Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

چه رنگ لباسی با پوست ، مو و چشم ما مطابقت دارد؟

4.05/5 (158)

همگی میدانیم رنگ یک پدیده بسیار مهم و اثرگذار در زندگی انسان است. چنان که امروزه برای همه مردم غیرممکن است که جهان را بدون رنگ تصور کنند. پس در این مطلب به مقوله پر اهمیت رنگ و جایگاهش در انتخاب لباس متناسب با رنگ پوست و مو‌ی خود میپردازیم!

اکثر ارتباطات به کمک رنگ ها انجام میشود. انسان امروزی در زندگی روزمره، صنعتی و مدرن خود به عامل زیبایی نیاز مبرم دارد و رنگ مهم ترین نقش را در این رابطه ایفا میکند.

لباس های رنگارنگ و رنگ مناسب لباس

ما در حین خرید لباس علاوه بر مسائلی نظیر طرح، برش، جنس پارچه و .. رنگ هایی را در نظر میگیریم که بیشترین کارآیی را با توجه به کمد لباسهایمان داشته باشند.

انتخاب رنگ لباس با توجه به ویژگی های شخصی_جسمی ؛ (رنگ پوست و مو )

1.رنگ پوست:

رنگ پوست شما در تعیین گزینه های رنگی نقش به سزایی دارد؛ زیرا چهره فرد مرکز توجه و نقطه عطف به حساب می اید.

به این ترتیب انتخاب رنگ نامناسب ممکن است چهره شما را رنگ پریده و یا خسته نشان دهد؛ همینطور یک لباس با رنگ مناسب میتواند علاوه بر جلوه بخشیدن به زیبایی ها، معایب را نیز بپوشاند و یا کمرنگ کند.

پوست سفید و پوست سیاه

2.رنگ مو:

دومین آیتم و اما یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در انتخاب رنگ لباس رنگ موها است. گستردگی مواد و لوازم آرایشی تغییر رنگ موها را بسیار آسان کرده است، با این حال از سه دسته بلوند‌ها،قهوه‌ای‌ها و قرمز‌ها خارج نیست. همینطور بهتر است رنگ انتخابی از رنگ طبیعی موها‌یمان دور نباشد.در ادامه به معرفی رنگهای مناسب برای هر دسته میپردازیم.

سبک های رنگی اشخاص بر اساس رنگ مو و چشم

به طور کلی افراد از نظر رنگ مو و چشم به سه گروه تقسیم بندی میشوند:

1.طلایی(بلوند) :چشم های روشن موهای بور و طلایی

موهای طلایی دختر

2.قهوه ای(برونت) :چشم ها و موها تیره تا تیره متوسط

ارایش امل کلونی

3.قرمز و نارنجی (رد هد) :چشم ها ابی تا خاکستری موها نارنجی تاقرمز

ریحانا با موی قرمز

1.1_ مو طلایی ها

رنگ پوست:گسترهای از ته رنگ زرد_نارنجی تا بنفش_ابی

این مطلب را از دست ندهید  نکاتی برای نو کردن کفش های قدیمی یا ساده

رنگ مو: از زرد_پلاتینی، طلایی تا فندقی روشن متغییر است

رنگ چشم: از سبز ابی تا فندقی و قهوه ای

راشل ادامز با موهای بلوند

رنگ های مناسب: این افراد میتوانند اکثر رنگ ها را با شدت خلوص رنگی بالا استفاده کنند؛ زیرا پوست و موی روشن انها تیرگی لباس را متعادل میسازد. افرادی که در زمره مو طلایی های مات و پلاتینی رنگ به شمار میروند می‌توانند از گروه رنگ های سرد (ابی و انواع ان،سبز و انواع ان در طیف های روشن تا متوسط ) در استایل خود استفاده کنند. و در عین حال اکثر رنگ های نیز گرم برایشان مناسب است. برای مثال: قهوه ایی، بژ ،زرشکی و آجری

نکته: اگر چهره فرد تم رنگی زرد و یا ابی نداشته باشد میتواند از انواع ارغوانی و بنفش در کنار دیگر رنگ ها برای زیبا کردن استایل‌اش استفاده کند.

موهای بلوند و لباس ابی

رنگ های نامناسب: رنگ های خیلی درخشان  ممکن است بر چهره فرد غلبه پیدا کند و همچنین رنگ هایی که کاملا مطابق با رنگ مو هستند چهره را بی حال نشان میدهند.

برای آرایش چشم های آبی و یا سبز با پوست و مو روشن میتوان از سایه های صورتی،بنفش،نارنجی و قهوه ای ملایم استفاده کرد و با قرمز کردن لبها آرایش را تکمیل کرد؛زیورآلاتی مثل سنگ های رنگی و صدف نیز بسیار مناسب است.

کت شلوار جی جی حدید

 

2.2_ مو قهوه ای ها

رنگ پوست: سبزه روشن،سبزه زیتونی،سبزه تیره

رنگ مو: طیف زیتونی تیره تا قهوه ای تیره و سیاه

رنگ چشم: فندقی و میشی تا قهوه ای بسیار تیره

کیت میدلتون

 

رنگ های مناسب: افرادی با موهای قهوه ای با پوست سبزه روشن بهتر است کمی به شدت و درجه رنگ ها بیفزایند. تا زیبایی پوست شان بیشتر دیده شود.اغلب رنگ های گرم برایشان مناسب است پیشنهاد میشود برای یک استایل بهاری و سرزنده از یک صورتی پر رنگ و برای استایل کلاسیک از رنگ ابی لاجوردی استفاده کنید. در روزهای تابستانی میتوانید پیراهنی به رنگ کرم و یا شیری به تن کنید.و بر عکس این قاعده درمورد افرادی با پوست سبزه تیره و یا زیتونی صدق میکند این دسته بهتر است از رنگ های ملایم تر و با شدت کمتری بهره بگیرند. اگر جزء این دسته هستید استفاده از پارچه های پر زرق و برق و همینطور رنگ های پاستلی مثل زرد و صورتی را فراموش نکنید. 

امل کلونی

برای آرایش این رنگ چشم  رنگ های سرد با تن آبی و یا کمی نقره ای پیشنهاد میشود به همراه لیپ گلاس های شاینی و یا رژ لب های متالیک. برای وسایل زینتی میتوانید از طلای سفید همراه با الماس و یا سنگ های قرمز استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید  استایل وینتیج دهه ی 70 با هری استایلز

 

3.3_ مو قرمز ها

رنگ پوست: پوستی متوسط از تیره تا درجات رنگ کرم

رنگ مو: قرمز طلایی، قرمز نارنجی، حنایی

رنگ چشم: طیف آبی تا خاکستری

پیراهن ابی جولین مور

رنگ های  پیشنهادی مناسب: تمامی رنگ های روشن تا حد زیادی با پوست براق و موی قرمز هماهنگی دارند. قهوه ای های ملایم، آبی خاکستری ها ، آبی سبز ها و انواع سبز معمولا بهترین انتخاب ها است. رنگ سبز زمردی و یا سبز خاکستری در کنار موی قرمز ترکیبی دلفریب و زیبا به وجود می اورد. رنگ های کرم، استخوانی و یا حتی سفید خالص، بژ، سیاه و سرمه ای، ابی کبالت و ابی سیر و زرد های ملایم  صورتی و هلویی رنگ های مناسبی برای این گروه به شمار میروند.

رنگ های پیشنهادی نامناسب: بهتر است از قهوه ای هایی که همرنگ (کک مگ) و یا لک صورت هستند و همچنین از قرمز هایی که به گلگونی صورت می افزایند اجتناب کرد. نکته: رنگ های بنفش و قرمز_بنفش درجه ای آبی به پوست می‌بخشد و چهره را خسته نشان میدهد.

برای آرایش پوست نسبتا تیره تا روشن و چشمان آبی خاکستری رنگ های گرم مثل قهوه ای طلایی یا بژ در کنار رنگ کرم و یا طیفی از مسی تا نارنجی برای لبها میتواند انتخاب خوبی باشد در میان جواهرات نیز طلای زرد پیشنهاد میشود.

دختر مو قرمز

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ