بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مد و فشن در دنیا

4.79/5 (385)

وقتی بحث تحصیل در رشته‌ی مد پیش می‌آید، اولین سوالی که به ذهن می‌رسد این است: در این رشته قرار است به طور آکادمیک چه چیزی بیاموزیم؟

جواب این سوال به همین راحتی نیست، چون رشته‌ی مد شاخه‌های متفاوتی دارد که حتما در مورد آن به بحث خواهیم پرداخت. اما اگر به صورت کلی بخواهیم به پاسخ این سوال بپردازیم باید بگوییم با تحصیل آکادمیک این رشته به تفصیل در مورد ابعاد مختلف آن از قبیل مهارت‌های فنی، درک خود صنعت مد، توسعه‌ی تاریخی آن، ترندها و مسائل روز این صنعت همچون تولید و توزیع آموزش خواهید دید.

در همین راستا، لیست بهترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در این رشته را به تفکیک شهر برای شما آماده کرده‌ایم.

*توجه: با توجه به متغیر بودن میزان شهریه با توجه به مرور زمان ، در صورت علاقه به تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها ، شهریه‌ی به روز را، از سایت دانشگاه مشاهده نمایید*

بهترین مدرسه‌های مد در نیویورک

تحصیل مد در نیویورک

پرجمعیت‌ترین شهر امریکا، یعنی نیویورک، هنوز هم شهریست که بقیه‎ی دنیا از آن الهام می‌گیرد. قطب پرورش الهه‌های هنر دنیا، از نقاشان و موسیقی‌دانان گرفته تا تئاتر و البته مد. شهری که در آن ملغمه‌ای از نسل‌های مختلف با فرهنگ‌های متفاوت در کنار هم قرار گرفتند و این باب را برای بروز استعدادهای هنرمندان می‌گشاید.

در نیویورک، مد بخش مهمی از زندگی شهریست  و بسیاری از بزرگترین اسامی در دنیای مطبوعات مد نیز از این شهر برخاسته‌اند: ووگ، ال، هارپرز بازار و ماری کلیر.

معروف‌ترین مدرسه‌های مد در نیویورک به ترتیب ذکر شده‌اند.

مدرسه‌ی مد پارسونز

مدرسه مد پارسونز

برای تحصیل در پارسونز می‌توانید این رشته‌ها را انتخاب کنید: طراحی مد، مطالعات مد و بازاریابی مد. در این دانشگاه افراد سرشناسی همچون تام فورد، دانا کارن، مارک جیکوبز، الکساندر ونگ و جیسون وو تحصیل کرده‌اند. تحصیل در این دانشگاه سالی 48.600 دلار است و علاوه بر این ماهیانه هزینه‌ای معادل 198 دلار برای خدمات دانشجویی باید پرداخت کنید.

در عین حال که این دانشگاه فارغ‌التحصیلان سرشناسی دارد، رابطه‌ی خوبی هم با آنان بعد از تحصیل حفظ می‌کند. این باعث شده تا مدرسه‌ی مد پارسونز با همکاری دانا کارن و پرونزا شولردو مجالس نقد و ورکشاپ‌هایی برگذار کند. این مسئله که اکثریت دانشجویان این مدرسه در صنعت مد مشغول به کار هستند، مصداق موفقیت این مدرسه در تربیت دانشجویانی مجرب و موفق است.

موسسه مد تکنولوژی نیویورک (FIT)

موسسه مد تکنولوژی نیویورک

این دانشگاه به MIT صنعت مد معروف است. موسسه‌ی مد تکنوروژی رشته‌های طراحی مد، کسب و کار، بازاریابی، تصویرسازی و استایلینگ را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در سال 1944 افتتاح شد و از آن زمان 9200 دانشجو از جمله کارولینا هررا، کلوین کلاین و مایکل کورس را در لیست فارغ‌التحصیلان خود دارد.

دانشجویان نیویورکی برای تحصیل در این رشته هر ترم 3335 دلار و دانشجویان غیر نیویورکی 10096 دلار باید پرداخت کنند.

بهترین دانشگاه‌های لندن

تحصیل مد در بریتانیا انگلیس

در عین حال که لندن بین 5 شهر برتر دنیا برای دانشجویان قرار دارد، بهترین تحصیلات در رشته‌ی مد را نیز ارائه می‌کند. لندن از مد روزترین شهرهای دنیاست. در تاریخ مد، سابقاً این شهر نگاهی به پاریس داشت تا الهامات خود را از آن بگیرد، اما در قرن معاصر، همانطور که تسلط استایل پاریسی به نسب ضعیف‌تر شده، صنعت مد لندن هم بیشتر به عنوان یک دنبال کننده تبدیل به پیشرو شده‌است. در ادامه سه دانشگاه معتر مد لندن را معرفی می‌کنیم.

این مطلب را از دست ندهید  کاورهای مجله ووگ از گذشته تا به امروز

سنت مارتینز مرکزی

سنت مارتینز مرکزی

دانشکده‌ی سنت مارتین مرکزی، بخشی از دانشگاه هنر لندن است که در رشته‌ی مد، پارچه و جواهرات دانشجو می‌پذیرد. بخشی از هزینه‌های این دانشگاه بر عهده‌ی دولت است. دانشجویان مستعد در زمینه‌های مد می‌توانند از تمام دنیا برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنند و کلاس‌های درسی آن هم با اساتید بین‌المللی برگزار می‌شود. این می‌تواند امتیازی در راستای انعطاف‌پذیرتر کردن ذهن دانشجویان باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه 9250 پوند به طور سالیانه برای دانشجویان انگلیسی و دارای تابعیت اتحادیه اروپا است و برای بقیه‌ی ملیت‌ها این قیمت به 19350 پوند می‌رسد. فارغ‌التحصیلان سرشناس این دانشگاه شامل الکساندر مک کویین، پاول اسمیت، استلا مک‌کارتی و کریستوفر کین می‌باشند.

کالج مد لندن

کالج مد لندن

کالج دیگر دانشگاه هنر لندن، کالج مد لندن بابت تنوع رشته‌ای که برای این هنر ارائه می‌دهد شاخص است. این کالج نه تنها رشته‌های طراحی مد را ارائه می‌دهد، بازاریابی مد، روزنامه نگاری، خرید و تجارت را هم در مد و هم در زیبایی، علوم آرایشی، نقد مد و دوره‌های تخصصی کفش و اکسسوری را ارائه می‌دهد.

چون هر دو کالج مد و سنت مارتینز مرکزی وابسته به دانشگاه هنر لندن هستند، هزینه‌های تحصیلیشان با یکدیگر برابری می‌کند. فارغ‌التحصیلان سرشناس این دانشگاه شامل جیمی چو و روپرت سندرسون می‌باشند.

کالج سلطنتی هنر

کالج سلطنتی هنر

این کالج با ارائه‌ی رشته‌های متنوع مد، تعداد کمی دانشجو می‌پذیرد. با هزینه‌ای بیشتر از دو کالج قبلی، یعنی 30750 پوند، این کالج تجربه‌ای متفاوت به دانشجویان ارائه می‌کند: کارکردن در چندی از معروف‌ترین برندهای دنیا همچون پرادا، لویی ویتان، ژیوانشی و بربری.

فارغ‌التحصیلان معروف این دانشگاه شامل فیلیپ تریسی، اوسی کلارک و زاندرا رودس هستند.

بهترین دانشگاه‌های ایتالیا

تحصیل مد در ایتالیا

ایتالیا همواره یکی از مهم‌ترین مراکز تعیین ترندها و مد است. از آنجایی که این کشور با قدرت سیاسی در تاریخ معاصر و همچنین قدرت فرهنگی در دوران رنسانس همواره تسلط زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله هنر جهان داشته است، برای تحصیل مقصد بسیار خوبی است. شهرهایی همچون فلورانس، رم، ناپل، جنوا و ونیز همگی از مراکز مد شناخته می‌شوند اما میلان، با خانه‌های مد مینیمالیست از 1980 تبدیل به پایتخت مد کشور شده است و با نیویورک، لندن و پاریس در سطح جهانی رقابت تنگاتنگی دارد.

مدرسه‌ی مارانگونی

مدرسه‌ی مد مارانوونی

این موسسه در سه پردیس دانشگاهی تقسیم شده است. شعبه‌ی اصلی آن در میلان است و دو شعبه‌ی دیگر در لندن و پاریس قرار دارند. این موسسه با داشتن دو هزار دانشجو در این سه پردیس، رشته‌های طراحی مد، کسب و کار مد، خرید و مدیریت برند و تبلیغات مد را ارائه می‌کند.

با توجه به برنامه‌ای که برای آن درخواست پذیرش می‌کنید، هزینه‌های شما می‌تواند متفاوت باشد. این هزینه‌ها از 16225 یورو (20080 دلار) شروع شده و تا 21320 یورو (26400 دلار) هم می‌تواند برسد. این دانشگاه با فارغ‌التحصیلانی همچون فرانکو موسکینو و دومنیکو دولچه تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را هر ترم پذیرش می‌کند.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

تحصیل مد در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در 1863 تاسیس شد و بزرگترین دانشگاه معماری، طراحی و مهندسی در ایتالیا است که حدود 42000 دانشجو را تربیت کرده است. این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی “طراحی در سیستم مد” را ارئه می‌کند. دانشگاه پلی تکنیک میلان کمترین شهریه را در میان برترین دانشگاه‌های دنیا دارد که هزینه‌های آن از 883 یورو شروع می‌شود و حداکثر به 3886 یورو می‌رسد(1100 تا 4800 دلار). هزینه‌ی بالاتر برای دانشجویان غیراروپایی محاسبه می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید  اصول و راز های ست کردن رنگ ها در لباس

بهترین دانشگاه‌های پاریس

تحصیل مد در پاریس

اینکه پاریس از دیرباز پایتخت مد اروپا بوده، نقشی اساسی در کاراکتر شهر و استایل ساکنان آن ایفا می‌کند. هزینه‌های بالای زندگی در این شهر با قوانین مساعدت‌های مالی فرانسه برای دانشگاه‌های دولتی مبنی بر پایین بودن شهریه‌ها تعدیل شده‌اند. این امر موجب شده پاریس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مقصد دانشجویان باشد.

شاید نیویورک، لندن و میلان شهرهایی باشند که حرف زیادی در مورد مد دارند و امروزه با پاریس از این نظر برابری می‌کنند، اما همچنان این شهر برای بسیاری از دانشجویان و کسانی که مد را دنبال می‌کنند به عنوان پایتخت مد دنیا یاد می‌شود. دو دانشگاه برتر پاریسی در زمینه‌ی مد اینجا معرفی شده‌اند.

مدرسه‌ی انجمن اوت کوتور پاریس

مدرسه‌ی انجمن اوت کوتور پاریس

با داشتن تنها چند صد فارغ‌التحصیل، مدرسه‌ی انجمن اوت کوتور پاریس دوره‌های طراحی فشن و تکنیک‌های آن را برای کلاس‌های کوتور و دوره‌ی لیسانس ارائه می‌دهد.

این مدرسه همچنین رابطه‌ای نزدیک با کمیسیون تعیین کوتور دارد. در همین راستا می‌تواند نقطه‌ای مثبت برای فارغ‌التحصیلان این مدرسه تلقی گردد. در میان فارغ‌التحصیلان مدرسه اوت کوتور، ایو سن لورن، ولنتینو و آندره کورژ قرار دارند. برای پذیرش در این مدرسه حتما باید دوره‌ی طراحی لباس را در دانشگاه دیگری گذرانده باشید. هزینه‌ی تحصیل در مدرسه‌ی انجمن کوتور بطور سالیانه بین 13050 تا 14400 یورو (معادل 16150 تا 17800 دلار) می‌باشد.

اسمُد

تحصیل مد در مدرسه‌ی اسمد

اسمد مدرسه‌ای بین‌المللی برای طراحی و کسب کار است که شعبه‌ی اصلی آن در پاریس قرار دارد. این مدرسه چهار پردیس دانشگاهی دیگر در چهار شهر دیگر فرانسه و در مجموع 21 شعبه در سرتاسر دنیا دارد. اسمد در مجموع سالیانه 700 نفر را در رشته‌ها‌ی طراحی و کسب و کار پذیرش می‌کند که اکنون هزینه‌ی سالیانه‌ی تحصیل سالیانه در این مدرسه 10550 یورو (معادل 13050 دلار) برای کارشناسی و 12900 یورو (معادل 16000 دلار) در مقطع کارشناسی ارشد است.

اسمد نه تنها به خاطر تربیت دانش آموختگانی برجسته همچون نینا گارسیا شهرت دارد، بلکه اولین و قدیمی‌ترین مدرسه‌ی مد در فرانسه است که در سال 1841 تأسیس شد. از اختراعات این مدرسه، متر رولی و مانکن لباس می‌باشد.

آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای آنتورپ، بلژیک

تحصیل مد در آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای آنتورپ

آنتورپ از شهرهای مهم بلژیک اخیرا قدم‌های محکمی برای تبدیل شدن به یکی از مراکز جهانی مد برداشته است. معروف‌ترین مدرسه‌ی مد در این کشور هم آکادمی سلطنتی هنرهای زیبا است که هر سال فقط حدود 100 نفر را در رشته‌های طراحی مد پذیرش می‌کند.

هزینه‌های این دانشگاه به طرز عجیبی پایین است. به طوری که تنها در هر سال شهریه‌ی این دانشگاه 836 یورو (حدود 1030 دلار) برای دانشجویان غیر اروپایی و 245 یورو برای دانشجویان اروپایی است و از این رو ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین مقصد برای تحصیل مد است. برای پذیرش در این دانشگاه تسلط زبان هلندی الزامی است.

به این مطلب امتیاز دهید

70 دیدگاه در “بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مد و فشن در دنیا

میشه لطف کنید و بفرمایید که آیا این دانشگاه ها و کالج هابورس و فاند هم در اختیار دانشجویانش قرار میدن یا خیر؟

معمولا تمام دانشگاه‌ها برای دانشجوهای مستعدشون امکان بورسیه می‌ذارن. علاوه بر این گاهی اوقات بورسیه دولتی هم وجود داره، و غیر اون بنیادهایی هستن که صرفا بورسیه به دانشجوها میدن مثل Erusmus. اما به همین راحتی نیست بورسیه گرفتن و فقط بحث استعداد تحصیلی نیست. معمولا به بقیه‌ی توانایی های فرد هم برای ارائه بورسیه نگاه میکنن.

مثلن چه توانایی های و اینکه تو ایران با طراحی فرش ایا میشه همچین کاری کرد؟

معمولا به توانایی های فرد در زمینه‌ی کار و البته کارهای اجتماعی نگاه می‌کنند که البته باید یک رزومه‌ی دقیق داشته باشید. مثلا از شغل‌هایی که داشتید گرفته تا مقالاتی که نوشتید و حتی سمینارهایی که شرکت کردید یا طراحی‌هایی که کردید و جایی مقام آورده. همه ی اینها میتونه تأثیرگذار باشه ولی باز هم قطعی نیست. در مورد این هم که رشته ی تحصیلی فعلیتون متفاوته، باید بگم داشتن رزومه از کارهای مرتبط با مد و طراحی لباس تأثیر بیشتری داره تا مدرک تحصیلی فعلیتون. فقط ممکنه مجبور بشید قبلش تو همون کشور یا اینجا دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مد و لباس بگذرونید.

سلام، من خیلی علاقه دارم که تحصیلات مد و فشن داشته باشم، الان هم 18 سالمه… میشه اینم بگین که برای رفتن به این کالج ها و موسسه ها چه جوری میشه اقدام کرد؟؟
بعد من خیلی شنیده بودم که تحصیل در دانشگاه های اروپا رایگانه، دانشگاه های دیگه این رشته رو ندارن؟؟ یعنی فقط باید آکادمیک یار بگیری؟

سلام. شما اول باید هدف گذاریتون روی کشور و دانشگاه رو انجام بدین. نحوه ی پذیرش هر دانشگاه و ددلاین هاش متفاوته. باید از طریق سایت اصلی دانشگاه مدنظرتون اقدام کنید.
تو این مطلب فقط معروف ترین دانشگاه هارو نوشتیم. وگرنه خیلی جاها رشته‌های مرتبط با مد رو دارن. در مورد رایگان بودن هم اصلا اینطور نیست. فقط آلمان و اتریشه که در صورت تسلط به زبان آلمانی میتونین تو دانشگاه دولتی بدون هزینه تحصیل کنین. وگرنه همه جا هزینه‌های اتفاقا بالایی دارن.

سلام
ولي من شنيده بودم كه دانشگاه هاي ايتاليا هم اگر زبان ايتاليايي رو بلد باشن رايگان هست؟ نه؟؟؟؟

سلام من 18 سالمه و خیلی دوست دارم تو این زمینه تحصیل کنم، میشه بگین چه جوری میشه براش اقدام کرد؟؟
من خیلی شنیدم که دانشگاه های اروپا رایگان هستن یا شهریه خیلی کمی دارن، دانشگاه هاشون این رشته رو ندارن؟؟ یعنی فقط باید آکادمیک یاد بگیری؟ یا یه سری شون هست که استعدادیابی میکنن، اونا چی جوری ان؟؟
کلا من خیلی منتظر همچین پستی از مدوپیا بودم، اگه میشه خیلی بیشتر درباره اش توصیح بدین… مرسی ❤

سلام. شما اول باید هدف گذاریتون روی کشور و دانشگاه رو انجام بدین. نحوه ی پذیرش هر دانشگاه و ددلاین هاش متفاوته. باید از طریق سایت اصلی دانشگاه مدنظرتون اقدام کنید.
تو این مطلب فقط معروف ترین دانشگاه هارو نوشتیم. وگرنه خیلی جاها رشته‌های مرتبط با مد رو دارن. در مورد رایگان بودن هم اصلا اینطور نیست. فقط آلمان و اتریشه که در صورت تسلط به زبان آلمانی میتونین تو دانشگاه دولتی بدون هزینه تحصیل کنین. وگرنه همه جا هزینه‌های اتفاقا بالایی دارن. اما میتونین برای گرفتن بورسیه اقدام کنین. که تو کامنت های پایین تر راجع بهش توضیح دادم.
در مورد استعداد یابی هم باز سیستم هر دانشگاه با جای دیگه متفاوته.

چجور ميشه اين مطالب رو براى خودمون ذخيره كنيم؟

سلام. این مطلب همیشه تو سایت هست و میتونین مستقیم مطالعه کنید. کافیه عبارت دانشگاه رو تو خود سایت سرچ کنید.

نمیدونم منبع این مطلبتون کجاست ولی مرکز مد و دیزاین ایتالیا شهر میلانه، البته فلورانس و رم هم فهالیت دارند ولی میلان بعنوان پایتخت مد و دیزاین شناخته شده و دانشگاه های مرتبط با مد که خیلی معروفن اینایی نیستند که شما عرض کردید. پلی تکنیک دانشگاهیه که در مهندسی ها رنکینگ بالایی داره و در زمینه مد و فشن دانشگاه های دیگه مطرح هستند.

ما هم دانشگاهای میلان رو گفتیم 🙂
ما اینها رو از چند منبع مختلف چک کردیم. حرفتون کاملا درسته که شاید دانشگاهای دیگه تو زمینه مد خیلی مطرح باشن اما اعتبار خود دانشگاه هم خیلی مهمه و این مطلب با در نظر گرفتن همه ی اینها نوشته شده. مثلا در مورد پلی تکنیک مثل این میمونه که بگیم دانشگاه پلی تکنیک امیرکبیر. حالا فارغ از رشته ی تحصیلی، وقتی اسم دانشگاه میاد اعتبار زیادی هم همراهشه.

London♥

لطفا رشته هاي تحصيلي مربوط به مد رو معرفي و توضيح بدين

حتما در این مورد مطلبی خواهیم نوشت.

سلام…من الان طراحی لباس میخونم اما در دانشگاه غیر انتفاعی میتونم پذیرش بگیرم ایا؟؟

حتما میشه فقط باید رزومه تون رو قوی تر کتید.

سلام من مدرک لیسانس طراحی لباس دارم از علمی کاربردی. آیا مدرک ما معتبر هست برای کشور ها دیگه و برای ارشد میخواهم خارج از کشور بخونم ولی هنوز تصمیم نگرفتم کجا. منظورتون از قوی کردن رزومه چی هست میشه توضیح بدین؟ و اینکه راهنماییم کنین که کشور هند آیا خوب هست واسه تحصیل؟

سلام میشه در مورد چجوری وارد دانشگاها بشیم و چه مدرکی و چه شرط هایی دارند برای ثبت نام توضیح بدین مرسی

در مورد هر دانشگاه و هر کشور این مسئله متفاوته. پیشنهاد ما اینه که اول هدفتون رو به صورت کشور مشخص کنین و بعد دانشگاهو انتخاب کنین و بعد از طریق سایت رسمی دانشگاه این اطلاعات رو به دست بیارین.

خیلی مطلب مفید و خوبی بود! واقعا به این اطلاعات نیاز داشتم

سلام میشه در مورد اینکه چه قید و شرط هایی دارن برای ثبت نام یکم توضیح بدید.؟

سلام. در کامنت‌های قبلی هم توضیح دادیم، هر دانشگاه قوانین و شروط خاص خودش رو داره که همش به طور کامل تو سایت رسمی دانشگاه مدنظرتون موجوده. توصیه ما این هست که اول به صورت کشور هدف‌گذاری کنید و بعد با انتخاب دانشگاه‌های برترش، به سایتشون مراجعه کنید و انتخاب نهایی رو با مقایسه‌ی شرایط، معایب و مزایای اونها انجام بدید.

سلام
لطفا دانشگاه و آکادمی های بیشتری برای رشته طراحی لباس نام ببرید.

سلام میشه راجعبه دانشگاهای ایرانی هم در این زمینه مطلب بگذارید

سلام. ممنون بابت مطلب مفیدتون.
آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای آنتورپ رشته فشن دیزاین رو به صورت کورس کوتاه مدت داره یا دوره ی چهار ساله؟ چون تو سایتش به این اشاره نکرده بود.
رشته ی طراحی سیستم مد دانشگاه پلی تکنیک دقیقا چیه؟ من تا حالا همچین شاخه ای از فشن به گوشم نخورده بود.

طراحی در سیستم مد رشته‌ایه که معادل دقیقی در زبان فارسی نداره. میتونین Design for the fashion system رو سرچ کنید تا در موردش بیشتر مطالعه کنید.

سلام ممنون ازتون
ببخشيد ممنون ميشم اگر راجع به رزومه اي كه بايد اماده كنيم بيشتر توضيح بديد ?

در رزومه معمولا تحصیلات و دستاوردهای آکادمیک مثل مدرک، ریزنمرات، مقالات و… نوشته میشه. علاوه بر این، تجربیات کاری شما هم باید ذکر بشه و کارهای مرتبط با رشته‌ی تحصیلی مدنظرتون بسیار در گرفتن پذیرش تاثیرگذاره.

مطلب خوبي بود،من خيلي تحقيق كردم واسه دانشگاه هاي خوب رشته مد،كاري كه خيلي زمان برد،ولي مطلب شما خلاصه همه سرچاي من بود حتي كاملتر،ممنون??

سلام مطلب بسیار مفیدی بود لطفا در مورد مدارس هم اگر وجود دارد مطلب بگذارید آیامدرسه مرتبط با مد وجود دارد؟

سلام من رشته کارشناسیم طراحی فرش و ارشد هم گرایش فلز داشتم و الان بیشتر به میناکاری و با طرحهای سنتی کار میکنم. میخاستم ببینم چه رشته ای خوبه برای ادامه تحصیل من تو خارج از کشور ک راحت تر بتونم پذیرش و فاند بگیرم.

میتونید بر اساس کشور هدف و دانشگاه هدف رشته تون رو مشخص کنید. مثلا برید توی سایت دانشگاه مورد نظر و لیست رشته ها رو مطالعه کنید.

واو ریلی شت با این هزینه ها تو دانشگاه های خودمونم نمیشه درس خوند چ برسه به هرترم ۲۰۰ میلیون

سلام در مورد تحصیل در کالج مد بونکای ژاپن و شرایطش برای بورسیه کردن اطلاع دارید؟من رتبه ی 22 کنکور هنر شدم و یک سال دانشگاه هنر درس خوندم و انصراف دادم!این شرایط تاثیری در بورسیه گرفتن داره؟ ممنون

میتونید تو قسمت contact سایت دانشگاه مورد نظر بهشون ایمیل بزنید. قطعا بهتون سریع جواب میدن.
در مورد رتبه ی کنکور هم عموما تاثیر مثبت داره برای بورسیه گرفتن. اما بازهم باید شرایط دانشگاه و کشور مقصد رو ببینین.

سلام در مورد تحصیل در کالج مد بونکای ژاپن و شرایطش برای بورسیه کردن اطلاع دارید؟من رتبه ی 22 کنکور هنر شدم و یک سال دانشگاه هنر درس خوندم و انصراف دادم!این شرایط تاثیری در بورسیه گرفتن داره؟ ممنون

با سلام متاسفانه در این زمینه اطلاعی نداریم. باید از طریق خود دانشگاه پیگیری کنید.

سلام من رشته تحصیلیم تاریخ بوده و فوق لیسانس دارم.
اگر بخوتم تو این رشته در خارج تحصیل کنم باید چکار کنم؟!

قطعا راه‌های زیادی وجود داره. فقط باید تو سایت دانشگاه مورد نظرتون برین و ببینین چه مدارکی مورد نیاز هست. چون هر دانشگاه رویه ی کاری مختص به خودش رو داره.

سلام
من رشته تحصیلم تاریخ بوده و فوق لیسانس دارم
به این رسته علاقهمندم
میتونم تو این رشته پذیرش بگیرم؟!

قطعا راه‌های زیادی وجود داره. فقط باید تو سایت دانشگاه مورد نظرتون برین و ببینین چه مدارکی مورد نیاز هست. چون هر دانشگاه رویه ی کاری مختص به خودش رو داره.

سلام من از مجتمع فنی مدرک بین المللی طراحی لباس دارم و دانشگاه هم رفتم واسه کاردانی اما دیگه ادامه ندادم چون اصلا برام مفید نبود. و اینکه میخوام از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم , روی مدرک ایلز هم دارم کار میکنم و تا چند ماه دیگه میگیرمش. به نظرتون چه کار دیگه ای بهتره که انجام بدم که روی پذیرش گرفتنم تاثیر بزاره؟ درمورد تهیه یه پورتفولیو کامل برای طراحی لبتس هم اگه یه توضیحاتی بدین ممنون میشم

معمولا همین مدارکی که گفتین برای گرفتن پذیرش کافی هست. اما یه سری چیزها مثل انجام پروژه‌ای خاص یا داشتن مقالات قوی میتونه شانس شمارو برای گرفتن بورس بیشتر کنه.

سلام خسته نباشيد.
ممنون از اطلاع رساني خوبتون.
من در روسيه ساكن هستم و در دوره ي پادفك مشغول به تحصيل زبان روسي ام. ولي از اونجايي كه روسيه در بخش فشن و مدلينگ زمينه خاصي نداره، علاقه داشتم بورس بگيرم براي ايتاليا يا فرانسه.
به نظرتون آيا اين امكان هست كه فقط با رزومه بدون داشتن مدرك كارشناسي اقدام به بورسيه كنم؟
ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

برای دریافت هر بورسیه از هر تشکیلاتی شما باید اول مدارک مورد نیاز اون رو مطالعه و بعد فراهم کنید. که البته این هم هنوز شرط کافی برای دریافت بورسیه نیست. هر بورسیه ای شرایط خاص خودش رو داره که در سایت هاشون به دقت نوشته شده.

سلام ممنون از مطالب مفيدتون
دختر من رشته دانشگاهيش طراحي مد لباس هست البته سه ترم ديگه داره تا كارشناسيش تمام بشه ميخواستم ببينم اگر الان درخواست فوق ديپلم بده ايا با فوق ديپلم ميتونه برا دانشگاه فرانسه اقدام كنه يا بايد از ديپلم شروع كنه؟

سلام ممنون از اطلاعات مفيدتون من كارشناسي رشته طراحي لباس در دانشكاه نجف اباد ميخونم و يك سال ديگه كارشناسيمو ميگيرم ولي ميخوام از اول يعني برا كارشناسي تو دانشگاههاي دولتي فرانسه اقدام كنم آيا امكانش هست؟

سلام خسته نباشيد
من ١٨ سالمه و ديپلم تجربي دارم
از بچگي عاشقه فعاليت در عرصه مدلينگ بودم و دلم ميخواست كه يه مدل معروف باشم
اما متاسفانه به دليل شرايط ايران در زمينه تحصيل و كار كردن در اين عرصه، نتونستم دنباله علايقم برم
الان قصد خارج شدن از ايران براي ادامه تحصيل دارم و در حال حاضر مشغول خوندن براي گرفتن IELTs هستم
الان تنها مشكلم اينه كه نميدونم كدوم كشور براش مناسب تره و واقعا ناراحتم بابت اين كه نميتونم به نتيجه برسم چون ماهاست دنبالشم اما از هيچجا اطلاعات كافي و درست پيدا نميكنم
خواهم ميكنم به من كمك كنيد تو اين موضوع
و من رو از اين گنگ بودن و حالت پا در هوا در بياريد… تا بتونم سريعتر اقدام كنم
و اينكه من الان زمينه اي ندارم براي تحصيل در اين عرصه چون ديپلم تجربي دارم،اين مشكل ساز نيست؟
و اصلا ميشه تحصيل كرد در عرصه مدلينگ و مدل شد؟ يا حتما بايد سراغ آژانس ها برم؟!
اگه هر در شدني هست چه جوري بايد انجام بدم..؟
ميشه راهنمايي كامل بكنيد لطفا؟!

سلام
باتشکر از مطلب خوبتون خیلی مفید بود???امکانش هست بازم از دانشگاه های مطرح هنر و مدو لباس در دنیا پست بزارید و یکم هم از شرایط پذیرشش بگید!؟ ??

سلام. حتما. اما در مورد شرایط پذیرش باید سایت رسمی خود دانشگاه رو نگاه کنید چون مدام شرایطشون تغییر میکنه حتی گاهی ترم به ترم.

سلام.ميشه يكم در مورد دانشگاه مدآرت پاريس مطلب بزاريد.از احاظ رده بندي دانشگاه هاي فرانسه در رتبه چندم قرار داره؟تازگيا فعاليتشو داره تو ايران گسترش ميده.

حتما بررسی میکنیم و اگه مطلب کاملی در موردش تونستیم تولید کنیم، مقاله میکنیم.

سلام خسته نباشید خانم کی نژار ببخشید من امسال سال اول دبیرستانمه الان رشته تجربی هستم اما خب علاقم به طراحی لباسه میخواستم تغییر رشته بدم الان باید توی هنرستان رشته طراحی دوخت بخونم ؟

سلام. بهترین کار اینه که شما دیپلم تجربیتونو بگیرین و بعد سال آخر (دوازدهم) تغییر رشته بدین. اینجوری بهتر میتونین تو کنکور رتبه بیارین.

سلام من ميخواستم بدونم تحصيل در رشته ي مدوفشن در نروژ خوب است؟بهش در اونجا اهميت داده ميشود؟من خيلي علاقه دارم ولي اطلاعاتي در اين زمينه ندارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام. کشور نروژ از لحاظ طراحی‌های پایدار خیلی پیشرو هست. اما در مورد تحصیل تو این رشته کاملا بستگی به هدف شما و اینکه چه انتظاراتی بعد از فارغ‌التحصیلی دارین. اگر دنبال پیشرفت حرفه ای تو صنعت مد هستین شاید اونقدر نروژ مناسب نباشه ولی اگر میخواین تحصیلات رو ادامه بدین کشور خوبی هست.

مرسی از مطالب خوبتون

سلام خوبید سوال داشتم خدمتتون
من الان رفتم تو ولی دبیرستان ریاضیه و ۱۶ سالمه ولی استاد طراحیم به من گفته کمکم میکنه برم ایتالیا واسه طراحی مد و من سوالم این بود که آیا معدل دبیرستان من که ریاضیم تاثیر داره تو رفتن یعنی به معدلم نگاه میکنن!

سلام من الان سال ۱۲ تجربیم ولی علاقه و استعدادم در طراحی لباس است.و قصد بورسیه برای تحصیل در این رشته در فرانسه رو دارم.چه دانشگاه های بورسیه میکنند؟ و برای بورسیه چه کار باید بکنم ؟ فرستادن نامه ای از اهداف و چند تا از طرح هام میتونه باعث شه بورسیه رو بگیرم؟

سلام،ببخشید با معدل دیپلم پایین هم میشه ثبت نام کرد؟از رشته تجربی.و اینکه ایا امکان بورسیه در چنین شرایطی به علاوه داشتن مدرک ایلتس امکان پذیر می باشد؟

سلام من سال ۱۲ تجربی هستم.ولی میخوام در یکی از این شهر ها ترجیحا لندن توی یک دانشگاه بورس بگیرم.مدرک ایتلسم هم تازه گرفتم با نمره ۷/۵و معدل دیپلمم هم حدود ۱۸/۶۰.از پس هزینه های پذیرش بر نمیام فقط بورسیه میخوام. میخواستم بدونم که اگر کسی بخواد توی ایران مقاله ای در مورد مد بده باید چه کار بکنه و کجا منتشرش کنه اخه ما که مجله مد یا یه همچین چیزی نداریم.همچنین اگر مسابقه ای در مورد مد هست میشه چه طوری باید براش ثبت نام کن.در ًمن میخواستم بدونم دانشگاه های ترکبه هم خوب و معتبر هستند؟لطفا جواب بدید خیلیییییییی برام مهمه.

سلام برای تحصیل در رشته ی فشن در دانشگاه آنتورپ طبق سایت دانشگاه فقط تسلط به زبان هلندی لازمه نه آلمانی؛ممنون میشم اگه توی سایت تصحیحش کنید.

ممنون اصلاح شد.

سلام ممنون بابت مطالبتون
یک سوالی داشتم من طراحی لباس و خیاطی رو تو موسسه خصوصی زیر نظر وزارت ارشاد به اسم اکادمی هنر پارس خوندم و دوست دارم برای مهارت بیشتر و درس و کار تو دانشگاه های خارج از کشور هم اگه بشه اقدام کنم
من به زبان ترکی استانبولی 80 تا 90% تسلط دارم
میشه یک مقدار راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام در مورد دانشگاه های میلان میشه مشخص بکنید آیا همشون از جمله پلی تکنیک میلان این رشته رو در مقطع لیسانس دارن یا نه؟ و اینکه نظرتون در مورد Accademia di belle arti di roma چیه؟ و اینکه میشه لیسانس رو در یک دانشگاه دولتی خوند و به دانشگاه های خوبی که هزینه های بالایی دارن انتقالی گرفت؟ چون من از یه چند نفر شنیده بودم میشه ارشد رو به دانشگاه های گرون قیمت و مشهور انتقالی گرفتن البته با مدرک لیسانس از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا و فرانسه.

سلام من ۱۵ سالمه می خواستم بدونم جایی هست مثل هنرستان ما که بشه قبل دانشگاه درس خواند و امکان داره که بورسیه کنن ؟؟؟

سلام من ۲۰سالمه و میخوام برم فرانسه طراحی مد بخونم دیپلمم تجربیه و دوره های طراحی لباس رو هم دارم اینجا میگذرونم قبلا برای استراسبورگ اپلای کرده بودم و فکر میکردم دانشگاه دولتیش این رشته رو داره ولی گفتن نداره حالا بین انتخاب دانشگاه ها خیلی موندم شما میدونین کدوم دانشگاه های دولتی در فرانسه و در اولویت پاریس این رشته رو داره؟اگه نداره هم کالج های ارزونتر هست برای تحصیل در این رشته؟

ليسانس گرافيك دارم با معدل بالاي 18 فوق ليسانس پژوهش هنر بالاي 18 داراي چندي گواهي نامه بين المللي وداخلي و ثبت چند اثر در مجله گرافيك آيا ميتوان در رشته مد و فشن اقدامي كرد بايد دوباره فوق ليسانس گرفت و آيا دكترا در اين رشته دارد كدام كشورها امكان پذيرش بيشتري دارد سپاسگذارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب