Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

استایل شخصیت های”F.R.I.E.N.D.S” از نگاه استایلیست این سریال

4.96/5 (114)

سریال فرندز،درست مثل یک کپسول زمان است.از مشکل های این شش دوست گرفته تا نوع پوشش آنها،این سریال تصویر عوض نشدنی ای از دهه نود میلادی را در ذهن تماشا کنندگان ساخته است.تاثیر این سریال برروی نوع پوشش جوانان و همینطور دید آنها نسبت به دوستی، حتی پس از بیست و پنج سال، را نمیتوان نادیده گرفت.

استایلیست این سریال،Debra McGuire ،به هیچ وجه به فکر پیروی کردن از ترند های آن دوره نبود،اما بی آنکه بخواهد بنیان گذار ترندهای زیادی شد!به گفته خودش،او از دنیای هنرهای زیبا می آید،پس دیدش نسبت به استایل کردن کمی متفاوت از استایلیست های دیگر است.دبرا میگوید فشن برایش بی اهمیت است و چیزی که اهمیت دارد،به نمایش گذاشتن چیزیست که قبلا دیده نشده.برای او،زیبا بودن ترکیب استایل هر شش شخصیت،وقتی باهم درون یک کادر قرار میگرفتند،بسیار مهم بوده است.پس بزرگترین چالش،پرداختن به هر شخصیت و نشان دادن این شخصیت ها از طریق بازی کردن با لباس ها و رنگ ها و همزمان مطمین شدن از هارمونیزه بودن شش تای آن ها باهم است.چالش بعدی نیویورکی بودن این شخصیت ها و در نتیجه استایل آنهاست؛دبرا از ابتدا برای هرکدام از شخصیت ها پالت رنگی منحصر به فرد خودشان را درست کرده.

همراه با دبرا،به استایل تک تک شخصیت ها میپردازیم.

ریچل گرین

پالت رنگی شخصیت ریچل از آبی ها و سبز های زیادی تشکیل شده است. هنگامی که ریچل مستقل میشود، میتوانیم شاهد انقلابی که به آرامی در حال وقوع است، در طرز پوشش او باشیم. ریچل که دیگر خودش برای به دست آوردن چیزهایی که میخواهد،  مجبور به کار کردن و کسب درآمد است، حالا ارزش بیشتری برای داشته هایش قایل میشود. ابتدا در کافه شروع به کار میکند و در این مدت لباسهایش حول و حوش تاپ های پرینت دار یا جلیقه های دنیم و دامن های مینی بامزه میچرخد؛ اما با استخدام شدن در رلف لارن، میتوانیم شاهد جدی تر و حرفه ای تر شدن ریچل، از طریق انتخاب لباس هایی که دارد بشویم.

مانیکا گلر

مانیکا هم مانند ریچل، چندبار تغییر شغل داد و برای مدت بسیار زیادی پالت رنگی سفید، مشکی و بورگاندی را داشت و وقتی سرآشپز شد، این پالت رنگی بسیار مناسب او بود. برای دبرا اینکه حالا، به استایل های مانیکا به عنوان استایلهای دهه نودی نگاه میکنیم، خیلی عجیب و جالب است؛ چون در دهه نود، این نوع پوشش ترند نبود!دبرا میگوید در برابر خواسته همکارهایش، که خواستار استایلهای کژوال با شلوار های جین بودند، جنگیده است؛ چون معتقد بوده اگر سریال های آن دوره را بررسی کنیم، همه شخصیتها مدام شلوارهای جین به پا دارند. در صورتی که این، از واقعیت آن دوره زندگی نیویورکی دور بود و دبرا میخواست استایلها کاملا نیویورکی باشند.

فیبی بوفی

فیبی، نسبت به لباسهای مینیمال مانیکا، کمد لباس پرهیجان‌تری دارد. در حالی که ریچل پالت رنگی آبی و سبز گونه و مانیکا پالت مینیمال رنگهای خنثی به همراه بورگاندی و قرمز دارد؛ به شخصیت فیبی لباس های پترن‌دار، رنگی، توری همراه با تعداد زیادی اکسسوری داده شده است که با مدل موهای عجیب غریب فیبی به خوبی ست میشوند. دبرا میگوید: “برای دیزاین کردن استایل شخصیت فیبی، قصد نداشتم استایلی مانند “هیپی” را بازگردانم؛ بلکه استایل فیبی بازمانده‌ای از هیپی دهه هفتاد است با این تفاوت که احساس مدرن بودن را هم به شما انتقال میدهد. دبرا که از برندهای مختلف برای کمد لباس فیبی خرید میکرده، از دیزاینرها این اجازه را گرفته بود که اگر نیاز بود لباس ها را تغییر دهد تا کاملا یونیک و خاص باشند(قد آستین ها و یا قد لباس را به کل کوتاه کند و روی آیتم ها مانوور های این چنینی بدهد).

چندلر بینگ

قبل از اینکه دبرا از دیزاینرهای مشهور پیشنهاد همکاری برای ساختن استایل شخصیت ها بگیرد، سعی میکرد یا لباسها را خودش از صفر آماده و یا از لباس های دسته دوم و وینتج استفاده کند. برای مثال در ابتدای شو، بیشتر لباس‌های چندلر آیتم های وینتج هستند، آیتم‌هایی مانند جلیقه‌های بافتنی که به گفته خود دبرا، پدرش شبیه آنها را در دهه چهل میلادی می‌پوشید. دبرا میگوید دیدن اینکه کمپانی های مختلف پس از این شو، شروع به طراحی کردن آیتم‌های الهام گرفته شده از لباس های وینتج کردند، برایش اتفاق بسیار جالبی بوده است. چندلر استایلی کلاسیک دارد و در میان اعضای دیگر گروه، شاید بتوان گفت کمی “پدربزرگی”(!) تر لباس میپوشد.

راس گلر

راس پروفسور این سریال بود و به همین دلیل پوشش او کمی رسمی‌تر از بقیه به نظر می‌آید ولی در عین حال، پیراهن‌های یقه‌دار با رنگ‌های شاد میپوشید. مارتا کافمن که به دبرا در انتخاب لباس ها بسیار کمک میکرد میگوید: “ما در هر نمایشنامه حداقل یک شوخی با “کمد لباس” یکی از شش شخصیت درون سریال داشتیم. به همین خاطر هم باید لباس های زیادی تهیه میکردیم. شلوارهای چرم راس و یا وقتی جویی همه لباس های چندلر را رو هم میپوشد از بهترین شوخی هایمان با لباس ها بود!

جویی تریبیانی

استایل شخصیت های مرد این سریال، نسبت به خانوم ها بسیار ساده تر و کم جزییات‌تر است. جویی به عنوان یک بازیگر بی کار،استایل بسیار کژوال و ساده ای دارد. پلیور و تیشرت و پیراهن‌های یقه دار خنثی میپوشد و گاهی استایلش را با یک کت چرم خاص تر میکند. البته آیتم‌های به ظاهر ساده‌ای که در استایل این بازیگر استفاده شده‌اند، موجب  موفقیت بیشتر او در روابطش با خانمها شده. شاید همان شعار همیشگی که اعتماد به نفس استایل شما را تکمیل می‌کند!

به این مطلب امتیاز دهید

این مطلب را از دست ندهید  چطور شلوارهای جین را بشوییم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب