Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
ترفندهای میکاپ مریلین مونرو به نقل از مجله‌ ماری کلر | مجله اینترنتی مدوپیا

ترفندهای میکاپ مریلین مونرو به نقل از مجله‌ ماری کلر

4.8/5 (10)

مریلین مونرو ، بازیگر زیبا و فریبنده‌ هالیوود است که میکاپ خاص و همیشگی او منبع الهام بسیاری از زنان و میکاپ‌آرتیست‌های مشهور دنیاست، اما پشت این میکاپ به ظاهر ساده چه بود که جذابیت مریلین را چند برابر می‌کرد؟ در این مطلب حقه‌ها و ترفندهای خاص میکاپ‌آرتیست مریلین را برخواهیم شمرد.

میکاپ‌آرتیست همیشگی

“وایتی اسنایدر” میکاپ‌آرتیست همیشگی مریلین بود. او از اولین تست گریم مریلین تا روز خاکسپاری‌اش میکاپ مریلین را انجام داد. البته میکاپ روز خاکسپاری به وصیت خود مریلین انجام شد. رابطه‌ مریلین با میکاپ‌آرتیستش بسیار صمیمانه بود و بخش‌هایی از میکاپش نیز طبق خواسته‌ خود مریلین طراحی شده بود. استایدر علاوه بر مریلین، بارها میکاپ کاترین هپبورن را انجام داده بود.

میکاپ مریلین مونرو

چشم‌های کشیده‌تر با ترفند اختصاصی

اسنایدر با چهار رنگ خط چشم، چشم مریلین را طراحی می‌کرد؛ مشکی، قهوه‌ای، قرمز و سفید. او برای کشیده‌تر نشان‌دادن چشم‌ها علاوه بر پلک بالا، برای پلک پایین هم با رنگ قهوه‌ای خط چشم می‌کشید و انتهای آن را نیز تا خارج از مرز رویش مژه‌ها امتداد می‌داد. او با رنگ سفید، در ناحیه‌ بین انتهای خط چشم پلک بالا و پایین یک مثلث ایجاد می‌کرد که این کار باعث درشت‌تر دیده‌شدن چشم‌های مریلین می‌شد. او در نهایت کمی از رنگ قرمز در گوشه‌ داخلی چشم‌های مریلین استفاده می‌کرد تا جذابیت چشم‌های او را بیشتر کند.

میکاپ مریلین مونرو

پلک‌های خیس و براق با روغن نارگیل

مریلین به سایه‌ سفید بسیار علاقه داشت. این علاقه‌ او ناشی از علاقه‌اش به Greta Garbo بود و در اکثر مهمانی‎‌های خاص نیز با سایه‌ کات کریس سفید حاضر می‌شد. کنتراست خط چشم مشکی و سایه‌ سفید، چشم‌ها را مرکز توجه قرار می‌دهد و اسنایدر برای افزودن جلوه‌ چشم‌ها از چند قطره روغن نارگیل برای پلک بالا استفاده می‌کرد تا جلوه‌ای خیس و براق به آن ببخشد.

آرایش مریلین مونرو , میکاپ مریلین مونرو

وازلین به‌عنوان پرایمر و هایلایتر در میکاپ مریلین مونرو

قبل از زدن کرم‌پودر، اسنایدر از وازلین برای مرطوب‌کردن و یکدست‌کردن پوست استفاده می‌کرد. (اگر پوست چربی دارید بهتر است سراغ این کار نروید.) این کار در زمانی که چیزی به اسم پرایمر وجود نداشت، یک نوآوری محسوب می‌شد. اسنایدر و مریلین روی این موضوع که میکاپ براق زیباتر است، اتفاق‌نظر داشتند. به همین دلیل اسنایدر از همان وازلین به‌عنوان هایلایتر هم استفاده می‌کرد و روی استخوان گونه‌ مریلین کمی وازلین می‌زد تا براق‌تر به نظر برسد.

آرایش مریلین مونرو , میکاپ مریلین مونرو

کانتور لب‌ها به روش اسنایدر

اسنایدر از چند رنگ رژلب برای این کار استفاده می‌کرد. او اطراف لب‌ها را تیره انتخاب می‌کرد و هرچه به مرکز لب‌ها می‌رسید، رنگ روشن‌تر را به کار‌ می‌برد. به‌کارگیری این روش باعث می‌شود که لب‌ها پرتر به نظر بیایند. مشابه این تکنیک در ساختن برخی رژلب‌ها (رژلب آمبره) هم به کار گرفته شده است.

آرایش مریلین مونرو , میکاپ مریلین مونرو

به‌کارگیری مژه مصنوعی با روشی متفاوت

مریلین دوست داشت که مژه‌های پر و در عین حال طبیعی‌تری داشته باشد. اسنایدر هم برای تحقق خواسته‌ مریلین، مژه‌های مصنوعی را با قیچی کوتاه می‌کرد و برای انتهای چشم‌ها از مژه‌های پرتر و بلندتر استفاده می‌کرد تا چشم‌ها کشیده‌تر به نظر بیایند. البته که امروزه این روش توسط بسیاری از میکاپ‌آرتیست‌ها استفاده می‌شود، اما در آن زمان نوآوری خاصی محسوب می‌شد.

آرایش میکاپ مریلین مونرو

کانتور بینی با رژگونه

با وجود این که مریلین بینی‌اش را جراحی زیبایی کرده بود، (او هرگز این جراحی را تایید نکرد) اما میکاپ‌آرتیست او همیشه بینی مریلین را با رژگونه‌اش کانتور می‌کرد تا باریک‌تر به نظر برسد. او این کار را با همان رژگونه‌ هلویی که روی گونه‌های مریلین می‌زد، انجام می‌داد. گفته می‌شود مونرو علاوه بر بینی، به پیشنهاد دکتر مایکل گاردین که جراح زیبایی هالیوود است و معتقد بود پیشانی او فرم استاندارد ندارد، پیشانی خود را هم جراحی کرده بود.

آرایش  میکاپ مریلین مونرو

لبخند زیبا؛ مهم‌ترین عامل تاثیر گذار میکاپ مریلین مونرو

با این که مریلین یکی از بهترین میکاپ‌آرتیست‌های آن زمان را داشت و خودش هم زیبا بود، اما نمی‌توان از نقش لبخند زیبای او غافل شد. علی‌رغم این که مریلین زندگی سختی داشت و به گفته‌ پزشکان از اختلال دوقطبی رنج می‌برد، اما همواره در عکس‌هایش لبخند می‌زد و شاد به نظر می‌رسید و پیوسته طرفداران خود را به لبخند زدن و شاد بودن تشویق می‌کرد. او در یکی از مشهورترین جملاتش می‌گوید: “به لبخند زدن ادامه دهید، زیرا زندگی زیباست و دلایل بسیار زیبایی برای لبخند زدن وجود دارد.”

آرایش میکاپ مریلین مونرو

به خواندن پرونده های میکاپ علاقه دارید ؟ پیشنهاد میکنیم مطلب “پرونده میکاپ کایلی جنر“را از دست ندهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب