Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

دافنی سلف مسن ترین سوپرمدل دنیا

4.96/5 (25)

هرساله سوپرمدل های جدیدی قدم به عرصه مد میگذارند و دنیای مد شاهد شکوفایی آنهاست. اما ادامه دادن این حرفه به چیزی بیشتر از شجاعت ، پشتکار و پافشاری نیاز دارد. در چند ماه اخیرشاهد قدم گذاشتن دوباره سوپرمدل هایی مانند نیومی کمپل، کیت ماس ، سیندی کرافورد و … به روی صحنه فشن شوهای برند های معروف مانند ورساچه و لویی ویتان بودیم. بدون شک این سوپرمدل ها راه طولانی را برای رسیدن به جایگاهی که امروز درآن قرار دارند طی کرده اند اما هیچ یک از آنها مسیر زندگی دافنی سلف را نداشته است.

کودکی و آغاز فعالیت

دافنی سلف با 89 سال سن مسن ترین سوپرمدل دنیا است. وی در سال 1929 در شمال شهر لندن متولد شد. پدرش معلم و مادرش پیانیست بود. دافنی غیر از رویداد های جنگ جهانی دوم کودکی نسبتا آرامی داشت. او حرفه مدلینگ خود را در سال 1949 یعنی زمانیکه تنها 21 سال داشت آغاز کرد. دافنی در یک مسابقه محلی مدلینگ شرکت کرد و در این مسابقه برنده شد. وی بلافاصله به تیم یک آژانس مدلینگ در لندن پیوست و حرفه  خود را به طور جدی دنبال نمود.در ادامه عکس هایی از جوانی این سوپرمدل را میبینیم.

ازدواج و ترک مدلینگ

دافنی سلف در سال 1954 با جیم اسمیث که در عرصه تئاتر و تلویزیون فعالیت داشت ازدواج کرد. پس از آن حرفه خود را برای مدتی کنار گذاشت و به همراه جیم و سه فرزندش به شهر هرتفوردشایر مهاجرت کرد.

آغاز مجدد فعالیت

جیم سالیان طولانی بیمار بود و دافنی از او پرستاری میکرد. پس از مرگ او در سال 1997 دافنی فعالیت مدلینگ خود را دوباره از سرگرفت و با آژانس معتبر «Models 1» قرار داد بست و با مجله ووگ همکاری نمود. دافنی به تازگی همکاری خود با برند آیکو را آغاز نموده و در کمپین جدید محصولات آرایشی این برند حضور دارد .در ادامه نمونه ای از فوتو شوت جدید دافنی در مجله هارپرز بازار هلند را میبینیم.

این مطلب را از دست ندهید  با کرن وازن، فشن بلاگر و مادر سه فرزند بیشتر آشنا شوید!

دافنی سلف مدل پیر و مسن و همکاری با هارپرز بازار

حقایقی درباره دافنی از زبان خود او

دافنی راز زیبایی خود را موهای بلند، کرم های مراقبت از پوست و بوتاکس نکردن میداند. او معتقد است پاهای کوتاهی دارد و اگر امروز در مسابقه مدلینگ شرکت میکرد هرگز شانس برنده شدن نداشت. شلوار پاچه گشاد آیتم مورد علاقه اوست و هرگز در دامن های کوتاه احساس خوشحالی نکرده است. طبق گفته خودش هنوز لباس های چندین دهه پیش را میپوشد چرا که ترند ها در دنیای مد تکرار میشوند و آیتم های قدیمی پس از چندین سال دوباره جای خود را در کمدهای لباس پیدا میکنند. او میگوید زمانیکه به تصویر خود در آینه نگاه میکند زن مسنی را میبیند و برای همین از آرایش کردن لذت میبرد. او در کودکی دلش میخواست سوارکار شود و از اینکه هرگز به دانشکده هنر نرفت افسوس میخورد. با وجود اینکه دافنی 89 سال سن دارد احساس سلامتی میکند و امیدوار است 100 سالگی اش را جشن بگیرد.

دافنی سلف مدل مسن

دافنی سلف

دافنی سلف تا به امروز در کمپین های مختلفی برای برند هایی مانند دولچه اند گابانا، رلف لورن، مارک جیکوبز و … مدلینگ کرده است و اینطور که به نظر میرسد قصد ندارد به این زودی ها از دنیا مد و زیبایی خداحافظی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ