Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ریحانا، سلبریتی همه کاره

4.81/5 (27)

ریحانا ستاره‌ی همیشه مطرح دنیای موسیقی همواره به بهانه‌های مختلف سر و صدای زیادی در دنیای سلبریتی‌ها ایجاد می‌کند. این خواننده، ترانه‌سرا، بازیگر و اخیرا طراح لباس جزو آن دسته از سلبریتی‌هایی است که بارها و به بهانه‌های مختلف راه خود را به سرتیتر خبرها باز کرده است. امروز در مدوپیا در مورد این ستاره‌ی همه‌کاره به بحث می‌پردازیم.

شروع شهرت

شهرت ریحانا با انتشار اولین آلبومش در سال 2005 با نام موسیقی خورشید (music of the sun) آغاز شد و از همان ابتدا توجه مردم عادی و استودیوداران را به خود جلب کرد. این آلبوم و آلبوم بعدی او یعنی دختری مثل من(a girl like me) به سرعت جزو 10 آلبوم برتر بیلبورد امریکا قرار گرفتند. از همان ابتدا اکثر آهنگ‌های او در دنیا به مقام اول چارت‌های موسیقی دست پیدا می‌کردند و ریحانا به سرعت چهره‌ای جهانی و معروف شد. به دنباله‌ی این شهرت، ریحانا به همکاری با برندهای مختلف برای تبلیغات پرداخت و در سالهای بعدی به دنیای سینما هم وارد شد. اخرین فیلم سینمایی ریحانا که در سال 2018 اکران خواهد شد، هشت یار اوشن است.

ریحانا
بخشی از موزیک ویدیوی unfaithful که جزو ماندگارترین آهنگ‌های ریحانا است.

ورود به دنیای مد

از ابتدای شهرت خود، ریحانا با برندهای مختلفی از جمله ارمانی، گوچی، شنل، ریور آیلند، دیور و لوازم آرایش مک همکاری داشته است. او گاه به عنوان چهره‌ی برند و گاه نماینده و سخنگوی اصلی آن‌هادر هفته‌های مد درخشید. اما همکاری اصلی او در زمینه‌ی دنیای مد، به عنوان طراح در برند پوما بوده است. هم‌ اکنون او زیرمحموعه‌ی اختصاصی خود از این برند را طراحی می‌کند. فنتیِ ریحانا (Fenty by Rihanna) از برند پوما نام برند اختصاصی او در نتیجه‌ی همکاری با این برند است. یورن گولدن، مدیرعامل پوما در این رابطه‌ می‌گوید: «همکاری با ریحانا قدم بزرگی برای پوما به حساب می‌آید. چهره‌ی جهانی او، کاریزما و شخصیت ریحانا موجب شده که سفیر ایده‌آلی برای پوما باشد.»

طرح‌های ریحانا به سبب زیرمجموعه‌ی پوما بودن همگی تم اسپرت دارند. اما دو محصول بسیار شاخص از این مجموعه که شخصا خود ریحانا در ترند کردن آن‌ها نقش به‌سزایی داشت، یکی دمپایی‌هایی با تزئینات خزهای رنگی و دیگری جوراب‌های با طرح‌های فانتزی است.

جوراب های پوما از ریحانا

فقط طراحی‌های ریحانا در برند فنتی نبود که توجه‌ها را به خود جلب کرد؛ بلکه شوی کالکشن‌های آن هم مزیدی بر علت گردید. طراحی صحنه‌ی خاص و اجراهای خارج از عرف، مثلا موتورسواری گروهی و اجرای حرکات آکروباتیک آن‌ها در سالن فشن شو، همگی از خلاقیت‌های این برند است.

این مطلب را از دست ندهید  معرفی تیلور سویفت و بررسی استایل این خواننده‌ی مشهور

شوی کالکشن ریحانا

دیگر محصولات برند فنتی را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.
به جز پوشاک اسپرت، فنتی خط تولید محصولات آرایشی دارد که لیست آن را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

استایل آوانگارد ریحانا

کافی‌ست فرش قرمزهایی که در سالهای اخیر ریحانا شرکت کرده را نگاهی بیندازید و با استایل پرزرق و برق او آشنا شوید. اگرچه تمام لباس‌هایی که او برای مراسم رسمی به تن می‌کند همیشه حرف جدیدی برای گفتن دارند، اما در وهله‌ی اول تعجب افراد را بر می‌انگیزد. برای نمونه دو لباسی که در مراسم مت گالای 2015 و 2017 به تن کرده را در زیر می‌بینید.

ریحانا مت گالا
ریحانا در مراسم مت گالای 2015
ریحانا مت گالا
ریحانا در مراسم مت گالای 2017

استایل این ستاره‌ی موسیقی حتی در روزهای عادی و گشت و گذار در شهر هم خاص و توجه برانگیز است. اگرچه تمایل استایل روزمره‌ی او به سمت اسپرت است و در مکان‌های عمومی معمولا با گرمکن‌های ورزشی دیده می‌شود، اما همین لباس‌های ورزشی مورد انتخاب او حالت عادی ندارند و با رویکرد خاص ریحانا در استایلش، شخصی‌سازی شده‌اند. به طور کلی هیچوقت ریحانا با ظاهری کاملا معمولی دیده نمی‌شود.

استایل ریحانا

آغازگر ترندهای جدید

ریحانا به شخصه ترندهای جدیدی را در دنیای مد ایجاد کرد. به اختصار به معرفی این ترندها می‌پردازیم.

  • خزهای رنگی

استفاده از خز در تزئینات لباس به خصوص پالتوها همواره درطی سالها محبوبیت خود را حفظ کرده است. اما به تازگی و در طراحی‌های جدید از خزها به طور افراطی و به عنوان متریال اصلی لباس استفاده می‌شود. ریحانا به شخصه خزهای به رنگ خاص و غیرمتداول را به شدت ترند کرد.

استایل ریحانا

  • لباسهای سایز بزرگ

بعضی لباس‌ها که ریحانا حتی در مراسم رسمی و فرش قرمزها به تن دارد به طور غیرمتداولی برای او گشاد هستند. او با اعتماد به نفس این لباس‌ها را بر تن می‌کند و به همین راحتی سبک خود را همواره خاص نگه‌ می‌دارد.

ریحانا کت اوورسایز

  • جوراب و پاشنه بلند

شاید ناجورترین وصله به کفش‌های پاشنه بلند برای یک خانم جوراب ضخیم و یا نازک کوتاه باشد که انتهای آن از زیر لباس بیرون بزند. هنوز هم از نظر زیبایی شناختی شاید این امر قابل قبول نیاید، اما ریحانا این ترکیب را ترند جهانی کرد و دیگر کسی مثل قدیم آن را در تعارض با خوشپوشی و مد نمی‌داند.

این مطلب را از دست ندهید  اشتباهات رایج آرایشی

استایل ریحانا

  • زیرپیراهنی به جای لباس اصلی

سبک لباس پوشیدن این ستاره آنقدر آزادانه است که از معرفی هیچ ترکیب عجیبی ابا ندارد. او راحتی را با مد ترکیب کرد و در نهایت به پوشیدن زیرپیراهنی به جای لباس اصلی اقدام کرد. اتفاقا این اقدام او هم مورد تقلید بسیاری افراد قرار گرفت.

استایل ریحانا

فعالیت‌های عام‌المنفعه‌ی ریحانا

ریحانا در سال 2017 به خاطر کمک‌های بشر دوستانه‌ به جزیره‌ی محل تولدش، باربادوس؛ و دیگر کارهای خیریه‌ای که طی سالیان مختلف انجام داد، به شایستگی نشان بشردوستانه‌ی دانشگاه هاروارد را از آن خود کرد. او برای دریافت این نشان پیراهن یقه‌باز خاکستری رنگی از برند مونس (monse) بر تن داشت. ریحانا پس از دریافت جایزه‌ی خود یکی از به‌یاد ماندنی‌ترین سخنرانی‌هایش را ایراد کرد و آن‌را با یک شوخی شروع کرد:«خب! من هارواردی شدم! هیچوقت فکر نمی‌کردم تو زندگیم این حرفو بزنم، ولی واقعا حس خوبی داره.»

«من از وقتی بچه بودم و تو تبلیغ‌ تلویزیون می‌دیدم که چجوری یه سکه 25 سنتی می‌تونه زندگی یه بچه رو نجات بده، عاشق کارهای خیریه شدم. بعد به این فکر می‌کردم که چند تا 25 سنتی باید جمع کنم تا بتونم همه بچه‌های افریقایی رو نجات بدم. اما آخرش تصمیم گرفتم که وقتی بزرگ شدم و پولدار، به همه‌ی بچه‌های دنیا کمک ‌کنم، فرقی نداره اهل کجا باشن.»

«تنها کاری که باید انجام بدین، اینه که به بقیه کمک کنین و توقعی هم نداشته باشین. برای من این معنی بشردوستیه. هیچ لازم نیست پولدار یا مشهور یا حتی تحصیل کرده باشین که کمک به بقیه رو آغاز کنید. می‌تونین با همسایه‌تون شروع کنین. هر کاری که از دستتون بر میاد انجام بدین.»

ریحانا جایزه هاروارد

در نهایت باید به این توجه کرد که ریحانا بخش اصلی شهرت خود را مدیون دنیای موسیقی است. شاید اگر این وجهه‌ی شناخته شده و جهانی را نداشت، طرح‌ها و اقدامات او کمتر به چشم می‌آمد. اما به هرحال او توانست به خوبی ثابت کند که هیچ سقفی برای رویاها وجود ندارد، و البته برای هنر!

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ