الوئیز لوتیسیه ، تام بوی در بهترین حالت ممکن!

4.8/5 (5)

اولین آلبوم الوئیز لوتیسیه (Héloïse Letissier) ،خواننده و آهنگساز 31 ساله سبک ایندی پاپ فرانسوی،به عنوان یکی از بهترین آلبوم های سال، از طرف رسانه هایی مانند Mojo،Guardian,Independent انتخاب شد. دومین آلبوم وی از طرف “Guardian”، اینبار “بهترین آلبوم سال” و همینطور در مجله “Time “ترک “Girlfriend” او از همین آلبوم، بهترین آهنگ سال نام گرفت! جدا از افتخار آفرین‌ های وی در عرصه موسیقی، استایل او نیز زیر ذره بین مجله های معتبری مانند instyle,GQ و Tmagazine رفته است. نام الوئیز، در لیست “20 تن از خوش پوش ترین سلبریتی های سال 2018” مجله Elle جای گرفت.

استایل الوئیز لوتیسیه

الوئیز لوتیسیه تعریفی متفاوت از زیبایی دارد. وی دارای استایل تام بوی است اما نمیتوان گفت به سبک خاصی که قبلا وجود داشته است لباس میپوشد و از آن پیروی میکند. استایل او به بهترین شکل، شخصیت جسور و نترس او را منعکس میکند.

برای بهتر درک کردن استایل هر فرد؛ در ابتدا لازم است به درک خوبی از نوع رویکرد او به مسائلی مانند زیبایی و پذیرفته شدن برسیم. الوئیزدر مصاحبه اش با مجله Instyle، راجع به “زیبایی” و تجربیاتش در این باب اینگونه میگوید :”دوران نوجوانی ام، در فرانسه، دلم میخواست ناپدید بشوم. سعی میکردم به جسمی که در آن هستم آنقدرها هم اهمیت ندهم، اما وقتی با تصاویری از زنانی که زیبایی الهه ها را دارند احاطه شده اید، اینکه بتواند حتی کمی احساس زیبایی کنید غیرممکن میشود. وقتی 15 ساله بودم، سعی میکردم ایرادهای بدن و چهره ام را با نوعی استایل زنانه اگزجره شده بپوشانم، شبیه ماری آنتونت لباس میپوشیدم؛ شبیه هیچکس نبودم و احساس تنهایی میکردم.

الوئیز لوتیسیه

سال 2011 وقتی شروع به تولید موزیک کردم ، شخصیت روی صحنه-onstage persona- ام را،با نام “کریستین و ملکه ها” ساختم. اسم هنری ام الهام گرفته شده از گروهی drag queen است که در بدترین شرایط زندگی ام مرا همراهی کرده اند. این شخصیت هنری ام بود که به من کمک کرد دیگر نیازی به قایم شدن نداشته باشم، دنیای خودم را ساختم و انتخاب کردم روی صحنه چه کسی باشم. موهایم تا روی شانه ام بود و برای اینکه تبدیل به شخصیت هنری ام، یعنی کریس شوم، موهایم را کوتاه کردم.از نظر من هنگامی که موهایمان را کوتاه میکنیم، در واقع ریسک “افشا شدن” را پذیرفته ایم.

شاید این حجم از اعتماد به نفسی که حالا دارم-که هیچوقت نداشته ام!-مربوط به بالاتر رفتن سنم باشد؛ نمیدانم…برای من زیبایی یعنی “نقص”. خیلی کم آرایش میکنم و هرچقدر کمتر صورتم را میپوشانم، بیشتر احساس زیبایی میکنم. وقتی کاملا روراست هستم به شدت احساس زیبا بودن میکنم و این اتفاق وقتی روی صحنه قدم میگذارم میوفتد!” وی در مصاحبه ای دیگر با مجله  که از او در مورد استایل “دخترهای اهل فرانسه” میپرسند، چنین جوابی میدهد: “آمریکایی ها سبک های زیادی برای لباس پوشیدن دارند، آوازه استایل فرانسوی را همه شنیده اند اما به نظر من با اینکه در سطح جهانی بسیار ستایش میشود، همزمان میتواند خفقان آور و محدود کننده باشد!”

این مطلب را از دست ندهید  راه و روش اورسایز پوشیدن!

وقتی الوئیز کت و شلوار نپوشیده است، میتوانیم مطمئن باشیم استایل او از همچین فرمولی پیروی میکند : شلوار راسته پارچه ای+پیراهن یقه مردانه(که حتما داخل شلوار زده شده است)+کفش اکسفورد/لوفر/بوت

استایل الوئیز، طی ده سال گذشته، با پیدا کردن جایگاهی در صنعت موسیقی و همینطور شکل گرفتن و قوی شدن شخصیت هنری او، کریس،masculine تر شده است.کت و شلوارهای خوش دوخت، با پارچه هایی با جنس، رنگ و پترن های یونیک، بخش عظیمی از کمد لباس این خواننده فرانسوی را تشکیل داده اند که خود به او ظاهری جدی تر میدهد و حتی در نگاه اول، چکیده پرسونای “کریس” را به خوبی به مخاطب منتقل میکند.از نظر ما، سلبریتی ای که اهمیت سبک لباس پوشیدن و میزان تاثیر آن در شناخته شدن بین مردم را دست کم نمیگیرد و از فشن به عنوان ابزاری برای شناساندن خود استفاده میکند، چندین قدم از دیگر سلبریتی های دیگر جلوتر است و الوئیزلوتیسیه هم یکی از همان سلبریتی های باهوش است.
استایل وی نسبت به استایل های دیگر تام بوی، شسته رفته تر است. برای مثال، اگر به کریستین استورات نگاهی بیندازیم، استایل او نیز در دسته تام بوی/گرانژ قرار میگیرد، اما با استایل الوئیز تفاوت هایی دارد. استایل کریستین، در فرش قرمزها و مراسمات نسبتا رسمی، به استایل و پرسونایی که از الوئیز سراغ داریم نزدیک تر میشود.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب