Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

حقایق شغل مدلینگ

4.71/5 (62)

علیرغم زیبایی ظاهری صنعت مد و  شغل مدلینگ ، که از نگاه فردی خارج از این صنعت دنیایی رنگارنگ به نظر می رسد، در بطن این صنعت حقایق زننده ای در جریان است که حتی مدل ها را مجبور به استعفا از کار می کند.

*توجه* این مطلب با توجه به اطلاعات از صنعت مدلینگ در دنیا و جهان نوشته شده است و لزوما سختی ها و شرایط این شغل در ایران مشابه این وضیعت نیست و سختی های متفاوتی خواهد داشت.
همچنین مطالب استفاده شده در این مطلب کاملا موثق و معتبر است.

مدلینگ

شغل مدلینگ

از محبوب ترین شغل های صنعت مد می توان به شغل مدلینگ اشاره کرد که هم خانم ها و هم آقایان می توانند در این زمینه مشغول به کار شوند. از انواع شغل مدلینگ می توان مدل کاتالوگ ، مدل فشن شو ، مدل لباس کوتور را نام برد.

شغل مدلینگ

اما حقیقت زننده پشت این شغل به ظاهر زیبا چیست؟

استخدام مدلینگ
استخدام مدلینگ

از اولین مرحله: استخدام در آژانس های مدلینگ شروع می کنیم

در اکثر آژانس های مدلینگ، تعدادی متقاضی انتخاب می شوند که از نظر وزن و اندازه کاملا مناسب این شغل نیستند. اما این آژانس ها به متقاضیان روش های خطرناکی پیشنهاد می کنند تا آن ها به استاندارد مدلینگ برسند و بتوانند استخدام شوند. از دیگر اشتباهات این آژانس ها استخدام مدل هایی با سن زیر ۱۶ سال  است که غیر قانونی محسوب میشود.

مرحله دوم : معرفی و کار برای برند ها

آژانس ها و برخی برند های غیر استاندارد برای معرفی مدل ها به برند ها، برای آن ها استاندارد های غیر معمول سایز و وزن تعیین می کنند. این کار مدل ها را مجبور می کند که برای حفظ شغل خود رژیم های غذایی نا سالمی را دنبال کنند که عواقب جبران ناپذیری دارند.

این مطلب را از دست ندهید  معرفی کامل کندال جنر ، جذاب ترین عضو خانواده جنر
ایزابل کارو
ایزابل کارو،مدلی که در سال ۲۰۱۰ به دلیل بیماری آنورکسیا مرد

از جمله رژیم های غذایی شوکه کننده مدل ها

۱-پنبه و آب پرتقال

مدل های روس بعد فشن شویی اقرار کردند که برای حفظ اندامشان، پنبه را در آب پرتقال خیس می کردند و پنبه را می خوردند تا گرسنه نشوند و به وزنشان اضافه نشود.

HCG-۲

در این رژیم غذایی مدل ها هورمون HCG را به خود تزریق می کنند که این هورمون، هورمونی است که بدن خانم ها در زمان بارداری تولید میکند. آن ها بیشتر از ۸۰۰ کالری در روز غذا نمی خورند تا بدن انرژی بیشتری را مصرف کند.

۳-نیکوتین و آب معدنی

برخی از آژانس ها به مدل ها استفاده از نیکوتین و نوشیدن آب را پیشنهاد می دهند که جایگزین مواد غذایی کنند. استفاده از این مواد باعث کاهش اشتها می شود و مصرف زیاد از این ماده اعتیاد آور است و سلامت مدل ها را به خطر می اندازد.

بیماری بی اشتهایی عصبی (Anorexia Nervosa) از رایج ترین بیماری بین مدل ها است که تعداد زیادی مدل حرفه ای به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادن.

رفتار های نامناسب با مدل ها

در هفته مد پاییز -زمستان ۲۰۱۷، برند بالنسیاگا، ۱۵۰ مدل را قبل برنامه در اتاقی تاریک به مدت سه ساعت نگه داشت که در حین فشن شو حال نامساعد مدل ها برای تمام حضار مشخص بود.

متاسفانه این رفتار ها در پشت صحنه فشن شو ها تازگی ندارد و به دلیل اینکه مدلینگ از شغل های آزاد به حساب می آید به راحتی نمی توان از این گونه رفتار ها شکایت قانونی و پیگیری شوند.

این مطلب را از دست ندهید  ترند های کفش زنانه؛ بهار و تابستان 2018
کارا دلوین
کارا دلوین

مدل معروف کارا دلوین که در فشن شو های بسیاری از برند های حرفه ای شرکت کرده است به علت فشار عصبی این شغل در سن ۲۳ سالگی از کار در این صنعت دست کشید و بعد از مدتی دوباره به این حرفه بازگشت.

اکثر مدل ها نیز به دلیل علاقه زیاد به این شغل و محبوبیت ایشان در فضای مجازی کاری برای متوقف کردن این رفتار ها انجام نمی دهند.

اگرچه اکنون برند هایی مانند برند کلویی هستند که مدل های نوجوان و ناسالم را استخدام نمی کنند که بتوانند تاثیری هر چند جزئی بر این صنعت بگذارند.

به این مطلب امتیاز دهید

3 دیدگاه در “حقایق شغل مدلینگ

سایتتون رو خیلی دوست دارم. مطالب بسیار مفید و کاربردی در این سایت وجود داره. ممنون . امیدوارم ادامه بدین 🌸🌸🌸🌸

ممنون از شما و همراهیتون، تمام سعیمون رو میکنیم با همین کیفیت ادامه بدیم.

خیلی متشکر که همچین مطالب آموزنده ای رو در اختیار ما میگذارید،،واقعا جامعه امروزی به این نوع دانایی نیاز دارند👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ