Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
این‌بار متناسب با استایلتان شلوار جین انتخاب کنید|مجله اینترنتی مدوپیا

شناخت انواع شلوار جین

4.95/5 (215)

جین به‌عنوان پرکاربردترین آیتم کمد هر فردی از هر سن و قشری نقش مهمی در استایل افراد دارد. پیش از این در مطلبی به معرفی انواع شلوار زنانه پرداختیم و در این مطلب از مدوپیا با انواع شلوار جین آشنا خواهیم شد.

انواع شلوار جین

شلوار جین در ابتدا تا این اندازه تنوع رنگ، طرح و برش نداشت. اولین جین‌ها آبی بودند و در برشی ساده دوخته می‌شدند اما به‌تدریج با محبوبیت جین آبی، مدل‌های آن تنوع پیدا کرد و نمونه‌های رنگی، اسیدشور و سنگ‌شور به بازار ارائه شدند. البته به‌زودی در مطلبی دیگر در بخش تاریخ مد درباره تاریخچه این پارچه محبوب خواهیم گفت.

انواع شلوار جین

 جین‌ها را براساس نوع برش، استایل، تزئینات و طراحی خاصی که دارند به انواع مختلف تقسیم‌بندی می‌کنند. شاید به ظاهر همه جین‌ها شبیه هم باشند اما در واقع هرکدام تاثیر متفاوتی بر استایل افرادی با اندام‌های مختلف و ذائقه پوششی گوناگون می‌گذارند. در ادامه با رایج‌ترین جین‌ها و ویژگی‌هایشان آشنا خواهید شد.

انواع شلوار جین

جین Bootcut

جین bootcut از زانو به پایین گشاد می‌شود و اصطلاحا دم‌پا گشاد است. این جین که از ترندهای دهه 1990 بوده، کلاسیک است و تقریبا به همه فرم اندامی می‌آید. البته بوت‌کات انتخابی عالی برای افرادی با اندام سیب است. این شلوار جین که اکثرا توسط خانم‌ها پوشیده می‌شود، بسیار کاربردی است و با آیتم‌های بسیاری سِت می‌شود. جین بوت‌کات با کفش پاشنه‌بلند و بوت ساق کوتاه ترکیب خوبی دارد. همچنین flared نوع دیگری از جین دم‌پا گشاد است که آن را نسخه اغراق‌شده بوت‌کات می‌دانند. این جین که از ترندهای محبوب دهه 1970 بوده، برای اغلب فرم‌های اندامی مناسب است و در استایل رترو و بوهو زیاد دیده می‌شود.

جین Bootcut

جین Straight Fit

جین straight fit از بالا تا پایین راسته است. برای اطمینان از راسته‌بودن جین باید عرض زانو و دم‌پا را چک کنید که هم‌اندازه باشد. این مدل جین بین زنان و مردان محبوب و برای فرم اندام گلابی انتخابی مناسب است. جین راسته کلاسیک همیشه شیک و قابل‌استفاده است. جین راسته را می‌توان با بوت‌های پاشنه‌دار یا کفش‌های پاشنه مدادی سِت کرد.

جین Straight Fit

جین Skinny

جین skinny کاملا جذب بدن است و سیلوئت آن براساس فرم بدن تعریف می‌شود. این جین تقریبا برای هر نوع اندامی قابل‌استفاده است و از آیتم‌های ضروری هر کمدی محسوب می‌شود. جین اسکینی باید حتما کشی باشد تا به‌آسانی پوشیده شود. در دم‌پای برخی از این جین‌ها نیز زیپی در نظر گرفته می‌شود تا هنگام پوشیدن راحت‌تر باشد. با این وجود به‌خاطر زیادی جذب‌بودن ممکن است باعث بیماری‌هایی همچون واریس یا بیماری‌های قارچی پوستی شود. جین اسکینی چندان محبوب آقایان نیست و خانم‌ها می‌توانند آن را با صندل تخت، بوت بلند یا کفش‌های ورزشی بپوشند.

جین Skinny

جین Boyfriend

جین boyfriend شلوار محبوب دخترهاست؛ برش آن شبیه به برش شلوارهای جین پسرانه است و فاق بلندی ندارد. معمولا ساییدگی و پارگی دارد و ممکن است دم‌پای آن تاخورده یا ساده باشد. این جین برای استایل‌های کژوالی مانند تام‌بوی مناسب است. اغلب دختران ریزنقش، ساعت شنی‌ها و دخترانی با اندام ورزشکاری سراغ این مدل جین می‌روند. بوی‌فرند جین را می‌توان با کفش پاشنه‌ مدادی، کفش‌های لژدار و کفش‌های ورزشی کلاسیک پوشید.

جین Boyfriend

جین Jogger

جین Jogger در قسمت کمر و دم‌پا کش دارد و دم‌پای آن جمع می‌شود. این مدل جین برای استفاده روزمره و به‌عنوان استایل خیابانی راحت و مناسب است. این جین زنانه و مردانه ندارد و برای اندام‌های ورزشکاری ایده‌آل است. معمولا این جین را با کفش‌های ورزشی می‌پوشند.

 جین Jogger

جین Slim Fit

جین slim fit شبیه جین اسکینی است اما به اندازه آن تنگ نیست. جین اسلیم‌فیت با بیشتر فرم‌های اندامی تناسب دارد اما برای اندام‌های ریزنقش، سیب و گلابی ایده‌آل است. این مدل جین راحت و شیک و بین زنان و مردان محبوب است. اسلیم فیت را می‌توان با کفش پاشنه‌دار یا کفش ورزشی سِت کرد.

جین Slim Fit

جین Regular Fit

جین regular fit یا normal cut برشی ساده، فاقی متوسط و دم‌پایی راسته دارد. این جین که مناسب استایل کژوال است، با لباس‌های مختلفی هماهنگ می‌شود و با اغلب اندام‌ها تناسب دارد.

جین Regular Fit

جین Mom Style

جین mom styel شلوار جین فاق بلند زنانه‌ای‌ است که اواخر دهه 1980 و اوایل 1990 مد بوده است. این شلوار‌ها به‌خاطر راحتی ابتدا توسط مادرها و زنان میان‌سال آمریکایی پوشیده می‌شد اما به‌تدریج تبدیل به آیتمی ترندی در بین زنان جوان شد. در واقع برش مام‌جین به فرم اندام زنان میان‌سال نزدیک است، در قسمت ران و باسن گشاد و راحت و در قسمت پاچه از ران به سمت دم‌پا کمی تنگ می‌شود. از 2010 مام‌جین بین هیپسترها محبوب شد و اخیرا هم یکی از ترندهای پرطرفدار بوده است.

جین Mom Style

جین Dad Style

جین dad style برشی گشاد و فاقی بلند دارد. دَدجین ابتدا محبوب مردان میان‌سال آمریکایی بوده و باراک اوباما با پوشیدن این مدل جین در محبوب‌شدن آن در دنیای مد نقش مهمی داشته است.

جین Dad Style

جین Baggy

جین baggy برش بسیار گشادی از بالا تا پایین دارد. معمولا کمی بلندتر از حد معمول است و در قسمت دم‌پا چین می‌خورد و جمع می‌شود. این مدل جین از ترندهای محبوب اواسط دهه 2000 بوده و بیش از هر چیز با استایل هیپ‌هاپ شناخته می‌شود. جین بگی بهترین ترکیب را با کفش‌های ورزشی دارد.

جین Baggy

جین فاق بلند راسته

علاوه بر مام‌جین، شلوار راسته فاق بلند هم یکی از انتخاب‌های پرطرفدار بین زنان و مردان است. اگر کسی بخواهد جین کاربردی و راحتی بپوشد، جین راسته فاق بلند بهترین انتخاب است. در استایل افرادی با اندام ساعت شنی و گلابی این مدل جین تاثیر فوق‌العاده خوبی می‌گذارد و می‌توان آن را با صندل، کفش تخت و پاشنه‌بلند ست کرد.

جین فاق بلند راسته

علاوه بر اینها، برخی از جین‌ها به‌خاطر تزئینات یا طراحی خاصی که دارند از بقیه متفاوت می‌شوند. مثلا به جین‌هایی که در قسمت دم‌پا ریش‌ریش شده‌اند، frayed edges jeans می‌گویند. این مدل جین‌ها حس و حال دخترانه دارند و آنها را می‌توان با کفش‌های تخت زنانه و کفش ورزشی پوشید.

frayed edges jeans

جین ‌patchwork معمولا تکه‌دوزی پارچه‌ای یا گلدوزی دارد یا به‌صورت چهل‌تکه دوخته می‌شود. این مدل جین برای استایل‌های هیپی و گرانج انتخاب خیلی خوبی است، زنانه و مردانه ندارد و می‌توان آن را با کفش ورزشی یا کفش تخت پوشید.

patchwork

جین‌های پاره و زاپ‌دار که به distressed معروف هستند، شاید انتخاب هرکسی نباشند و قطعا برای هر موقعیتی مناسب نیستند. این مدل جین‌ها در استایل‌های راک، پانک، هوی‌متال و هیپی زیاد استفاده می‌شوند و با تکه‌های آوانگارد ترکیب خوبی دارند. جین‌های پاره را می‌توان بسته به موقعیت با کفش پاشنه‌بلند، پوتین‌ نظامی و کفش‌ ورزشی ست کرد.

distressed

فراموش نکنید که فاق شلوار جین نقش بسیار مهمی در تعادل و تناسب استایل شما ایفا می‌کند. هرچه فاق جین شما کوتاه‌تر باشد، بالاتنه بلندتر دیده می‌شود و بلندی پاها به چشم نمی‌آید. پس اگر بالاتنه بلندی دارید اصلا جین فاق کوتاه نپوشید. در مقابل هرچه فاق جین بلند باشد، پاها کشیده‌تر و در نتیجه قد، بلندتر به نظر می‌رسد. شلوار جین فاق بلند انتخاب خوبی برای افرادی با پاهای کوتاه یا بالاتنه بیش از حد بلند است.

6 دیدگاه در “شناخت انواع شلوار جین

خیلی کامل بود.سپاس از زحمتتون?

این مقاله فوق العاده بود .?

خیلی کامل نوشتید و مفید بود برام.

خیلی عالی و کامل بود مرسی

جالب بود

خیلی جالب بود مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب