راهنمای عکس گرفتن؛ چگونه ژست بگیریم؟

4.49/5 (304)

تصور کنید یک عصر پنجشنبه به همراه دوستانتان به کافه مورد علاقه تان سر میزنید تا هم گپی زده باشید و هم استرس هفته گذشته را پشت سر بگذارید. در آخر از یکی از کارکنان کافه میخواهید که از شما و دوستانتان عکسی بگیرد. در نظر داشته باشید شما ساعت ها وقت گذاشته اید تا آراسته و خوش تیپ به نظر برسید اما وقتی به عکسی که ازتان گرفته شده است خیره میشوید هیچ شباهتی با شخصی که چندین ساعت پیش در آینه به آن نگاه کرده اید ندارید.( البته اگه عکاس آقا بوده باشه که… هیچی اصلا نگم بهتره!) به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ در مقاله امروز در مجله مدوپیا قصد داریم به شرح ترفند های کاربردی برای ژست عکاسی بپردازیم. به شما توصیه میکنیم قلم و کاغذ بردارید و این نکات را یادداشت کنید باشد که دیگر قربانی عکس های این چنینی نباشید!

زاویه صورت

به شما توصیه میکنیم که به طور مستقیم به دوربین نگاه نکنید مگر اینکه یک عکاس حرفه ای از شما عکاسی کند. بهتر است ژست صورت خود را کمی بالا و یا کمی پایین تنظیم کنید. این ترفند باعث ایجاد سایه در صورت شما شده و درنهایت صورت شما لاغر تر به نظر خواهد رسید.

 

 بدن خود را بچرخانید

این یک ژست، کمی قدیمی است. زاویه بدن خود را در 45 درجه تنظیم کنید. دست ها را روی پهلوهایتان نزدیک به استخوان لگن قراردهید. یک پای خود را جلوی پای دیگر قرار دهید و وزن خود را روی پای عقب بیندازید. دقت کنید که بازو ها به بدنتان نچسبیده باشند در غیر این صورت پهن تر به نظر می آیند.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای ست کردن پالتو و مانتو مشکی

 پاهای ضربدری

اگر قصد دارید عکس قدی بیندازید پاهای خود را به طور ضربدری جلوی یکدیگر قرار دهید. در این حالت پاهای شما بلندتر به نظر خواهند رسید بعلاوه اینکه این ژست شما را ریلکس تر جلوه میدهد. البته از این ترفند میتوانید هنگام نشستن هم استفاده کنید. قفسه سینه خود را رو به جلو نگه دارید و صاف بنشینید( قوز کردن ممنوع!) و پاهای خود را در ناحیه مچ به صورت ضربدری تنظیم کنید.

زبان فراموش نشود

این یکی از بهترین و البته یکی از عجیب ترین ترفندهاست. ممکن است خنده دار به نظر بیاید اما هنگام عکس گرفتن زبان خود را به سقف دهان خود بچسبانید و سپس سعی کنید لبخند بزنید. این روش زاویه چانه و گردن شما را به بهترین حالت ممکن تنظیم میکند. سلبریتی هایی مانند هایدی کلوم از طرفداران این ترفند هستند.

 

 از گروه پیروی نکنید

برای گرفتن یک عکس گروهی جذاب سعی کنید ژست های مختلفی بگیرید. عکس دسته جمعی سال آخر دبیرستان نیست که همگی به ترتیب قد کنارهم ایستاده اید! از آنجایی که افراد فرم بدنی متفاوتی دارند کسی که بهترین ژست را گرفته باشد نگاه بیننده را به خود جذب خواهد کرد. ریلکس باشید و از افرادی که کنار شما ایستاده اند تقلید نکنید.

 برای دوربین لبخند بزنید

لبخند زدن در عکس ها نیاز به تمرین دارد. لبخند بیش از اندازه صورتتان را عصبی, چشم هایتان را افتاده و گونه هایتان را پف کرده جلوه میدهد.(در یک جمله: شبیه جوکر میشوید!) به شما توصیه میکنیم که صورت خود را ریلکس کنید و دهان خود را کمی باز کنید به طوریکه لب پایینتان دندان های بالایی را لمس کند. اینکه چه مقدار از دندان هایتان را نشان میدهید به خود شما بستگی دارد. اگر نمیخواهید با لب باز لبخند بزنید لبخند زدن با چشم هایتان را تمرین کنید. یک لبخند طبیعی چشم هارا کمی افتاده میکند. پس هنگام تمرین کردن به یاد داشته باشید که چشم هایتان دست لبخند مصنوعی لب هایتان را رو نکنند. حقیقت از لنز دوربین پنهان نمیماند.

این مطلب را از دست ندهید  بیت نیک استایل روشنفکران ضد مد

 

 تئوری نسبیت

این یک قانون ساده است. هرچیز که به دوربین نزدیک تر باشد بزرگتر به نظر میرسد.

 ریلکس کنید

اگر شما در عرصه مدلینگ فعالیت نمیکنید به احتمال زیاد عکس هایی که میگیرید با دوستان و نزدیکانتان است. ممکن است تصور کنید ژست گرفتن برای این عکس ها باعث جذابیت بیشتر شما میشود اما واقعیت این است که اگر ریلکس کنید و به قولی به خودتان اجازه دهید کمی فان داشته باشید شما جذاب تر به نظر خواهید رسید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

2 دیدگاه در “راهنمای عکس گرفتن؛ چگونه ژست بگیریم؟

چشم حتما استفاده میکنم این مقاله ب من خیلی چیزا یاد داد مرسی

خوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب