ریکاردو تیشی ، طراحی ایتالیایی در فرانسه

بیوگرافی

ریکاردو تیشی متولد سال 1974 از خانواده ای با 9 فرزند ( 8 تا دختر) از روستایی کوچک در جنوب ایتالیا است .و زمانی که کودک بوده پدرش را از دست میدهد .او تحصیلات خود را در ایتالیا در زمینه مد و تا سن 17 سالگی ادامه داد .و سپس به لندن میرود و در سال 1999 از سنترال سنت مارتینز  فارغ التحصیل شد .مدت کوتاهی در هند زندگی کرد و در همان زمان هم روی کلکسیون خودش کار کرد . در سال 2005  زمانی که از کلکسیونش رونمایی کرد بازتاب ها به قدری خوب بود که مدتی بعد به عنوان مدیر نوآوری لباس های اوت کوتور و آماده پوشیدن زنان منصوب شد.و بالاخره در سال 2008 مدیر نوآوری این مزون فرانسوی شد . اما در فوریه سال 2017 از ژیوانشی خارج شد .و گفت که قصد دارد روی برند خودش کار کند . اما شایعات می گویند که ممکن است به برند ایتالیایی ورساچه برود .( ریکاردو با داناتلا ورساچه دوستهای خیلی خوب هستند.).

ریکاردو تیشی
ریکاردو تیشی

منبع الهام

خودش می گوید رفتنش به ژیوانشی خیلی اتفاق بزرگی برای او بوده وباورش نمیشد که پسری از روستایی کوچک در ایتالیا حالا در پاریس و در قلب کوتور دنیا قرار گرفته باشد .در سالهای اول ورودش به ژیوانشی ، خیلی ها از کلکسیون و طرح هایش مطمئن نبودند و زمان برد تا کم کم به کارهای جسورانه و مدرن او عادت کنند . خودش میگوید منبع الهامش خانواده اش و اتفاقاتی است که در زمان زندگی اش در ایتالیا با آنها روبه رو بوده است . طبق گفته خودش چون خانواده ی فقیری بودند برای زندگی باید بسیار تلاش میکردند و مادر و خواهرانش در بیرون از خانه افرادی سرسخت و جنگنده بودند ولی زمانی که فارغ از تمام مشکلات به خانه بر میگشتند ، روحیه ای بسیار لطیف و آرام داشتند .و همین مسائل فاکتورهایی است که او در طرح هایش به کار میبرد .

بخشی از طرح های ریکاردو تیشی برای ژیوانشی
بخشی از طرح های ریکاردو تیشی برای ژیوانشی
کلکسیون بهاره مردان
کلکسیون بهاره مردان
ژیوانشی در هفته مد
ژیوانشی در هفته مد
ژیوانشی
ژیوانشی
لباس های ژِیوانشی
ژیوانشی

همکاری ریکاردو تیشی با برندهای دیگر

البته که ژیوانشی تنها برندی نیست که او با آنها همکاری کرده است  . با دلچه اند گابانا ، ژان پاول گالتیه و همچنان با برند نایکی هم همکاری های موفقیت آمیزی داشته است . کتانی هایی که او برای نایکی طراحی کرده است در بین علاقه مندان دنیای مد بسیار پر طرفدار است .ارتباط خوبی هم با سلبریتی ها مانند مدونا ( برای تور کنسرت مدونا لباس های زیادی طراحی کرده است .) ، کانیه وست ، فرانک اوشن (خواننده)و… دارد .

ادل در لباسی به طراحی ریکاردو
ادل در لباسی به طراحی ریکاردو
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
از طرح های ریکاردو برای نایکی
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
از طرح های ریکاردو تیشی برای نایکی
همکاری نایکی و ریکاردو تیشی
همکاری نایکی و ریکاردو تیشی
همکاری نایکی و ریکاردو
همکاری نایکی و ریکاردو
5/5 (2)

به این مطلب امتیاز دهید

0 1 2 3 4 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
error: محتوای محافظت شده