابریشم و حضور طراحان جوان ایرانی

4.64/5 (11)

در آخرین روز های شهریور ، اتفاقات هیجان انگیزی در سطح تهران در حال رخ دادن است . یکی از همین اتفاقات که مخصوصا مدوپیا خیلی از آن لذت برد ، ایونت ابریشم و گردهمایی طراحان جوان و هنرمند ایرانی بود .این ایونت که از تاریخ 21 تا 27 شهریور برگزار شد ، علاقه مندان به مد را دعوت به بازدید و خرید از آثار کرد .و استقبال خوبی هم از این رویداد به عمل آمد . مدوپیا هم از این فرصت استفاده کرد و سری به این ایونت جذاب زد .مانتو ها ، شال ها و روسری ها رنگارنگ و اکسسوری ها ظریف و زیبا همگی جز این ایونت بودند .در حالی که از کارهای این طراحان با استعداد بازدید میکردیم ، با تعدادی از آنها هم مصاحبه ای انجام دادیم و خواستیم که برای ما و خواننده های عزیز طرح هایشان را شرح دهند .

سودا مهدی زاده عزیز ، طراحی که از شروع کارش یکسال میگذرد و دانشجوی رشته حقوق است و رشته طراحی لباس را در مجتمع فنی تهران آموخته است .زمانی که به دنبال پیدا کردن هدف و دستیابی به تجربه های جدید بود ، به سراغ دغدغه اصلیش ، یعنی طراحی لباس میرود .سودا که استایلیست هم هست سعی دارد افراد را تشویق به” دوست داشتن خود” کند. ( حتی با وجود عیب و ایرادهای ظاهری که بعضا ممکن است در وجود هر شخصی باشد .).در ادامه از تجربه شخصی خودش میگوید و زمانی که لباس پوشیدنش را تغییر داد با تعریف و تمجید اطرافیانش رو به رو شد و ایرادهایی که سابقا در خودش احساس میکرد دیگر برای او مساله ای نبودند .

این مطلب را از دست ندهید  بررسی استایل بازیگران در سی‌و‌هفتمین جشنواره فیلم فجر
نام طراح مانتو : سودا مهدی زاده نام طراح شال و روسری : نیلوفر جورابچی
نام طراح مانتو : سودا مهدی زاده
نام طراح شال و روسری : نیلوفر جورابچی

از سودا درباره زنی که مانتو ها و لباس های او میپوشد سوال کردیم و در پاسخ به ما گفت که برش های شارپ و مستقیمی که در کارهایش وجود دارد ، این لباس ها را برای زنان قدرتمند مناسب میسازد . زنانی که خودشان را پذیرفته اند و ضمنا زیبا و عاشق سادگی هستند .لباس های سودا هم از زنانی که آن را میپوشند خیلی دور نیستند و علاوه بر سادگی ، زیبا و اغلب تک رنگ هستند و برای موقعیت های مختلف ( قرار های کاری و دوستانه و…) مناسب هستند .

ستی از لباس های طراحی سودا مهدی زاده
ستی از لباس های طراحی سودا مهدی زاده

عسل ناصرالدین ، طراح خوش ذوق برند خلعت است .روسری هایی که این روز ها بر سر خیلی از بلاگر ها و دختران خوش استایل و خوشپوش دیده میشود .گپ کوچکی با عسل داشتیم و از او خواستیم تا خودش و کارهایش را برای ما معرفی کند .

برند خلعت - عسل ناصرالدین
برند خلعت – عسل ناصرالدین

عسل متولد 73 و دانشجوی رشته نقاشی است .این ششمین کالکشنی هست که عسل انجام داده است.و برای هر فصلی کانسپت مشخصی دارد و این هدف در همه کارهایش دیده میشود. برای پاییز کانسپت پر را انتخاب کرده تا تداعی سبکی  و بی وزنی باشد .و این کانسپت را با اشعار ایرانی در آمیخته است . عسل میگوید زنی این روسری ها را انتخاب میکند که عاشق هنر و زیبایی ایرانی و قدر دان این هنر باشد .

برند خلعت - عسل ناصرالدین
برند خلعت – عسل ناصرالدین

در آخر هم با طراح “چَم” هم صحبت شدیم . نگین نراقی و مهدیه هنر دو طراح این برند هستند .راحت و  کژوال بودن لباس های این برند در نگاه اول توجه ما را  به خود جلب کرد . مانتو هایی که در عین زیبایی بسیار راحت و مناسب هر موقعیت در هر زمانی هستند .نگین برای ما از معنای چم گفت . که به معنای خرامیدن و یکی از اسم های اصیل ایرانی است . لباس هایی طراحی کردند که در وهله اول لباس هایی باشد که خودشان حاضر باشند بپوشند و احساس راحتی کنند . لباسهایی که برش ندارند و مناسب هر فرم بدنی هستند .

این مطلب را از دست ندهید  در هفته مد پاییز زمستان ۲۰۱۸ لندن چه گذشت؟
مانتو برند چم
مانتو طراحی برند چم
مانتو برند چم
مانتو طراحی برند چم

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب