Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/modopiai/public_html/wp-content/plugins/foogallery/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
از تهران تا پاریس، با آراز فضائلی آشنا شوید | مجله اینترنتی مدوپیا

از تهران تا پاریس، با آراز فضائلی آشنا شوید

4.67/5 (21)

آراز فضائلی ، طراح ایرانی مقیم پاریس است . در سال 2012 بلاگی را تحت عنوان ایام تهران ( تهران تایمز -The Tehran Times) آغاز کرد و با گرفتن عکس های استریت استایل و قرار دادن آنها در وبلاگ سعی کرد چهره ی متفاوتی از ایرانی ها و پوششان را به دنیا نشان دهد .

آراز فضائلی
آراز فضائلی

آراز و بلاگ تهران تایمز

آراز زمانی که 12 سالش بود ایران را ترک میکند و در ونکوور و سپس در ژنو تحصیلاتش را ادامه میدهد و در نهایت هم در پاریس در مدرسه مد پارسونز و اسمود تحصیلاتش را به پایان میرساند، در حال حاضر در پاریس به خاطر ارتباط و اعتباری که در دنیای مد دارد زندگی میکند. زندگی کردن در شهر های متفاوت باعث شده که از همه شهر ها تاثیر بگیرد. او سعی کرده که با دیدگاه ایرانی هم این تجربیات را نگاه کند و این دیدگاه را در بلاگ تهران تایمز قرار دهد. که مورد توجه خیلی از ایرانیان  و غیر ایرانیان قرار گرفت . طبق گفته آراز خیلی از غیر ایرانیان هنوز دید درستی از ایران مخصوصا از نحوه پوشش و استایل ایرانی ها ندارند. این بلاگ باعث شده که چهره ای متفاوتی از ایران را ببینند. تهران تایمز در مدت کوتاهی موفقیت زیادی کسب کرد و در خیلی از مجله های معتبر مثل ماری کلیر …نام این بلاگ آورده شده است.

 

بلاگ تهران تایمز
بلاگ تهران تایمز

کلکسیون لباس ها

آراز فضائلی اولین کلکسیون بهار-تابستان خود را در اکتبر 2016 در هتل مُنسو در پاریس برپا کرد و این کلکسیون بازخورد خیلی خوبی داشت .این کلکسیون با اقتباس از دوران قجر ایجاد شده بود. رنگ های اصلی این کلکسیون برعکس لباس ها و رنگ های دوران قجر که اغلب رنگ های روشن هستند ، سفید و مشکی و خاکستری بود . علت این کار هم این است که آراز فضائلی معتقد است زنی این لباس ها را میپوشد که از دیکتاتوری دنیای مد خسته شده است و به نوعی قانون شکن است و ترجیح میدهد که در تابستان لباس های تیره بپوشد. کلکسیون بعدی آراز در مارچ 2017 (در هفته مد پاریس) تحت عنوان ” صنایع دستی هرگز نمیمیرد” در بوتیک لِ سویت پاریس برپا شد . همانطور که از نام این کلکسیون مشخص است، محور این کلکسیون صنایع دستی ایرانی مانند فرش ابریشمی قم و المان هایی دیگری که در هنر ایرانی دیده میشود بود. آراز فضائلی از فرهنگ و هنر شرقی و ایرانی بسیار لذت میبرد و در تلاش است که چهره ای متفاوت از این زیبایی ها را در آثار خودش نشان بدهد .

کلکسیون جدید آراز فضائلیکلکسیون جدید آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیطرح از آراز فضائلیدامن "تالار"

منابع : تهران تایمز – irmasworld 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب