رنگ صورتی، چالش‌ برانگیزترین رنگ در میان مردان

4.8/5 (121)

یکی از متداول‌ترین پرسش‌هایی که به هنگام انتخاب رنگ لباس در میان مردان مطرح می‌شود، این سؤال است که آیا مردان می‌توانند از رنگ صورتی در پوشاک خود استفاده کنند؟ بدیهی است که پاسخ این سؤال مثبت است و هرکسی به‌راحتی می‌تواند از تمام‌ رنگ‌ها در پوشاک خود استفاده کند؛ اما پرسش اساسی‌تر این است که چرا اکثر مردان از پوشیدن لباس‌های صورتی اجتناب می‌کنند؟ چرا رنگ صورتی به سمبل جنسیت زنان تبدیل‌ شده است و دقیقاً از چه زمانی این شکاف عمیق در بین رنگ‌های موردعلاقه‌ زنان و مردان به وجود آمده است؟

تاریخچه‌ رنگ صورتی و سیر تحول آن

برای پی‌بردن به جایگاه رنگ صورتی در میان مردم و بررسی سیر تحول آن در طول تاریخ به دیالوگی از فیلم گتسبی بزرگ اشاره می‌کنیم که داستان آن برای اولین بار در سال 1925 منتشر شده است. در بخشی از این فیلم شخصیت تام بوکانان، جِی گتسبی را به‌خاطر پوشیدن کت‌وشلوار صورتی به سخره می‌گیرد، اما دلیل این تمسخر متعلق‌بودن رنگ صورتی به زنان نیست! او صورتی را متعلق به طبقه‌ کارگر می‌داند و جِی گتسبی را که فردی تحصیل‌کرده از دانشگاه آکسفورد است، از پوشیدن این رنگ منع می‌کند!

شواهد نشان می‌دهند که در سال‌های 1920، خدمتکاران و کارگران از رنگ صورتی در پوشاک خود استفاده می‌کردند و این رنگ کوچک‌ترین ارتباطی با جنسیت خانم‌ها در آن دوره نداشت و هیچ تصویر زنانه‌ای را در ذهن تداعی نمی‌کرد. پس از چه زمانی صورتی تغییر کاربری داده و القاکننده‌ حس زنانگی در میان مردم شد؟

گتسبی با کت صورتی

تشخیص جنسیت کودکان به کمک رنگ صورتی و آبی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در سال‌های 1927 و کمی پس‌ از آن، از رنگ‌های آبی و صورتی برای آسان‌تر شدن تشخیص جنسیت کودکان در سنین پایین استفاده می‌کردند و بر خلاف تصور شما آبی به‌عنوان رنگ متعلق به دختران و صورتی به‌عنوان رنگی برای شناسایی پسران انتخاب ‌شده بود. دلیل این انتخاب وجود شنلی آبی‌رنگ در تصاویر منتشرشده از مریم مقدس و ارتباط رنگ صورتی به رنگ قرمز که نمادی از قلب مسیح، جنگ، خون و قدرت است، بیان می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی استایل بروکلین بکهام

البته مشکلات اقتصادی در بسیاری از مواقع باعث می‌شد که لباس فرزندان بزرگ‌تر بدون توجه به جنسیت به فرزندان بعدی خانواده برسند و این تقسیم‌بندی رفته‌رفته کمرنگ‌تر شود.

رنگ دختران و پسران

رنگ صورتی در سال‌های 1940

رفته‌رفته افکار و عقاید افراد در مورد رنگ صورتی عوض شد و رفتار و انتخاب افراد نشان می‌داد که آقایان از طرفداران رنگ آبی و خانم‌ها از طرفداران رنگ صورتی هستند. این در صورتی است که مطالعات انجام‌شده در آن دوران اثبات کرد که هم خانم‌ها و هم آقایان آبی را بر صورتی ترجیح می‌دهند و رنگ صورتی را مختص به کودکان و دختران نوجوان می‌دانند.

امروزه روی کار آمدن صنعت مد و راه‌یافتن آن به زندگی روزمره‌ افراد باعث شده است که دیدگاه بسیاری از خانم‌ها و آقایان درخصوص رنگ‌ها تغییر کند و انتخاب‌های آنها در بسیاری از موارد، از حالت تکراری و کلیشه‌ای خارج شود. در ادامه به شرح 5 دلیل موجه برای انتخاب رنگ صورتی توسط مردان خواهیم پرداخت و برخی از باورهای نهادینه‌شده در افکارتان را به چالش خواهیم کشید.

کت شلوار صورتی

شما برای نشان‌دادن جنسیت خود به هیچ رنگی نیاز ندارید

همواره در نظر داشته باشید که شما یک مرد هستید و از تمام ویژگی‌های جنس خود برخوردارید. شما دارای اسکلت بدنی متفاوت، شانه‌های پهن، قفسه سینه‌ کشیده، ریش و یا موهای ضخیم‌تری نسبت به خانم‌ها هستید و همه‌ اینها به‌طور کاملاً بارزی نشان‌دهنده‌ جنسیت شما هستند؛ بنابراین شما نیازی به انتخاب رنگی منحصر به جنسیتتان ندارید و با اعتمادبه‌نفس کامل می‌توانید از رنگ صورتی در پوشاک خود بهره ببرید.

استایل مردانه ی صورتی

رنگ صورتی، از تاریخچه‌ای مردانه برخوردار است

به قدرت و صلابت رنگ قرمز فکر کنید، حال به آن کمی سفید اضافه کنید و بلافاصله به رنگ صورتی برسید. رنگ صورتی که در واقع تداعی‌گر رنگ قرمز است، خون، خون‌ریزی و جنگ را در گذشته القا می‌کرده است و همین مسئله باعث شده است که این رنگ را دارای پیشینه‌ای مردانه و خشن بدانند.

این مطلب را از دست ندهید  مثل بکهام لباس بپوشید!

پیشینه ی مردانه ی صورتی

به کمک رنگ صورتی، متفاوت باشید

شواهد نشان می‌دهند از هر 100 نفری که کت‌وشلوار پوشیده‌اند، 95 درصد آنها بلوزی به رنگ آبی آسمانی، سفید و یا بلوزهای طرح‌دار با رنگ‌های تکراری و کلیشه‌ای را انتخاب کرده‌اند. با انتخاب رنگ صورتی می‌توانید ضمن نشان‌دادن اعتمادبه‌نفس خود به‌عنوان یک مرد، از ظاهری متفاوت برخوردار شوید و تمامی نگاه‌ها را به سمت خود جلب کنید.

استایل صورتی متفاوت

خانم‌ها عاشق رنگ صورتی در مردان هستند

همانطور که می‌دانید، خانم‌ها عاشق مردانی با اعتمادبه‌نفس بالا و استایل منحصربه‌فرد هستند و رنگ صورتی به مردان کمک می‌کند تا هر دوی آنها را به دست آورند. خانم‌ها به هنگام برخورد با مردانی که صورتی پوشیده‌اند، او را تحسین می‌کنند و شخصیت قدرتمند او را می‌ستایند.

صورتی رنگ مورد علاقه ی زنان

رنگ صورتی به‌راحتی با دیگر رنگ‌ها ترکیب می‌شود

از دیگر دلایلی که خرید پوشاک صورتی را الزامی می‌کند، قابلیت ترکیب‌شدن آن با دیگر رنگ‌ها است. افراد به‌راحتی می‌توانند لباس‌های صورتی خود را همراه با دیگر قطعات موجود در کمد لباسشان ترکیب کنند و هر بار به استایلی متفاوت و منحصربه‌فرد دست یابند.

پوشاک صورتی

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب