Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

در پشت صحنه هفته‌های مد چه میگذرد؟

4.91/5 (211)

همان طور که اطلاع دارید، مهم ترین هفته‌های مد که لقب بیگ فور را دارند شامل “هفته‌‌های مد نیویورک، لندن، میلان و پاریس” میشوند که از ۱۵ شهریور آغاز شده و ۱۱ مهر به اتمام رسیدند. پیشتر در مطلبی به صورت ویژه به تمامی سوالات شما در راستای َهفته‌های مد پاسخ دادیم و همین طور هفته های مد ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را پوشش دادیم. اما در این مطلب به شلوغ ترین قسمت کار برندها در هفته‌های مد می‌پردازیم!

پشت صحنه

مجموعه‌های زرق‌و‌برق‌دار، صحنه‌های باشکوه و جمعیت حاضر و آماده برای دیدن سوپرایز تدارک شده از طرف طراحانِ برند‌ها! ، اما آیا واقعیت و کلیت فشن شو همین است؟ تا به حال به پشت صحنه فکر کرده‌اید؟!

پشت صحنه فشن شو‌ها شامل افراد بسیار زیادی مانند طراحان، استایلیست مجموعه، آرایشگران، عکاسان، مدلها و سایر کارمندان برند و اسپانسرها و… میشود، پس حتما آنچنان شلوغ است که شما تصورش را هم نخواهید کرد!

پشت صحنه یک فشن شو
پشت صحنه یک فشن شو

میکاپ آرتیست‌ها

کافیست بتوانید به پشت صحنه وارد شوید، هر طرف که نگاه کنید آرایشگران را خواهید یافت! بالای ۵۰ نفر آرایشگر و تیمشان می توانند در پشت صحنه مشغول باشند که این ارقام وابسته به برند، تعداد لباس، تعداد مدلها و… متغیر است!

میکاپ آرتیست و پشت صحنه فشن شو
میکاپ آرتیست و پشت صحنه فشن شو

 

تیم آرایشگری می‌تواند در طول هفته مد با چندین برند همکاری کند، مانند تیم ۱۰Pat Mcgrathکه شو برندهایی مثل بالنسیاگا، ایو سن لوران را در طول هفته مد پاریس کار کرده است.

در بسیاری از شوها ، قبل از اجرا موی مدلها را با Smart water می‌شویند.

شست‌وشوی موی مدل در پشت صحنه
شست‌وشوی موی مدل در پشت صحنه

اگر به تصاویر پخش شده در فضای مجازی از پشت صحنه فشن شوها نگاه کنید حتما خواهید دید که از ۱ تا ۴ نفر آرایشگر مو و… بر روی یک مدل کار میکنند و بسته به کاری که از قبل مشخص شده چندین وسیله استفاده میشود.

آماده کردن مدل توسط تیم میکاپ آرتیست
آماده کردن مدل توسط تیم میکاپ آرتیست

مدل‌ها

در برخی موارد مدلها دیر به پشت صحنه میرسند، که دلیل آن هم حضور در فشن شو دیگری در ساعات قبل از شوی بعدی است، در این مورد به سرعت افراد مشغول تمیز کردن و پاک کردن آرایش او می شوند! و اما در ابتدای کار مدلها قبل از شروع شدن فرآیند هرگونه آرایشی از ماسک صورت و پدهای دور چشم که باعث شاداب نشان دادن پوست و از بین بردن پُف زیر چشم می شود استفاده میکنند.

این مطلب را از دست ندهید  وینی هارلو، مدلی که معیار‌های زیبایی را عوض کرد

 

مدل با ماسک روی صورت در حال آماده شدن
مدل با ماسک روی صورت در حال آماده شدن

مدل‌ها تا زمانی که صحنه و سایر افراد به صورت کامل آماده شوند سرگرمی های زیادی را پشت سر میگذارند؛ برخی بازی روبیک و یا شطرنج و… انجام می دهند و یا کتاب می خوانند اما به ندرت مدلها را حین انجام این کارها خواهید دید! آنها برخلاف کارمندان که باید سخت مشغول کار باشند و تلفن همراه خود را فراموش کنند، مدت زمان طولانی مشغول به تلفن همراه خواهند بود و در دنیای مجازی گشت و گذار انجام میدهند و گاهی نیز با سایر مدل‌ها و یا آرایشگران و… تصاویری ثبت میکنند و به اشتراک میگذارند.

سلفی گرفتن مدل ها

احتمالا در تصاویر و یا ویدیوها مدلهای مطرح را دیده‌اید که به گوشی مشغول باشند و ۵ نفر هر طرف آنها مشغول به کاری باشند، در واقع این مدل‌های سرشناس کار خاصی در تلفن همراه خود انجام نمیدهند و فقط برای جلوگیری از صحبت کردن با تیمی که بر روی آنها کار میکند و مشغول شدن عکاسان و سایر افراد این گونه وانمود میکنند!

در پشت صحنه برای افراد مواد غذایی زیادی مانند سالاد ، اسنک ها و… موجود است که مدلها بیشتر به سمت مواد غذایی میروند که با خوردن آن آرایششان به هم نریزد و در بیشتر موارد از نوشابه‌های رژیمی و انرژی زا استفاده میکنند.

 

مدل در حال مصرف نوشابه کوکاکولا
مدل در حال مصرف نوشابه کوکاکولا

بسیاری از برندها قبل از شروع شو بر تن مدلها لباس‌های یک دست و یک رنگ مانند سفید و یا صورتی ویکتوریا سکرت میکنند.

مدل‌ها در لباس مشخص پشت صحنه
مدل‌ها در لباس مشخص پشت صحنه

در روزهای قبل از فشن شو ، تمامی لباس‌ها در تن مدلها به همراه کفش و اکسسوری‌ها، عکس برداری و مشخص می شوند و داخل کاور قرار میگیرند. درون کاور ها ، تصویر مدل و شماره و نام او یادداشت شده است. با این وجود پشت صحنه باز هم جایی است که آخرین رتوش ها و اصلاحات در آن انجام میگیرد با وجود این که از قبل تمامی تدارکات و برنامه‌ها چیده شده اما در آخرین لحظات هم همه موارد توسط طراح، استایلیست مجموعه و… چک میشود.

 

شناسنامه هر مدل به همراه تمامی اکسسوری‌ها و لباس‌ها
شناسنامه هر مدل به همراه تمامی اکسسوری‌ها و لباس‌ها

 

شناسنامه هر مدل به همراه تمامی اکسسوری‌ها و لباس‌ها
شناسنامه هر مدل به همراه تمامی اکسسوری‌ها و لباس‌ها

 

روشنایی در پشت صحنه بسیار زیاد است به همین خاطر هرگونه مشکلی به وضوح دیده می‌شود و آماده اصلاح می‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای استایل فرانسوی برای تابستان

احتمالا شنیده‌اید که برندی در فشن شوی خود ۲۴ مدل و ۵۱ لوک دارد و فکر کنید که چطور تعداد لوک‌ها بیشتر است؟! روزها قبل زمانی که طراح در حال انتخاب مدل‌ها می باشد وابسته به خوب بودن اندام و … مدل می تواند توسط طراح و استایلیست پوشیدن ۱ الی ۳ تا لباس را هم به عهده بگیرد!

زمانی که در حال نزدیک شدن به شو هستیم هر طرف را که نگاه کنید مدلهای برهنه و در حال آماده شدن را خواهید دید تا به انتهای شو که دلیل آن هم تعویض ۱۵ ثانیه‌ای و سرعتی لباس‌های لوک قبلی با لوک بعدی می‌باشد، لازم به ذکر است که مدل ها به تنهایی لباس و یا اکسسوری‌ها را به تن نمیکنند و در تمامی مراحل افرادی کمک خواهند کرد.

همیاری افراد برای آماده شدن مدل
همیاری افراد برای آماده شدن مدل

تا اینجا حتما فهمیده‌اید که سرعت کار چقدر بالاست! در هر گروه افرادی حضور دارند تحت عنوان دونده این افراد دارای تلفن همراه و… هستند تا با سایر گروه‌ها هماهنگی‌های لازمه را انجام بدهند و از هرگونه اتفاق غیر منتظره‌ای آگاه شوند و به سرعت کار را پیش ببرند.

عکاسان

عکاسان نیز مانند میکاپ آرتیست‌ها همه جا هستند و در حال حرکت میان مدلها و سایر افراد می‌باشند! حتما دیده‌اید که از پشت صحنه فشن شو‌ بسیاری تصاویر در دنیای مجازی پخش میشود، این عکس‌ها نزدیک به ۸۰٪ آنها توسط عکاسان عکس برداری شده است و بقیه توسط مدلها و افراد حاضر ثبت می‌شوند. تعداد تصاویر به قدری زیاد می‌باشد که امکان درست کردن استاپ موشن به وجود می آورند!

جی جی حدید در پشت صحنه
جی جی حدید در پشت صحنه
مدل در حال آماده شدن توسط افراد
مدل در حال آماده شدن توسط افراد

اما دلیل حضور عکاسان طراحان می‌باشند. آنها بر این باورند که طرفداران برندها دوست دارند به صورت واضح بدانند که واقعا چه چیزی در پشت صحنه رخ میدهد و مدلهای محبوب آنها در پشت صحنه چگونه ظاهر میشوند و چه میکنند و چطور مجموعه ارائه میشود!

مدلها در پشت صحنه
مدلها در پشت صحنه

و اما در انتها پس از تمامی این تلاش‌ها و… مدل‌ها به ترتیب منتظر موزیک و نور صحنه برای شروع کار خواهند شد.

0/5 ( 0 نظر )

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب