استایل تام‌بوی چیست؟

4.6/5 (542)

اگر به پوشیدن کت و شلوار و پیراهن‌های مردانه علاقه دارید یا حتی موهای کوتاهی دارید و فکر می‌کنید پیراهن و دامن‌های زنانه مناسب استایل شما نیست، این مطلب را دنبال کنید. مدوپیا در این مطلب به بررسی استایلی به نام تام‌بوی (Tomboy) می‌پردازد که استایلی الهام گرفته شده از پوشش مردان است. تا شما بتوانید تعادل بین پوشیدن لباس‌های مردانه طوری که زنانه باشد را تشخیص دهید.

استایل تام‌بوی کت و تی شرت سفید

امروزه این سبک و نوع پوشش یکی از محبوب‌ترین استایل‌ها به حساب می‌آید و آیتم‌های آن به آسانی در بیشتر برند‌ها و در قیمت‌ها و جنس‌های مختلف دیده می‌شود. نکته‌ی بسیار مهم این است که این استایل در ایران به نسبت استایل‌های دیگر به راحتی قابل پوشش است. نمونه‌ی آیتم‌های آن در برند‌هایی مانند برشکا،زارا،منگو، و حتی در برند‌هایی مثل سلین و شنل و پرادا دیده می‌شود بنابراین حق انتخاب شما در انتخاب برند و حدود قیمت آن به نسبت زیاد است.

استایل تام‌بوی شلوار

(آیتم‌های مورد استفاده‌ی استایل تام‌بوی)

 

کت و شلوار:

یکی از آیتم‌های کاربردی و معروف این استایل کت و شلوار است. کت و شلوار هایی با دوخت و مدل‌هایی که مناسب شکل بدن خانم‌ها باشد. طرحدار یا پترن‌دار و حتی ساده و تک رنگ، این کت و شلوار‌ها با جنس‌ها و پارچه‌های مختلف دیده می‌شوند، که البته انتخاب نوع پارچه‌ی آن با توجه به فصل‌ها می‌تواند تغییر کند. این کت شلوار‌ها اگر دیزاین و دوخت مناسبی داشته باشند می‌توانند در حالی که هاله‌ای از پوشش مردانه دارند، ظرافت‌های زنانه را هم نشان دهند. اگر استایل تام‌بوی را برای خود انتخاب می‌کنید و همچنین در ایران زندگی می‌کنید، از کت‌های زنانه‌ با قد و اندازه‌ی متناسب حداقل تا روی زانو استفاده کنید و آن را با شلواری با دمپای راسته ست کنید.

کت و شلوار کرم رنگ

 

کت شلوار تام‌بوی آبی زنانه

پیراهن‌‌هایی مانند پیراهن مردانه:

یکی از آیتم‌هایی که پوشیدن آن در استایل تام‌بوی بسیار رایج است،پوشیدن پیراهن‌هایی شبیه به پیراهن‌های مردانه می‌باشد. این پیراهن‌ها با آستین بلند یا کوتاه و با مدل‌های مختلفی از یقه دوخته می‌شوند و در واقع تعادلی در استایل شما ایجاد می‌کند. این آیتم با تنوع زیادی دیده می‌شود آن هم از نظر دوخت یقه،آستین و نوع پارچه‌هایی که می‌توان در آن به کار برد. برای این پیراهن‌ها پارچه‌های راه‌راه یا شطرنجی و در کل طرحدار هم پر کاربرد است. اتفاقا این آیتم زیر کت یا مانتو در کشور ما قابل پوشیدن است و ظاهری تام‌یوی و در عین حال کلاسیک به استایل شما می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید  اکسسوری‌های مناسب برای آقایان (بخش اول)

پیراهن های مردانه-زنانه راه راه

پیراهن‌های زنانه راه راه آبی

شلوار‌های فاق بلند تک رنگ یا پترن‌دار:

شما به عنوان کسی که استایل تام‌بوی دارد نمی‌توانید همیشه کت و شلوار بپوشید. برای این استایل به شلوار‌های تک رنگ یا پترن‌دار احتیاج دارید. بهتر است این شلوار‌ها فاق بلندی داشته باشند تا شما آن را بتوانید با تی‌شرت‌های اُور سایز یا پیراهن‌های رسمی ست کنید. در ایران پوشیدن این نوع شلوار‌ها بسیار رایج شده و یکی از آیتم‌های ضروری برای کمد ما می‌تواند باشد. لازم به ذکر است که اگر استایل تام‌بوی را مد نظر دارید می‌توانید این شلوار‌ها را با کمر‌بند‌های چرمی بسیار شیک و کلاسیکی بپوشید.

شلوار های فاق بلند راهراه

کمربند گوچی

تی‌شرت‌های اُور سایز و بوی‌فرند‌ شرت (Boyfriend shirt):

این آیتم برای‌ خیلی از استایل‌ها مشترک‌ و کاربردی می‌باشد. تی‌شرت‌های اُور سایز و بوی‌فرند شرت‌ها  همیشه برای عصر‌هایی که می‌خواهید با دوستان خود بگذرانید یا به طور کل لباسی راحت و کژوال بپوشید، مناسب بودند. خوشبختانه این آیتم در کشور‌ ما هم قابل پوشیدن است زیر مانتو و کت‌های خود بخصوص در فصل تابستان بپوشید و انتخاب شما در طرح و پرینت‌های تی‌شرت زیاد است.

 

تی‌شرت‌های اُور سایز

بوی‌فرند شرت

هودی‌های اُور سایز (Oversized hoodie):

در روز‌های سرد پاییزی یا بهاری هودی‌های اُور سایز آن هم برای استایل تام‌بوی راحت و جذاب است. یکی از بهترین گزینه‌ها هودی‌های اُرجینال برند‌هایی مثل آدیداس،پوما و در کل برند‌های لباس ورزشی می‌باشد. البته بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید تا کمی به استایل شما رنگ بدهد.

هودی ها اور سایز

کت‌های تک پاییزه-زمستانه:

در فصل‌های سردی مثل پاییز و زمستان پوشیدن کت‌های تک پشمی و گرم می‌تواند شما را یک تام‌بوی و صاحب سبک بسیار جذاب نشان دهد. این کت‌ها تا روی زانو یا حتی بلندتر می‌توانند باشند. آن‌ها را با شلوار جین یا پارچه‌ای می‌توانید ست کنید.

کت‌های پارچه‌ای سبز یشمی

کت پشمی کرمی رنگ

کتانی‌های سفید و کفش‌های کلاسیک:

قطعا شما برای استایل تام‌بوی خود به یک جفت کفش مناسب احتیاج دارید. در اینجا دو آیتم پرطرفدار در این استایل را به شما معرفی می‌کنیم. کتانی‌های سفید ساده در واقع از آیتم‌هایی هست که در استایل‌های مختلف قابل استفاده می‌باشد. از آنجایی که استایل تام‌بوی هاله‌ای از مردانگی در خود نهفته‌ است، قطعا پوشیدن کفش‌های کلاسیک آن هم با کت و شلوار می‌تواند به جذابیت این استایل بیافزاید.

کتانی‌های سفید آدیداس

کفش‌های کلاسیک آکسفورد

اکسسوری:

این استایل هر‌ چه ساده‌تر باشد بهتر است اما با یک سری اکسسوری‌ها کامل‌تر می‌شود. اگر دنبال کیف مناسب برای این استایل هستید، یک کوله‌پشتی مینی یا کیف کلاسیک کوچک ساده می‌تواند استایل شما را کامل کند. ساعت کلاسیک بند چرمی و کلاهی شیک هم می‌تواند جذاب باشد.

این مطلب را از دست ندهید  اصول و راز های ست کردن رنگ ها در لباس

clause watch

Classic hat

backpack mini black

آرایش مو و صورت:

همانطور که اشاره کردیم در این استایل سادگی مهم است. آرایش صورت کم و آرایش موی شما اگر کوتاه باشد که چه بهتر اما به این معنا نیست که اگر مو‌های بلندی دارید این استایل مناسب شما نیست، شما در هر حالتی می‌توانید سبک و استایل ویژه‌ی خود را داشته باشید و لزومی نیست تابع قوانین خاصی باشید.

استایل تام‌بوی خانومانه

 

سلبریتی‌هایی که استایل تام‌بوی دارند:

ریتا اورا

درست است که ریتا را بیشتر با استایل شیک یا حتی ویمسیکال می‌بینیم اما او برای تنوع بعضی مواقع به سبک و سیاق تام‌بوی لباس می‌پوشد.او در استایل تام‌بوی خود کت و شلوار سرمه‌ای را با تی‌شرت و کفش پاشنه بلند سفید ست و هماهنگ کرده است و برای جذابیت زنانه‌ی این استایل اکسسوری‌هایی مانند دست‌بند،گردنبند و ساعت به آن اضافه کرد.

ریتا اورا

گوئن استفانی

دوستانی که در دهه‌ی ۹۰ به دنیا آمده‌اند، قطعا با آهنگ‌های خواننده‌ی دوست‌داشتنی و صاحب سبک،گوئن استفانی خاطره دارند.گوئن استایلی هیپ‌هاپی و بسیار فانتزی دارد.او را با تی‌شرت اور سایز موسکینو و شلوار جین و کفش‌های کتانی قرمز ساقدار که از آیتم‌های استایل تام‌بوی به حساب می‌آید،می‌بینیم.همچنین او در بعضی مواقع با تی‌شرت و شلوار‌جین زاپ دار، هم دیده می‌شود.

گوئن استفانی

اما واتسون

یکی از سلبریتی‌هایی که در بعضی مواقع با استایل تام‌بوی می‌بینیم،اما واتسون است.او با چهره‌ی ریز‌نقش و بانمکی که دارد، در این استایل به خوبی تعادلی در استایل زنانه و جذابیت استایل تام‌بوی که حال‌ و هوای مردانه را دارد، به وجود می‌آورد.او را با آرایشی لطیف و ملایم و کت تک دکمه‌ی مشکی با شلوار راسته‌ی مشکی و شومیزی سفید رنگ که زیر آن پوشیده است، می‌توانید ببینید.کفش‌های پاشنه بلند مشکی به این استایل حس زنانگی بیشتری داده است و اکسسوری‌ای که او هوشمندانه انتخاب کرده، کیف کلاچ متالیک است.

اما واتسون

امیلی بلانت

بازیگر زیبا و خوش‌چهره امیلی بلانت هم مانند خیلی از سلبریتی‌ها استایل راحت تام‌بوی را برای استریت استایل خود انتخاب می‌کند، البته این استایل همیشگی او نیست ولی او را با کت چرم کوتاه،تی‌شرت راه راه، شلوار لوله تفنگی مشکی و بوت‌های گردویی رنگ می‌توان دید.اکسسوری انتخابی او هم عینک دودی مشکی است.

امیلی بلانت

به این مطلب امتیاز دهید

12 دیدگاه در “استایل تام‌بوی چیست؟

کارا کجاش بود؟! :((

مرسي بابت مطلب خوبتون
ولي من واقعا نميدونم چي سرم كنم
موهامم خيلي كوتاهه
وقتيم شال سرم نميكنم خانوادم ميگن از صورتت مشخصه دختري،ببينن چيزي سرت نيست مشكل پيش مياد
كلاهم تقريبا فقط تو زمستون ميشه گذاشت
ميشه واسه مو هم پيشنهاد بدين
من نميتونم با تيپ مردونه اي كه ميزنم شال سرم كنم..

خب تو میتونی دسمال سر یا لچک ببندی واسه تابستون کلاه کپ هم عالیه???

جدی کجاش جذاب و شیکه؟ اینکه دختر شبیه پسرا لباس بپوشه جذابه؟ پس اینکه پسرا هم عین دخترا لاک و رژلب بزنند حتما جذابه |:

این استایل ی چیزی مثل ترنس بودن میمونه
دست خوده آدم نیس ذاتش همینو میخاد
و از وقتی ۳..۴ سالشه کاملا قابل تشخیصه
البته با ترنس بودن متفاوته

این کار یه نماد اعتراض هم هست ,نباید روی لباس جنسیت تعیین بشه هر انسان آزاده هرطور که دوستداره زندگی کنه کاش به هم احترام بزاریم

این که شما از چیزی خوشت نمیاد دلیل براین نیست که اون اشتباهه. هرکس استایلشو خودش انتخاب میکنه و بهتره به نظر همدیگه احترام بزاریم

هرکسی هر جور بخواد زندگی می کنه لطفا به نظر دیگران احترام بگزارید

عالی

سلام دوستان بزرگوار با احترام بعنوان روانشناس و مشاور نگران چنین برداشتی از تام بوی در جامعه هستم
پدیده ای که بعنوان آسیب اجتماعی بین دختران مد شده رو دارید تبلیغ میکنید؟؟ کاری به سلیقه شخصی ندارم چه بسا برای تنوع هر از گاهی همه ما در چارچوب عرف و شرع آزادیم که متنوع و دلخواه لباس بپوشیم ولی بصورت مد اجتماعی و عادت پوشش بدور از منطق است وگرنه اینهمه درگیر مشکلات دانش آموزان دختر نمیشیم!
لطفا به فکر باشید که این نسل هر قدر در هویت یابی جنسی دچار مشکل بشه آسیبش گریبانگیر همه میشه.. یه نگاه بدون تعصب کنید به دختران نوجوان که با در قالب تام بوی پوشش و سبک زندگی دارند ببینید واقعا در معرض چه آسیبهای اجتماعی و مشکلات شخصیتی و سازگاریهای اجتماعی و افت تحصیل و عملکرد اجتماعی شدند حالا بماند چقدر از نظر معنوی و مذهبی هم در خلا و انحراف هستند!
با آرزوی سبک زندگی توام با آرامش و کمال

والا من که درک نمی کنم
به چیزی می گند شیک و جذاب که اکثر افراد اون رو شیک و جذاب بدونند
سرجمع ده نفر هم اینکه یه زن موهاشو کوتاه کنه و عین پسرا لباس بپوشه رو جذاب نمی دونند چه برسه که حالا استایلش رو شیک هم بدونند
منم تصمیم دارم از فردا برم استایل شیک تام گرل رو اجرا کنم و به خودم رژ لب بزنم و لباس دخترونه بپوشم

از اونایی که گفتن شخصیه و آدم باید سرش به کار خودش باشه به خاطر شعور و فرهنگشون یه دنیا ممنونم . ولی راجع به شمایی که میای تو زندگی ما ماست خوری میکنی بگم که شدیدا آدم بیشعور و بی منطقی هستی که فکر میکنی حق داری در مورد زندگی کسی نظر بدی !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب