Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

آنچه در هفته مد گذشت (طراحان ، بلاگر ها ، حواشی )

4.25/5 (8)

همانطور که در اکانت مدوپیا گفتیم ، هفته مد پاریس هم به پایان رسید و به این ترتیب به پایان هفته های مد بهار-تابستان 2018 رسیدیم . فشن شو هایی زیبا و متفاوتی با لباس های زیبا و یا حتی عجیب برگزار شدند .بیش از 80 طراح و برند فقط در هفته مد پاریس رونمایی داشتند .باید اضافه کنیم که در میان طراحان ایرانی هم رضا ندیمی (طبق آنچه که در اینستاگرام ریحانه طراوتی دیدیم) ، شویی از لباسهایش را برگزار کرد.و همینطور مریم نصیرزاده هم کلکسیون بهار-تابستان 2018 را در هفته مد نیویورک رونمایی کرد .استریت استایل های زیبایی هم در شهر هایی که هفته مد برگزار میشد شاهد بودیم که در اکانت اینستاگرام مدوپیا پوشش داده ایم .

حواشی

البته مانند هر مراسم دیگری هم ، هفته مد هم حاشیه های خودش را دارد .اتفاقات خوب مانند استفاده کردن طراحانی مثل مایکل کورس از مدل های با سایز بزرگ و به نوعی ترویج بدن سالم .و البته حاشیه های بد هم مانند سال های قبل وجود داشت و باز هم این بار نام بالنسیاگا در این حاشیه به چشم میاید .( در مطلب حقایق شغل مدلینگ گفته بودیم که پارسال با مدل ها چه رفتاری داشتند ) این بار هم مدلی به نام لوییس پارکر با به اشتراک گذاشتن پستی در اینستاگرام اتفاقی که برایش افتاده بود را بازگو کرد. ظاهرا لوییس برای شوی بالنسیاگا 12 ساعت تو راه بوده است و ساعت ها برای پرو لباس منتظر مانده است . با کوتاه کردن موهایش هم موافقت میکند و آنها موهایش را هم کوتاه میکنند اما روز بعد به او خبر میدهند که او قرار نیست حضور داشته باشد .با وجود تلاش هایی که برای رعایت حق و حقوق مدل ها میشود ، باز هم شاهد چنین رفتار هایی هستیم و مدلینگ علی رغم ظاهر زیبا ، سختی های خودش را دارد .از دیگر حواشی هفته مد ، شوی لورال پاریس بود که از بازیگر های معروف هالیوودی هلن میرر و جین فوندا برای شرکت در کت واک دعوت کرده بود .

این مطلب را از دست ندهید  بلا حدید؛ سوپر مدل موفق و مسلمان
بازیگران هالیوود,هلن میرر,جین فوندا
هلن میرر 72 ساله و جین فوندا 78 ساله

حضور بلاگر ها

از دیگر نکاتی که در مورد هفته مد میشود گفت این است که امسال بیش از پیش از اینفلونسرها و بلاگرها برای نشستن در ردیف اول دعوت شده بود. و بعضی از برند های لوکس از خواننده ها و هنرمندان شرق آسیایی هم دعوت کرده بودند تا تاثیر برند خود را در شرق آسیا بیشتر کنند .بلاگر های محبوب شما مانند کیارا فرانی و نگین میرصالحی و… هم حضور داشتند و حتی در بعضی از روز ها در یک روز به 2 یا 3 تا شو میرفتند . نکته حائز اهمیت این است که همه بلاگر ها زمانی که برای شویی آماده میشوند سعی میکنند که لباسی از همان برند یا طراح را بپوشند .نه اینکه الزامی وجود داشته باشد فقط از روی احترام برای طراح و برند این کار را میکنند.و لباس ها را معمولا از همان برند برای یک روز قرض میگیرند تا در شو بپوشند.همچنین بعضی از برند ها با هزینه خودشون بلاگر ها را از شهر های دیگر برای حضور در شو میاورند ولی به شرطی که در شوی طراح دیگری شرکت نکنند!

طراحان : ری کاواکوبو

غیر از برند هایی که همگی با نام آنها آشنا هستید ، طراحان آوانگارد هم کت واک خود را برگزار کردند و بسیار مورد توجه قرار گرفتند .مانند “ری کاواکوبو”. شاید کمتر نام این طراح آوانگارد به گوشتان خورده باشد ولی “ری ” از طراح های به نام صنعت مد است و در مت گالا 2017 (برای کسب اطلاع پست مت گالا را بخوانید.). ری و برندش “Comme des Garcons” موضوع اصلی بودند . در نگاه اول شاید این سوال بوجود بیاد که این لباس ها چه هستند ویا اینکه اصلا کاربردی و قابل پوشیدن نیستند .اما نکته اصلی شوی لباس های او این است که لباس ها چه میتوانند باشند .او با همکاری 10 هنرمند دیگر لباس هایی با حجم و در سه بعد و با طرح هایی از نقاشی های ژاپنی لباس هایش را طراحی کرده بود . داستان این شو به نظر میامد که از زبان دختر نوجوان ژاپنی باشد و طرح گرافیتی روی لباس ها تاثیراتی باشد که او از دنیای اطرافش میگیرد. این 15 لباسی که در این شو به نمایش درآمدند هرکدام نشان دهند دوره سنی خاصی بودند .و آخرین لباس هم ، لباس قرمز بزرگی بود ( رنگ قرمز در کشور های آسیای شرقی برای لباس عروس استفاده میشود .).

این مطلب را از دست ندهید  با جیانی ورساچه ، طراح مطرح ایتالیایی بیشتر آشنا شوید
لباس های ری کاواکوبو
لباس های کلکسیون بهار 2018 ری کاواکوبو
لباس های ری کاواکوبو
لباس های کلکسیون بهار 2018 ری کاواکوبو
لباس های ری کاواکوبو
لباس های کلکسیون بهار 2018 ری کاواکوبو

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ ǁ