Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ریکاردو تیشی ، طراحی ایتالیایی در فرانسه

4.21/5 (89)

بیوگرافی

ریکاردو تیشی متولد سال 1974 از خانواده ای با 9 فرزند (8 دختر و فقط 1پسر) و از روستایی کوچک در جنوب ایتالیا است. او زمانی که کودک بوده است پدرش را از دست میدهد. ریکاردو تحصیلات خود را در ایتالیا در زمینه مد و تا سن 17 سالگی ادامه داد و سپس به لندن رفت و در سال 1999 از سنترال سنت مارتینز فارغ التحصیل شد.
او مدت کوتاهی در هند زندگی کرد و در همان زمان هم روی کلکسیون خودش کار کرد. در سال 2005  زمانی که از کلکسیونش رونمایی کرد بازتاب ها به قدری خوب بود که مدتی بعد به عنوان مدیر نوآوری لباس های اوت کوتور و آماده پوشیدن زنان برند مطرح ژیوانشی منصوب شد و بالاخره در سال 2008 مدیر بخش آقایان و مدیرهنری این مزون فرانسوی شد. اما در فوریه سال 2017 بعد از چندین سال فعالیت در این برند، از ژیوانشی خارج شد.

ریکاردو پس از جدا شدن از ژیوانشی در خبری پر سروصدا جایگزین کریستوفر بیلی در برند بربری شد. او هم اکنون به عنوان مدیرهنری برند بربری فعالیت می کند و تغییرات زیادی را روند کاری این برند ایجاد کرده است.

ریکاردو تیشی
ریکاردو تیشی

منبع الهام

ریکاردو می گوید که رفتنش به ژیوانشی اتفاق بسیار بزرگی برای او بوده و باورش نمیشده است که پسری از روستایی کوچک در ایتالیا، حالا در پاریس و در قلب کوتور دنیا قرار گرفته باشد.

در سالهای اول ورودش به ژیوانشی، خیلی ها از کلکسیون و طرح هایش مطمئن نبودند و زمان زیادی برد تا کم کم به کارهای جسورانه و مدرن او عادت کنند . ریکاردو میگوید منبع الهامش خانواده اش و اتفاقاتی است که در زمان زندگی اش در ایتالیا با آنها روبه رو بوده است.

این مطلب را از دست ندهید  دیور، قبل و بعد از فوت کریستین دیور !

طبق گفته خودش چون خانواده ی فقیری بودند برای گذراندن زندگی سختی های زیادی متحمل شده و بسیار تلاش میکردند و مادر و خواهرانش در بیرون از خانه افرادی سرسخت و جنگنده بودند، اما زمانی که فارغ از تمام مشکلات به خانه بر میگشتند، روحیه ای بسیار لطیف و آرام داشتند. همین مسائل فاکتورهایی است که او در طرح هایش به کار می‌برد.

بخشی از طرح های ریکاردو تیشی برای ژیوانشی
بخشی از طرح های ریکاردو تیشی برای ژیوانشی

 

کلکسیون بهاره مردان
کلکسیون بهاره مردان

 

ژیوانشی در هفته مد
ژیوانشی در هفته مد

 

ژیوانشی
ژیوانشی
لباس های ژِیوانشی
ژیوانشی

همکاری ریکاردو تیشی با برندهای دیگر

البته که ژیوانشی تنها برندی نیست که ریکاردو تیشی با آنها همکاری کرده است. او با دلچه اند گابانا، ژان پل گوتیه و همچنین با برند نایکی هم همکاری های موفقیت آمیزی داشته است .

کتانی هایی که او برای نایکی طراحی کرده است در بین علاقه مندان دنیای مد بسیار پر طرفدار است. او ارتباط خوبی هم با سلبریتی هایی مانند مدونا (برای تور کنسرت مدونا لباس های زیادی طراحی کرده است) ، کانیه وست ، فرانک اوشن (خواننده) دارد.

ادل در لباسی به طراحی ریکاردو
ادل در لباسی به طراحی ریکاردو
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
از طرح های ریکاردو برای نایکی
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
همکاری نایکی و ریکاردو تیشی
همکاری نایکی و ریکاردو تیشی
همکاری نایکی و ریکاردو
همکاری نایکی و ریکاردو

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ