Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ست کردن رنگ ها با الهام از طبیعت

4.84/5 (195)

بدیهیست که همه ما دوست داریم خوش پوش باشیم اما نخست لازم است از خود بپرسیم “آیا برای خوش پوش بودن خوش سلیقه بودن کافیست؟” جواب ما به این سوال یک نه محکم است! درست است که خوش سلیقه بودن کار را برایمان راحت تر میکند اما همه چیزی که برای خوش پوش بودن نیاز داریم نیست.
لباس پوشیدن هم مانند هرکار دیگری علم خودش را دارد، برای حاکم بودن به دنیای آن و در نتیجه گرفتن تصمیمات درست نیاز داریم در زمینه پالت رنگ ها و کاراکتر آنها، پارچه ها و … اطلاعات کافی به دست بیاوریم. لازم است بهتر نگاه کنیم تا بتوانیم برای شکل دادن استایل شخصیمان از اطراف الهام بگیریم.

بهترین منبع برای الهام گرفتن طبیعت است. طبیعت در انتخاب رنگ ها شما را راهنمایی خواهد کرد. شما در گلها، گیاه ها، دشت ها و …، تنها سیلوئت رنگ ها را نمیبینید بلکه شاهد ترکیب جسورانه رنگ ها خواهید بود. از آن رو که رنگ های طبیعت هیچ گاه کلیشه یا تمام نمیشوند؛ قرار دادن آن به عنوان منبع اصلی الهام تصمیمی عاقلانه است.

در این مقاله از مجله مد قصد داریم در ابتدا تعدادی از پالت رنگ های موجود در طبیعت را بررسی کرده و سپس به صورت مختصر به کاراکتر رنگ ها را بپردازیم.

پالت های رنگی برگرفته از طبیعت:

پالت شماره یک:

این پالت به دلیلی گنجاندن میزان بیشتری از رنگ های تیره نسبت به رنگ های روشن مناسب فصل های سرد بوده و به دلیل استفاده از دو رنگ بنفش و آبی این پالت حس “قدرت” را انتقال میدهد.

پالت رنگ ست کردن لباس آبی بنفش نارنجی

پالت شماره دو:

این پالت که یادآور رنگ های مراکش است؛ به بیننده حس صمیمیت و انرژی انتقال خواهد داد و مناسب روزهای گرم بهار و تابستان است.

این مطلب را از دست ندهید  امسال چه سریال‌ هایی ببینیم

پالت ست کردن رنگ های نارنجی زرد آبی سرمه ای

پالت شماره سه:

ترکیب رنگ های زرد، خردلی و سایه های متفاوت از رنگ آبی ترکیب خیره کننده ای از قدرت و انرژی را تشکیل داده و مناسب هرچهار فصل است.

پالت ست کردن رنگ های زرد آبی و طوسی و سفید

پالت شماره چهار:

با توجه کردن به درون میوه انجیر متوجه رنگ های نارنجی و گلبهی خواهیم شد، که به خوبی با رنگ بیرون انجیر یعنی بنفش، همخوانی دارند و ترکیبی سرد برای روزهای سرد سال تشکیل داده اند. هنگام استفاده از این پالت درون استایل خود، از استفاده از رنگ مشکی خود داری کنید و در صورت نیاز به رنگ های خنثی اول از طوسی کم رنگ و بعد از سفید استفاده کنید. کفش رنگ nude انتخابی مناسب با این پالت است.

پالت ست کردن رنگ های صورتی بنفش زرد

پالت شماره پنج:

در این پالت شاهد رعایت تعادل زیبایی بین رنگ سرد -آبی- و گرم -سبز- هستیم که همین باعث میشود دستمان در استفاده از این پالت رنگ در هم فصل های گرم و هم فصول سرد باز باشد. در صورت استفاده از این پالت کیف و کفش خود را از تُن های طوسی انتخاب کرده و در صورت علاقه به استفاده از اکسسوری هایی مانند دستبند و گوشواره، از رنگ زرد استفاده کنید. آرایش چشم خود را ترجیحا ساده انجام دهید و از ماتیک قرمز یا زرشکی استفاده کنید.

پالت ست کردن رنگ های سبز و زرد و آبی و سرمه ای

پالت شماره شش:

این پالت رنگ با کنار هم قرار دادن دو رنگ گلبهی و سبز به ما احساس آرامش را منتقل میکند. این رنگ برای فصول سرد و گرم مناسب بوده و با پوست های روشن هماهنگی بیشتری خواهد داشت.

پالت ست کردن رنگ قرمز طوسی صورتی سیز

پالت رنگ شماره هفت:

این پالت نسبت به بقیه پالت ها رسمی تر به نظر می آید و دلیل آن نیز استفاده از رنگ آجری و قهوه ایست. در صورتی که ترجیح میدهید از رنگی تیره نیز استفاده کنید؛ برای رعایت تعادل، به جای استفاده از رنگ مشکی، میتوانید از رنگ هایی مانند سرمه ای یا قهوه ای سوخته استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید  6 جفت کفش ضروری که هر خانم نیاز دارد

پالت رنگ ست کردن قهوه ای و سرمه ای و مشکی و طوسی

پالت شماره هشت:

در این پالت، ترکیب های محبوب و سنتی هندوستان (ترکیب رنگ های صورتی، گلبهی و نارنجی) را ملاحظه میکنیم. این ترکیب مناسب روزهای گرم سال بوده و هنگام استفاده از آن بهتر است درون خانواده رنگ های گرم بمانیم و همچنین با استفاده از رنگ غالبی مانند سیاه تعادل چسم نواز این ترکیب را از بین نبریم.

پالت ست کردن رنگ هلویی

معرفی ویژگی های اصلی رنگ ها به صورت مختصر:

  • نارنجی:

نارنجی ؛ رنگ خوش بینی و سرزندگی، این رنگ، رنگ پشتیبانی و تشویق بوده و نشانه خوشحالی و شوق میباشد.

  • زرد:

زرد؛ نشانه فعالیت و نشاط، این رنگ به ما احساس اعتماد به نفس و خوش بینی را انتقال میدهد.

  • سبز:

سبز؛ رنگ تسکین بخش،صلح،ترقی و ترفیع است.

  • آبی:

این  رنگ انتقال دهنده حس هایی از قبیل قابل اطمینان بودن، وفاداری، صمیمیت و قدرت بوده و آرامش دهنده نیز هست.

  • بنفش:

رنگ خلاقیت و اعتماد به نفس که به “رنگ سلطنتی” شناخته شده است.

  • صورتی:

رنگ صورتی رنگ مهر و علاقه، خون گرمی، حساسیت و صمیمیت است.

  • قرمز:

قرمز رنگ شور و علاقه است، این رنگ که بیشترین توجه را به خود جلب میکند نشان دهنده احساسات قوی ای مانند عشق یا حتی عصبانیت است؛ این رنگ بیشتر برای نشان دادن خطر، قدرت، توانایی و جسارت به کار میرود.

 

 

4/5 ( 2 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه در “ست کردن رنگ ها با الهام از طبیعت

فوق العاده 😍😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب