Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ایجاد ده تغییر کوچک برای زندگی سالم تر

4.76/5 (560)

گاهی اوقات تغییرات بزرگ با قدم های کوچک شروع میشوند. ایجاد تغییر در سبک زندگی شما از بهترین راه ها برای ایجاد تغییری بلند مدت و داشتن یک زندگی سالم است. با رعایت این ده نکته در بلند مدت متوجه تاثیرات معجزه آسا در سلامتی خود خواهید شد.

1-به یخچال خود سر و سامان بدهید!

از راحت ترین راه ها برای داشتن تغذیه ای سالم تر نخریدن خوراکی های ناسالم است! خیلی ساده است؛ وقتی برای مثال در خانه تان خوراکی هایی مانند چیپس و پفک نداشته باشید ناخودآگاه خوراکی های دیگری را جایگزین آنها میکنید. شگفت انگیز است که بیشتر اوقات بعد از گذشت چند ماه خوراکی های سالم ترجیح شما میشوند.

برای شروع یخچال خود را از خوراکی های ناسالم و مانده خالی کنید. طبقه ای که هم سطح دیدتان است را با موادی که بدنتان بیشتر به آنها نیاز دارد پر کنید.

یخچالی با مواد سالم

2-پیاده روی های «خیلی» کوتاه را قسمتی از برنامه روزانه خود کنید

دور خانه، محل کار، مدرسه یا دانشگاهتان راه بروید. بعد از چند ماه متوجه تغییر در شکل عضله هایتان خواهید شد. قدم زدن یا هرنوع فعالیتی باعث به جریان افتادن اکسیژن در خون شده و شما را در طول روز پر انرژی تر نگه میدارد و باعث راحت تر خوابیدن در طول شب میشود.

پیاده روی

3-در کیفتان یک کتاب داشته باشید

برای ایجاد عادت کتاب خوانی در خود لازم است کتاب را بین کارهای روزانه خود جا بدهید؛ زمانی که در بانک، مطب دکتر، مترو و… منتظر هستید چند صفحه کتاب بخوانید.

4-نوشیدن یک لیوان پر آب ناشتا

نوشیدن یک لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب متابولیسم را بهبود بخشیده ، بدنتان را هیدراته نگه داشته و سموم موجود در آن را از بین میبرد.

این مطلب را از دست ندهید  5 روش برای خرید پایدار

نوشیدن یک لیوان آب ناشتا

5-داشتن برنامه خواب مشخص

اگر از بی خوابی رنج میبرید هر شب سر ساعت مشخصی به تخت بروید و بی توجه به اینکه چند ساعت خوابیده اید هر روز سر ساعت مشخصی بیدار شوید. کم خوابی تاثیر مستقیم بر خلق و خو و پوست شما دارد.

6-به همراه داشتن میان وعده های سالم و کوچک هنگام ترک خانه

هنگام ترک خانه به مقصد مدرسه یا کار لقمه های کوچک، مغزیجات یا میوه به همراه داشته باشید تا از خرید تنقلات ناسالم بیرون از خانه پیشگیری کنید.

اسنک های سالم

 

7-برای روزتان برنامه ریزی داشته باشید

بدون برنامه ریزی ممکن است در پایان روز به خود بیاییم و ببینیم در اصل هیچ کار مفیدی نکرده ایم. هرشب برای روز بعد یا هرروز صبح لیستی از کارهایی که لازم است یا دوست دارید آنها را انجام بدهید تهیه کنید. با چک کردن این لیست کنترل بیشتری روی زمان خود خواهید داشت.

برنامه ریزی

8-زمانی را به خودتان اختصاص دهید

رسیدگی به امور شخصی باعث افزایش یافتن احساس رضایت میشود. دقایقی را با خود تنها باشید و در صورت تمایل مدیتیشن کنید. مدیتیشن باعث کاهش استرس و دردهای مزمن (دردهایی در نواحی مختلف بدن که بیشتر از دوازده هفته دچار آن هستید) و افزایش سلامت قلب میشود.

9-تا میتوانید آب بنوشید

اکثر مشکل های پوستی، سردرد، خستگی، سرگیجه و دردهای عضلانی علائم کمبود آب هستند. نوشیدن آب به میزان کافی باعث متعادل شدن میزان مایعات درون بدن شده و در کارکرد مغز (حافظه،یادگیری،تمرکز و…) نیز تاثیرات غیر قابل انکاری دارد. بدن یک انسان بالغ روزانه به تقریبا 3 لیتر آب نیاز دارد.

این مطلب را از دست ندهید  9 راهکار ساده برای داشتن زندگی مینیمال‌تر

آب بنوشید

10-صبحانه بخورید

صبحانه، وعده ای که بیشتر کارمندان و دانش آموزان اهمیت آن را نادیده گرفته و روز خود را بدون آن شروع میکنند، بدن که حدود هشت ساعت چیزی نخورده، صبح ها نیاز به سوخت گیری دارد. سعی برای پرانرژی بودن در طول روز بدون صبحانه خوردن شبیه انتظار حرکت از ماشینی بدون بنزین است! باید به خاطر داشته باشیم که این وعده مهم ترین وعده روز میباشد زیرا کربوهیدرات مورد نیاز مغز را به آن میرساند. پس برای یک زندگی سالم نباید آن را فراموش کنیم.

صیحانه

 

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه در “ایجاد ده تغییر کوچک برای زندگی سالم تر

kheili awli bod age emkan dare az in sabka bazam bezarin mamnon🙏🏻❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ