Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
هفته مد رویایی؛بررسی هفته مد لباس عروس پاییز 2020 | مجله اینترنتی مدوپیا

بررسی هفته مد لباس عروس پاییز 2020

5/5 (9)

ماه اکتبر با هفته مد لباس عروس ها آغار شد و همه ما را به دنیای جذاب خود برد. دقیقا مانند یک موزه باشکوه که لباس های کوتور، آوانگارد ، پانک، مینیمال و .. ، آثارهنری آن باشند.  در این مطلب با مدوپیا همراه باشید و از کارگاه گوتیک “ورا ونگ” ، دنیای یخی “ویکتور اند رلف” ، گلزار رویایی “مارکیزا”، عروس‌های زیبای “کرولینا هررا” ، پیراهن‌های تکراری “اسکار دلارنتا” و گلهای وحشی “زهیر مراد” ، دیدن کنید!

کارگاه گوتیک “وِرا ونگ”

به مناسبت سی امین سالگرد فعالیت ورا ونگ در دنیای مد ، او شصتمین کالکشن لباس عروس خود را به نمایش گذاشت. معمولا طراحان در چنین موقعیت‌هایی  سعی میکنند تا با طرح های متاثر از کارهای گذشته برند خود، میراث آن را حفظ کنند اما این موضوع درباره ورا ونگِ خلاق با ایده های جسورانه و آوانگارد  صدق نمی‌کند. از نظر او دنیای عروسان ، به آرامی درحال تغییر کردن است و ورا به دنبال طرحی مدرن و خاص می‌باشد تا با این تغییرات ، بیشترین هماهنگی را داشته باشد. میتوان گفت اینکه او در کالکشن پاییز 2020 خود ، تا این حد از رنگ کلاسیک و همیشگی لباس عروس یعنی سفید ، استفاده کرد ، گواهی بر ذات تجربه گر او می‌باشد ، چرا که ورا ونگ ، برای لباس عروسهای پاستلی و حتی خاکی و تیره خود ، مشهور است.

اما باید بدانید که علت انتخاب او ، موادی مانند ابریشم بود که برای دوخت پیراهن‌ها ، بکار رفت. ورا میگوید : چالشی که در طراحی این کالکشن با آن روبرو بود، این است که او قصد داشت کاری کند ابریشمی که همیشه لطیف و کلاسیک نشان داده می‌شود، اینبار بصورت دامن های کوتاه و پفی، به سبک گوتیک یا پانک بنظر برسد و گلدوزی حروف با فونت گوتیک، تاثیر زیادی روی این موضوع گذاشت. نکته جالب این است که عروس‌ها میتوانند این حروف را به انتخاب خود به اعداد یا کلمات دیگر تغییر دهند.

دنیای کریستالی “ویکتور اند رُلف”

کالکشن پاییز 2020 لباس عروس برند “ویکتور اند رلف” که در دنیای مد به تلفیق فشن و نقاشی مشهور است، دقیقا همان چیزیست که باعث میشود یک عروس که تمام سال برای برگزاری جشن عروسی خود در ساحل برنامه ریزی کرده است ، به این فکر وا داشته شود که یک مراسم با تم صنعتی در دل شهر نیویورک ، یا در یک پیست اسکی درارتفاعات کوه ، برگزار کند. “ویکتور هورستینگ” و “رلف اِسنورن” با الهام از برف و یخ ، پارچه با فرم های کریستالی و پترن های برفی را وارد دنیای لباس عروس ها کرده اند. برای مثال در طراحی یک ژاکت آستین کوتاه فاستونی، بجای طرح راه راه و همیشگی این نوع پارچه، از راه راه های کریستالی پوشیده شده در مهره های سه بعدی قندیل مانند استفاده کردند و این نوع تزئین خلاقانه، نه تنها قابل لمس و برجسته است، بلکه بسیار زیبا و زمستانی می‌باشد. تیم طراحی این برند، تراکم این مهره های قندیلی روی پارچه را “خز کریستالی” می‌نامد.

این مطلب را از دست ندهید  چگونه استایل شخصیمان را پیدا کنیم؟

یک لباس عروس دیگر با دامنی کوتاه که روی آن تزئیناتی از مهره های درهم پیچیده و مروارید های سفید و بزرگ دیده می‌شد دقیقا مثل یک گوله برف واقعی بنظر می‌رسید! البته نمیتوان از پاپیونها و گل‌های رز پارچه‌ای غول پیکر روی لباس‌ها با همراهی پیراهن‌هایی با رگه‌های دهه شصتی مانند “لباس عروس کوتاه یقه اسکی” ، چشم پوشی کرد. درواقع، جذابیت طراحی های ویکتور اند رلف، دقیقا همان تقابل جزئیات خلاقانه و چشمگیر بکار رفته روی پارچه ، با سادگی و فرم مجسمه مانند پیراهن‌ها می‌باشد.

گلزار رویایی “مارکیزا”

بصورت کلی، گل ها از موتیفهای اختصاصی برند مارکیزا میباشند و جورجینا چَپمن به همراه تیم هنری‌اش، اینبار کالکشن خود را با الهام از “ایکِبانا” که هنری ژاپنی در تزئین گل می‌باشد طراحی کرده اند و گلدوزیهای سه بعدی همیشگی را به مراحل پیشرفته تری رسانده اند. یکی از دو هدف اصلی این کالکشن این است که تماشاگران نسبت به تک تک قسمت‌های لباس ، مانند : ساختار داخلی و خارجی ، استحکام و جزئیات کار شده ، توجه و تفکر کنند. چیزی بیشتر از دیدن مروارید های زیبا و اپلیکه ها ، و دومی ، آن است که عروس ها در لباس خود ، احساس راحتی و آزادی زیادی داشته باشند. پس قطعا چنین پیراهنی که فاقد هرگونه تزئینات سنگین و درشت و لایه لایه پارچه های مختلف می‌باشد ، به او اجازه میدهد تا در بهترین روز زندگی خود ، برقصد ، بنوشد و نگران لباس خود نباشد.

عروس‌های زیبای “کرولینا هِرِرا”

وِس گوردون ، مدیر خلاقیت برند کرولینا هررا ، در کالکشن 11 عددی لباس عروس این برند ، طیف کاملی از لباس های مینیمال تا ماکسیمال را به نمایش گذاشت. از خصوصیات بارز این کالکشن میتوان به سیلوئت های شیپوری ، گلدوزی های بسیار ظریف و مهره های بسیار کوچکی که دور تا دوره یقه های v شکل ، دوخته شده بودند ، اشاره کرد. پرکارترین و پرجزئیات ترین لباس عروس ، همان پیراهن یقه قایقی با آستین هایی از جنس تور ابریشمی گلدوزی شده ، می‌باشد. هدف اصلی گوردون در ساخت این کالکشن ، تاکید بر فرم و ظرافت و زیبایی اندام زنانه ،  بوده است و او دراین باره توضیح میدهد : خانم های “هررایی” در مرکز توجه قرار دارند و عروس ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

این مطلب را از دست ندهید  شلوار جین متناسب با فرم بدن خود را پیدا کنید

برای مشاهده کالکشن کرولینا هررا به این لینک مراجعه کنید.

پیراهن های تکراری “اُسکار دِلارنتا”

اگر در ماه سپتامبر، کالکشن “Ready to wear” بهار 2020 اسکار دلارنتا را دیده باشید ، متوجه نقاط اشتراک عمدی آن با کالکشن لباس عروس این برند خواهید شد. مانند پیراهن کوتاه صورتی که همراه یک کت بلیزر به همان رنگ، یا پیراهن کوتاه پفی زعفرانی رنگ که در کت واک حضور داشتند و حالا در کالکشن عروس به رنگ سفید ظاهر شده اند. این موضوع بخاطر کمبود ایده یا تنبلی “فرناندو گارسیا” و “لورا کیم” نبود، بلکه هدف اصلی ، این بود که : یک لباس در موقعیت های متفاوت، قابل استفاده است. بعضی از خانم ها آن را برای یک مهمانی عصر میخرند و بعضی دیگر به عنوان لباس عروسیشان!

بطور کلی طراحی های گارسیا و کیم ، سبک و با الهام از طراحی های گذشته بود. مانند پیراهن چین چینی آبی رنگ که گارسیا با الهام از یک طرح از کالکشن پاییز 2008 ، طراحی کرده بود. با این تفاوت که این لباس جدید، راحتی و آزادی بیشتری به عروس خود می‌دهد.

کالکشن کامل اسکار دلا رنتا را از این لینک مشاهده کنید.

گل های وحشی “زهیر مراد”

زهیر مراد برای این کالشن زیبایی ذاتی طبیعت را با زرق برق یک مراسم عروسی تجملاتی  تلفیق کرده است و حاصل آن، همان پیراهن‌های پر جزئیات گلدوزی شده با تم رنگی گلبهی و بژ روشن با رگه های “راستیک” بود که با مزرعه ای که در آنجا عکاسی شد، هماهنگی بسیاری داشتند. با اینکه شنل های بلند و پرکار ، یک ویژگی زهیر مرادی می‌باشد ، اما او اینبار یک آیتم جدید ارائه کرد : یک پیراهن شنل دار آستین بلند! مدل های دیگر شامل پیراهن های چین چینی با تور‌ ابریشمی و پارچه های پرجزئیات و دامن های پفی بزرگ بودند ، چیزی مانند لباس پرنسس ها !

یک پیراهن چشمگیر پر زرق و برق با یک پاپیون بزرگ اغراق آمیز با تورهای ابریشمی گلدوزی شده به رنگ های پاستلی و پیراهن مدل ماهی که قسمت پایین آن از پر پوشیده شده بود میتواند مناسبترین انتخاب برای مهمانی بعد از مراسم عروسی شما باشند. همچنین گلدوزی بسیار پرکاری که در کل کالکشن دیده میشد، از گل های وحشی الهام گرفته شده بود.

بنظر شما کدام برند کالکشن خلاقانه تری را ارائه داده است ؟

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب