انواع مدل لباس عروس

4.73/5 (22)

برای هر دختری مهم‌ترین شب زندگی‌اش، قطعا شب عروسی‌اش خواهد بود. با کلی رویاپردازی برای تک‌تک جزئیات مراسم، آرزو دارد که همچون پرنسسی در آن شب بدرخشد. لباس عروس یکی از مهم‌ترین ارکان مراسم عروسی است. دقت در انتخاب این لباس با وجود تمام لذتی که دارد، بعضی مواقع تبدبل به یک کار بسیار سخت می‌شود. استرس و نگرانی انتخاب لباس عروس یکی از مسایلی است که همه عروس خانم‌ها آن را تجربه کرده‌اند. در این مقاله سعی داریم با انواع مدل‌های لباس عروس آشنا شویم و بدانیم چگونه بهترین لباس عروس مناسب را انتخاب کنیم.

انواع لباس عروس
انواع لباس عروس

برای لباس عروسمان به چه نکاتی توجه کنیم

در انتخاب لباس عروس نکات مهمی وجود دارد که باید حتما رعایت کنیم و البته این نکات برای هر شخص و سلیقه‌ای متفاوت است.

فصل و مکان مراسم عروسی

یکی از مسائل مهمی که در انتخاب لباس عروس بسیار اهمیت دارد، مکان عروسی است. مثلا اگر شما قصد دارید مراسمتان را در مکانی سر باز برگزار کنید، باید به تمام جوانب آن بیندیشید. اگر عروسی در کنار ساحل است و یا اگر برای فیلم‌برداری به نزدیک دریا می‌روید، باید به قد و بلندی لباستان دقت کنید یا اگر مراسم در مکانی سرپوشیده است، حتما گرم‌بودن هوا را مدنظر قرار دهید.
نکته مهم دیگر، فصلی است که قصد دارید مراسمتان را برگزار کنید. در فصل‌های سرد استفاده از لباس‌های پوشیده و یا بلند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد و در فصل تابستان لباس‌های کوتاه و بالاتنه دکلته.

تناسب مدل لباس و فرم بدن

یکی دیگر از نکات مهمی که در انتخاب لباس باید به آن دقت کنید، تناسب مدل موردعلاقه شما با فرم بدنتان است. برای مثال یک سری مدل‌های لباس عروس برای افرادی که خیلی لاغر هستند و یا اضافه وزن دارند، اصلا مناسب نیستند. پس مهم است که شما لباسی را انتخاب کنید که باعث زیبایی بیشتر شما شود و به بهبود نقاط قوت و ضعف هیکل شما کمک کند.

لباس عروس مناسب با فرم هیکل

انواع لباس عروس

لباس‌های عروس مدل‌های متعددی دارند که برای سلایق مختلف طراحی می‌شوند. لباس عروس با قد متفاوت و مدل‌های گوناگون بالاتنه و… . شما کدام را می‌پسندید؟

انواع لباس عروس

قد لباس

لباس عروس بلند

لباس عروس با قد بلند تا روی زمین، لباس سنتی عروس از قدیم تاکنون بوده است. این مدل لباس عروس همیشه مورداستقبال بیشتر عروس خانم‌ها قرار می‌گیرد و می‌توانید مطمئن باشید که هر زمانی که به عکس‌هایتان نگاه کنید، پشیمان نمی‌شوید. این مدل لباس برای کسانی که می‌خواهند بالاتنه خود را بیشتر موردتوجه قرار دهند، توصیه می‌شود و همچنین برای کسانی که پایین‌تنه سایز بزرگی دارند، این مدل می‌تواند پوشش مناسبی باشد.

انواع لباس عروس

لباس عروس بلند با دنباله

لباس عروس شما می‌تواند دنباله هم داشته باشد. وقتی حرف از لباس عروس دنباله‌دار می‌شود، یاد تمام کارتون‌های والت دیزنی و پرنسس‌های خاندان سلطنتی می‌افتیم. واقعا هم این مدل لباس عروس جلوه بی‌نظیری دارد.

لباس عروس بلند با دنباله

لباس عروس بلند با دنباله

لباس عروس کوتاه

مدل دیگری از لباس عروس نیز هست که قد لباس کوتاه است. میزان این کوتاهی به انتخاب شماست؛ می‌تواند تا زانو و یا میدی باشد. این مدل لباس برای فصول گرم سال و یا برای کسانی که مراسمشان را لب ساحل برگزار می‌کنند، مناسب است. البته باید توجه داشته باشید این مدل لباس به افرادی که قد کوتاهی دارند، توصیه نمی‌شود.

لباس عروس کوتاه

لباس عروس کوتاه

لباس عروس کوتاه دنباله‌دار

لباس شما می‌تواند کوتاه باشد ولی هیچ ممانعتی وجود ندارد که اگر عاشق دنباله هستید، از آن منصرف شوید. حتی می‌توانید از دنباله متحرک استفاده کنید که لباسی با دو کارایی داشته باشید. لباس شما در جلو قدی کوتاه دارد ولی از پشت دنباله بلندی به آن متصل است.

لباس عروس کوتاه دنباله دار

لباس عروس کوتاه دنباله دار

دامن لباس عروس

دامن عروسکی یا پفی

لباس عروس با دامن پفی و یا عروسکی، نشان یک لباس عروس کاملا سنتی است که برای مراسم‌های بزرگ و مجلل بسیار مناسب است. این لباس اگر با دنباله بلند نیز همراه شود، بی‌نظیر می‌شود. این مدل دامن می‌تواند پایین‌تنه شما را بپوشاند و کمرتان را باریک نشان دهد و به‌خاطر دامن پفی که دارد به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی قدم بردارید. ولی باید دقت داشته باشید که اگر قد شما به اندازه کافی بلند نیست، این مدل باعث می‌شود کوتاه‌تر به نظر بیایید. اگر فرم هیکل پرتقال شکلی دارید، این مدل شما را چاق‌تر نشان می‌دهد.

دامن عروسکی یا پفی

دامن عروسکی یا پفی

دامن راسته

لباس عروس با دامن راسته، مدلی است که تمام انحناهای بدن را به‌خوبی نشان می‌دهد. اگر هیکل بدون نقصی دارید، این مدل بسیار مناسب است ولی اگر دوست دارید قسمتی از بدنتان را کمی پنهان کنید، باید به دنبال انتخاب مدل دیگری باشید. مدل راسته شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد و فرم ساعت شنی به اندامتان می‌دهد.

لبای عروس با  دامن راسته
لبای عروس با دامن راسته

دامن ماهی

لباس عروس مدل دامن ماهی، مدلی است که از میانه ران دامن گشاد می‌شود. پوشیدن این مدل کمی جسارت می‌خواهد. یعنی اگر با فرم اندامتان کاملا راحت هستید و اعتمادبه‌نفس دارید، مدل تیغ ماهی بسیار زیباست. ولی دقت کنید اگر پایین‌تنه بسیار بزرگی دارید، شاید انتخاب مدل‌هایی که برجستگی را در آن ناحیه کمتر کند، انتخاب مناسب‌تری باشد. در قسمت تیغ ماهی لباس، شما آزاد هستید که از پارچه‌های مختلفی استفاده کنید که جلوه بیشتری به لباس بدهد که می‌تواند تور، پر و… باشد.
مدل ترومپت هم شبیه به مدل تیغ ماهی است، فقط با این تفاوت که مدل چین در قسمت پایین لباس متفاوت است. در این مدل کمی چین‌ها بازتر هستند و جلوی لباس کوتاه و پشت آن بلند است به‌صورتی که ساق پا دیده شود.

لباس عروس مدل دامن تیغ ماهی
لباس عروس مدل دامن تیغ ماهی

دامن کلوش

اگر به دنبال لباس ساده و در عین حال راحت و زیبا هستید، لباس عروس با دامن کلوش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. این لباس نه به اندازه دامن پفی بزرگ و حجیم است و نه مثل مدل راسته تنگ و چسبان. این مدل از کمر به پایین دارای دامنی کلوش است که بسته به نوع پارچه می‌تواند حالت بگیرد.

لباس عروس با دامن کلوش
لباس عروس با دامن کلوش

دامن گشاد

تفاوت مدل لباس عروس با دامن گشاد و دامن کلوش در این است که در دامن گشاد، دامن از پایین باسن شروع به گشاد شدن می‌کند ولی به‌صورت تدریجی نه به حالت اغراق‌شده مدل تیغ ماهی. در این مدل نیز راه‌رفتن را برای شما راحت است. حالتی شیک و ساده دارد. فرم و استایل پایین‌تنه را حفظ می‌کند و انتخاب بسیار مناسبی برای یک لباس عروس ساده و راحت است.

لباس عروس با دامن کلوش
لباس عروس با دامن کلوش

کمر لباس عروس

تا این قسمت از مقاله به انواع مدل دامن لباس عروس پرداختیم که البته قسمت حائز اهمیت در انتخاب لباس عروس هم به حساب می‌آید. در ادامه انواع مدل‌های کمر را بررسی می‌کنیم.

این مطلب را از دست ندهید  شش فرمول استایل ساده و شیک با مام جین ها!

کمر معمولی

در این مدل بالاتنه با یک کمر کاملا معمولی از دامن جدا می‌شود. این کمر بالاتر از استخوان لگن و دقیقا در قسمت گودی کمر باید بسته شود. این مدل برای کوچکتر نشان‌دادن سینه در بالاتنه نیز مناسب است.

لباس عروس با کمر معمولی

بدون کمر

در این مدل هیچ کمری برای لباس عروس وجود ندارد و لباس از بالا به‌صورت یکسره است. نسبت به سایر مدل‌ها، این لباس کمتر توصیه می‌شود زیرا برش کمر یکی از ارکان زیبایی لباس عروس است.

لباس عروس بدون کمر

کمر کوتاه

در این مدل، کنر دقیقا زیر سینه قرار گرفته است. برای افرادی که تمایل دارند بالاتنه‌شان را برجسته‌تر نشان دهند، این مدل مناسب است.

لباس عروس کمر کوتاه
لباس عروس کمر کوتاه

کمر بلند

در این مدل برعکس کمر کوتاه، بالاتنه کشیده‌تر دیده می‌شود. کمر لباس پایین‌تر از گودی کمر قرار می‌گیرد. این مدل برای افراد با قد پای کوتاه مناسب نیست، زیرا تناسب اندام را بر هم می‌زند.

لباس عروس کمر بلند
لباس عروس کمر بلند

انواع آستین

آستین بلند

یکی از انواع آستین برای لباس عروس، آستین بلند است که اغلب از تور دانتل برای آن استفاده می‌کنند که جلوه بسیار زیبایی به لباس می‌بخشد و همچنین برای فصول سرد سال نیز مناسب است.

لباس عروس آستین بلند

بدون آستین یا دکلته

یکی از مدل‌هایی که اکثر عروس خانم‌ها برای لباس خود استفاده می‌کنند، بالاتنه دکلته است. متاسفانه این مدل برای افرادی که بالاتنه و سینه بسیار کوچکی دارند، اصلا مناسب نیست ولی به اشتباه استفاده می‌شود.

لباس عروس بدون آستین
لباس عروس بدون آستین

آستین بازویی (یقه قایقی)

این مدل در صورتی که لباس با یقه قایقی همراه باشد، دارای آستین کوتاهی است که فقط قسمتی از بازو را پوشش می‌دهد. در این مدل کمی آزادی حرکت دستان به‌سختی انجام می‌شود ولی زیبایی بسیاری به مدل لباستان می‌دهد.

لباس عروس یقه قایقی
لباس عروس یقه قایقی

آستین رکابی

اگر دوست ندارید لباستان بدون آستین باشد، انتخاب آستین رکابی می‌تواند انتخابی بینابین آستین بلند و دکلته باشد. نقطه مثبت این لباس این است که سنگینی لباس توسط شانه‌ها تحمل می‌شود و مانند مدل دکلته نیست که ریسک افتادگی لباس و اصلاح آن در بازه زمانی کوتاه، کار را برای عروس خانم دشوار کند.

لباس عروس یقه قایقی

لباس عروس یقه قایقی

آستین تک شانه

آستین تک شانه هم همانطور که در عکس می‌بینید به این صورت است که فقط یکی از شانه‌ها دارای پوشش است و دیگری برهنه است. البته این مدل شاید کمی جلوه لباس عروس شما را کم کند.

لباس عروس آستین تک شانه
لباس عروس آستین تک شانه

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب