Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

خودتان گوشواره های منگوله دار درست کنید!

4.67/5 (176)

درست کردن گوشواره منگوله دار آسان تر چیزیست که تصورش را میکنید؛ میتوانید از آنها برای اضافه کردن حسی شرقی به استایلتان استفاده کنید. منگوله ها نه تنها با استایل های کژوال بلکه با استایل های شیک و رسمی تر هم جور در می آیند. برای استفاده های روزانه و دورهمی ها با دوستان از رنگ های شاد تر استفاده کنید و جسورتر باشد و برای مراسم های رسمی تر روی رنگ های خنثی و تیره مانور دهید. در این مقاله از مجله مدوپیا به شما درست کردن گوشواره های منگوله ای را در تنها چهار مرحله آموزش خواهیم داد.

گوشواره های منگوله ای:

وسایل مورد نیاز:

  • قیچی
  • نخ کوبلن (ما حداقل تهیه کردن سه رنگ نخ را پیشنهاد میکنیم)
  • نخ و سوزن
  • دو مهره فلزی
  • دو قلاب گوش واره (نیازی به خریدن این قلاب ها نیست،اگر در خانه یک جفت گوشواره غیرقابل استفاده دارید،قلاب ها را از آنها جدا کرده و برای این گوشواره ها استفاده کنید)

 

وسایل مورد نیاز برا درست کردن گوشواره منگوله ای

 

مرحله اول :

برای درست کردن هر منگوله نیاز به یک دسته نخ کوبلن داریم؛ بسته بندی های این نخ ها استندارد و همه شبیه به هم بوده پس حتی نیازی به باز کردن این دسته و جدا کردن نخ ها از هم نیست. یکی از رنگ ها را انتخاب کرده و آن را تا کنید و با یک تکه نخ کوچک دور آن را محکم (از یک دوست کمک بگیرید، از آنها بخواهید دست هایشان را روی تکه نخ بگذارند تا شما به راحتی گره بزنید) ببندید.

  • 1

 

مرحله دوم :

در این مرحله نخ به شکل ربانی کوچک درآمده است. حلقه های ایجاد شده در دو طرف ربان را با قیچی ببرید. دو طرف را تا بزنید و دوباره آنها را با یک نخ خیلی محکم به هم گره بزنید تا نخ شکل منگوله به خود بگیرد. (نخ های نا هماهنگ و اضافه را ببرید و به ان شکل دهید)

  • 1

 

این مطلب را از دست ندهید  چگونه برس‌های آرایشی خود را تمیز کنیم؟

مرحله سوم :

بقیه منگوله های خود را به همین شکل درست کنید. (در این مقاله از سه رنگ استفاده میکنیم.)

 

مرحله چهارم :

سوزنتان را نخ کنید و انتهای نخ را دو بار گره بزنید؛ نخ را از اولین منگوله خود دو بار بگذرانید. منگوله دیگر را روی منگوله اولی بگذارید و نخ را دو بار از آن بگذارانید ، منگوله سوم هم به همین شکل. بعد از زد کردن سوزن از آخرین منگوله، چندین بار کوک بزنید و مطمئن شوید که منگوله ها از جایشان تکان نمیخورند. قبل از کندن نخ ، اول مهره  بعد قلاب گوشواره خود را اضافه کنید و دوباره چندین کوک بزنید تا مطمئن شوید مهره و قلاب از جایشان تکان نمیخورند و در آخر نخ را با قیچی ببرید.

  • 1

 

و به همین سادگی گوشواره منگوله دار دست سازتان آماده استفاده است! این گوشواره ها بسیار مناسب برای فصل های بهار و تابستان بوده و با توجه به سلیقه شخصی شما قابل تغییر و اصلاح هستند.

*راهنمای انتخاب رنگ منگوله ها : برای بیشتر ما انتخاب رنگ نخ ها  از پروسه درست کردن این گوشواره ها سخت تر است و حتی ممکن است آنقدر طول بکشد که از درست کردن آنها پشیمان شویم؛ به همین دلیل برای آسان تر کردن کار شما مدوپیایی های عزیز در پایان این مقاله به شما چند پالت رنگ پیشنهاد خواهم داد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

3 دیدگاه در “خودتان گوشواره های منگوله دار درست کنید!

سلام من منگوله ها رو با نخ گلدوزی درست کردم که ظریفتر باشه ولی اصلا حالتش خوب نیست 😭😭

ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه تون با ما

با نخ ابریشم درست کنید که خیلی زیبا و شکیل میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ