Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
راهنمای استایل نوجوانان،برای والدین | مجله اینترنتی مدوپیا

راهنمای استایل نوجوانان،برای والدین

5/5 (2)

تفاوت در سلیقه برای انتخاب لباس و نوع پوشش میتواند از عوامل بسیار مهم در ایجاد فاصله بین والدین و فرزندانشان باشد. تاثیری که والدین بر روی انتخابات کودکانشان داشتند، پس از رسیدن آنها به سنی خاص، کاملا از بین می‌رود و تنها کمکی که می‌توانند به فرزندانشان در هنگام خرید بکنند، کمک مالیست! والدین که نقش خود را به عنوان پدر و مادر، تا حدی از طریق تصمیم گرفتن برای کودکانشان نشان می‌دادند،حالا باید با این حقیقت، که شخصیتی مستقل در کودکشان در حال شکل گیریست، کنار بیایند.

در حقیقت والدین با اجازه تصمیم گیری دادن به کودکانشان و سرکوب نکردن علایق و سلایقشان، به آنها در پیدا کردن و شکل گرفتن اعتماد به نفس و شخصیتشان کمک بسیاری می‌کنند. پروسه ای که یک نوجوان هنگام پیدا کردن لباس‌هایی که حس می‌کند می‌توانند به خوبی او را تعریف کنند طی می‌کند، پروسه ای بسیار هیجان انگیز است؛ اما این حقیقت که کودکان و نوجوانان بیشتر روز را یونیفرم به تن میگذرانند، ممکن است تاثیر مستقیمی روی قدرت تخیل آنها برای کشف لباس‌های جدید داشته باشد.

Jo Baldwin Trott ،استایلیست، میگوید : “هنگام همراهی کردن نوجوانان در این مسیر، پیدا کردن تعادل بسیار مشکل است؛ شاید به نظر والدین آنها هنوز هم بچه باشند، اما از نظر خود آنها، زمان آن رسیده است که به عنوان انسان های بالغ شناخته شوند و برای رسیدن به این تایید از طرف دیگران و مخصوصا والدین، لباس هایی را انتخاب می‌کنند که برای سنشان مناسب نیست.” Jennie Miller ، روانشناس، هشدار میدهد :”به آنها نگویید نمی‌توانند جور خاصی لباس بپوشند، بهتر است به جای زیر سوال بردن نوع انتخاب او، از فرزندتان راجع به احساسی که در آن لباس دارد و اینکه چرا آن لباس را انتخاب کرده است بپرسید، تا متوجه منبع حساسیت وی در انتخاب لباس بشوید. نوجوانان به دلیل گریزان بودن از هر رنگ، پارچه و یا پترنی که ممکن است باعث شود حس کنند مانند کودکان لباس پوشیده اند، از آن طرف پشت بام می افتند و به سراغ لباس هایی با رنگ و یا طرح های مناسب بزرگ سالان میروند.” دکتر میلر اضافه میکند :” در این سن نوجوانان دوست دارند مانند “قبیله” خود، که دوستانشان باشند لباس بپوشند، که ایرادی ندارد اما باید به آنها کمک کنیم همزمان، علایق شخصی خودشان را هم پیدا کنند.”

Jo Baldwin Trott میگوید: “میتوانید به فرزندتان در درست کردن یک mood board کمک کنید؛ این مود برد می‌تواند شامل آیکون‌های استایل او-مدل ها و سلبریتی های موردعلاقه اش- در دنیای واقعی و یا شخصیت های فیلم و کارتون‎هایی که دوست دارد باشد. از او بخواهید به این مود برد، سمبل، رنگ ها، پارچه ها و پترن های مورد علاقه اش را اضافه کند. به کمک این برد و رو به رو شدن آنها با چیزی که واقعا دوست دارند و سلیقه شخصیشان است، می‌توانند راحت تر از موجی که درگیرش هستند جدا شوند و سلیقه خود را خارج از گروه دوستیشان بشناسند.”

Baldwin Trott میگوید : “به پسر و دخترهایتان اجازه دهید رنگ های مختلف را بی توجه به جنسیتشان امتحان کنند.از فرزندانتان بپرسید دوست دارند در لباس هایی که میپوشند چگونه احساسی داشته باشند؟ چه فاکتوری برایشان مهم است؟ در چه لباس هایی احساس راحتی میکنند؟ هنگام خرید به امتحان کردن لباس های مختلف آنها را تشویق کنید.”

این مطلب را از دست ندهید  استایل چرم از 1900 تا امروز

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب